• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[E14] Zdawanie po ukończeniu szkoły

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,235 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Egzaminy zawodowe przez Patrykos2319 Nowicjusz (120 p.)
Witam, mam pytanie odnośnie egzaminu E14.

W 2017 Roku w czerwcu podchodziłem do egzaminu E14 ( Pisemny zdany niestety na praktycznym zabrakło 1% - 74%)
Szkoła w której byłem na kierunku była szkołą policealną ( 2 zawód który ukończyłem)

W tym roku chciałem zapisać się na poprawę, która ku mojemu zdziwieniu jest płatna ( 759zł - podobno ma to być koszt wynajęcia sali, opłacenia nauczycieli, egzaminu i przygotowania )

Czy istnieje inna możliwość zapisania się na egzamin E14 - jako absolwent kierunku Technik Informatyk (E12, E13 - Zdane całkowicie, papiery w domu mam) np. bezpośrednio do CKE,OKE bądź innego technikum ? Nie ukrywam, że za taką kwotę to E14 jest mało przydatne.

Pozdrawiam

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 21 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To bardzo dziwne, bo zdawanie egzaminu dla uczniów lub absolwentów nie może być płatne. Udostępnienie możliwości zdawania jest obowiązkowe dla każdego ośrodka egzaminacyjnego (szkoły) i nie może pobierać opłat. Dla ścisłości jedyna opłata jest za któreś z kolei podejście do egzaminu (aby ukrócić proceder zdawania bez końca).
Ale do dotyczy szkół publicznych. Wnioskuję, że Twoja szkoła jest prywatna, choć i tak tutaj jej postępowanie nie jest moralne. Skoro szkoła decyduje się na taki kierunek to musi brać pod uwagę możliwość popraw egzaminów.

Ja bym się zwrócił do OKE z Twojej lokalizacji i oni Cię przypiszą do innego ośrodka egzaminacyjnego w najbliższej okolicy.

P.S. 74%? Dlaczego nie pojechałeś do OKE z prośbą o udostępnienie pracy, na pewno ten 1% byś znalazł i byłoby po sprawie...
komentarz 21 września 2018 przez Patrykos2319 Nowicjusz (120 p.)
Problemem w tamtym czasie było ukończenie równolegle 3 zawodu (Elektryk do 1 kV i powyżej.)    Szkoła jest publiczna ale policealna zaoczna. Cała była za darmo (wyłączając opłate za wyrobienie legitymacji, indeksu itp.. W międzyczasie wykonałem pare telefonów po placówkach tej szkoły jak i biurach. Odpowiedź:  Owszem, szkoła pokrywa koszty tylko w przypadku gdy jest się ich słuchaczem. Absolwenci musza zapłacić. Dodatkowo dowiedziałem się że na poprawkę tego egzaminu musiałbym przyjść sam bo nie ma innych chętnych, dlatego miałem ponieść pełne koszta.
komentarz 21 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To, że się jest absolwentem nie powinno mieć znaczenia, masz takie samo prawo podejścia do egzaminu, jak uczeń. Przecież logiczne jest, że E.14 nie da rady się poprawić będąc uczniem, egzamin jest pod koniec szkoły, a poprawka w kolejnej sesji czyli po skończeniu szkoły.
Wynajem sali - ok, ale nauczyciel? przygotowanie sali? Coś mi tu śmierdzi...
A nie ma możliwości, abyś zdawał z innymi, czyli z uczniami, którzy po raz pierwszy będę zdawać?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 123 wizyt
pytanie zadane 30 lipca 2023 w Egzaminy zawodowe przez czubakalol12 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 374 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2022 w Egzaminy zawodowe przez niezalogowany

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...