• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komputer nie działa po zmianie ustawień w BIOS

0 głosów
114 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez alivedeath Nowicjusz (120 p.)
Witam proszę o pomoc!

Bawiłem się w stawianie maszyny wirtualnej i grzebałem coś w BIOSie pozmieniałem ustawienia w zakładce Bootowania m.in Secure Boot. Teraz komputer włącza się wiatraczki chodzą ale mysz klawiatura monitor nie, nic się nie wyświetla jest brak sygnału. Próbowałem zresetować BIOS wyjmując baterie płyty głównej i poprzez zaworke do resetowania. Niestety nic z tych rzeczy nie pomogło czy ktoś umie rozwiązać ten problem ? Załączam filmik

https://youtu.be/eN3h-pBlFC4
komentarz 21 września 2018 przez Benek Maniak (72,180 p.)

Można spróbować zrestartować BIOS na płycie głównej, ale nigdy nie robiłem, także nie biorę odpowiedzialności: https://www.youtube.com/watch?v=ZsHhy4J1V6Q

P. S. Teraz doczytałem, że już próbowałeś.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 21 września 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Może przywróć do ustawień domyślnych w ustawieniach BIOS'u?
komentarz 21 września 2018 przez Benek Maniak (72,180 p.)
No przecież nie może się do niego dostać...
komentarz 21 września 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
A spróbuj wyjąć grafikę i podłączyć bezpośrednio do płyty monitor.
komentarz 21 września 2018 przez alivedeath Nowicjusz (120 p.)

Wyjąłem jedną kość ramu i komputer się włączył i działa normalnie, dwie na raz lub druga kość sama już nie działa więc wychodzi na to że zmianią ustawienia w BIOS popsułem kość ramu? to mozliwe? :/ 

komentarz 21 września 2018 przez NowyUrzydgownig Gaduła (3,570 p.)
Zapewne zmieniłeś taktowanie RAM i ci nie działa. Przestaw w BIOS taktowanie na takie zgodne z twoimi kościami pamięci.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 96 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2018 w Sprzęt komputerowy przez NeQ Początkujący (470 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 534 wizyt
pytanie zadane 22 listopada 2017 w Systemy operacyjne, programy przez pebrzosky Obywatel (1,170 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,693 wizyt
Porady nie od parady
Zadając pytanie postaraj się o poprawną pisownię i czytelne formatowanie tekstu.Kompozycja

67,116 zapytań

114,063 odpowiedzi

241,764 komentarzy

47,028 pasjonatów

Przeglądających: 194
Pasjonatów: 10 Gości: 184

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...