• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Ocena strony portfolio, wpisu blogowego i ogółem - wszystkiego

Object Storage Arubacloud
0 głosów
431 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w Nasze projekty przez Crocoderka Początkujący (270 p.)

Cześć :)

Uczę się kodować od ponad roku, do tej pory nie publikowałam żadnych większych projektów. Dzisiaj udało mi się postawić stronę portfolio, z której można odwiedzić blog. 

Nikt tej strony ani większości moich projektów nigdy wcześniej nie widział, więc chętnie usłyszę jakieś komentarze, wszystkie uwagi są dla mnie bardzo ważne.

Na podstronie z blogiem dodałam pierwszy wpis - efekty hover dla buttonów z przykładowymi buttonami na moim CodePen'ie - co do tego też chętnie przyjmę jakiś feedback, to jest mój pierwszy wpis w życiu. :) Bardzo chciałabym zrobić serię wpisów pokazujących jak zakodować własny, WordPressowy motyw - mam ją rozplanowaną na ponad 30 wpisów, parę pierwszych już jest skończone, wydaje mi się, że to jest dosyć interesujący temat. 

Zapraszam: https://crocoder.pl

Autorem projektów graficznych dla stron w moim portfolio i strony crocoder jest grafik, który też dopiero co zaczyna zbierać doświadczenie komercyjne. Link do jego portfolio, które dopiero zaczyna się budować: https://www.behance.net/barrud
 

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 21 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Rozumiem że on tworzył makiety stron? Jeśli tak, to bardzo ładne podobają mi się.

Goodtaste:

 

Login/register prowadzi do wpkowego panelu, lekki fakap.

Brak favicony.

Szkoda, że dużo gotowych skryptów. Te płynące menu już gdzieś widziałem, dosłownie takie same.

Nie klikalny instagram :/

See-details prowadzi mnie na serwis główny, wp wystarczy tylko dodać szablon kategorii.

Mobile:  Klikniecie na social przesuwa na góre strony.

Mobile: Nie klikalny slider. Oj mało mobile-friendly.

Mobile: Jak włączam menu to mi się pojawia scroll coś tu nie pykło.

Według mnie trochę wolno scrolluje do góry.

Daj linki do żródeł. Wp munifokował htmla.

Punkt za PE (Działa na 11)

Brak PWA.

Jest to serwis artykułowy można pomyśleć o AMP.

SEO ok.

 

Daj jeszcze kod żródłowy
komentarz 21 września 2018 przez Crocoderka Początkujący (270 p.)
Dziękuję za komentarz :) GoodTaste to moja pierwsza większa strona, długo ją robiłam a jak ją skończyłam to już wiedziałam, że będę ją musiała napisać od nowa. Z tym, że WordPress mi się nie do końca podoba jako jej back, więc wsadziłam ją do portfolio tak jak jest z zamiarem przepisania tego na inny CMS, myślałam o Drupalu, z którym też mam trochę kontaktu - no i kod do gruntownej poprawy, mi też się tam sporo rzeczy nie podoba.

Rejestrację/logowanie chciałam wyłączyć, bo to jest dosyć dummy-strona.

Menu jest wzięte z Tympanusa, z lekką modyfikacją, creditsy były w kodzie, modyfikator je uciął, poprawię to i część z tych rzeczy, o których napisałeś. Tak jak mówię trochę nie widzę sensu w większych poprawkach, skoro chcę tą stronę przepisać i oddać komuś do prowadzenia - na razie mam na to za mało czasu :(
komentarz 21 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Najwyżej sama napisz panel CMS ;) Nawet ktoś tutaj jednego stworzył.
komentarz 21 września 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

@ShiroUmizake, Przecie jest favico

komentarz 21 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Na TASTE NIE MA.
komentarz 21 września 2018 przez Crocoderka Początkujący (270 p.)
Na stronach w folio ogólnie nie ma favicon, bo traktuję je bardzo poglądowo, na crocoder za to jest cały set favicon. :)

Panel CMS bardzo bym chciała sama napisać jeśli bym dała radę, pomyślę nad tym - generalnie to sugerujesz, żeby to zrobić w np Symfony?
komentarz 21 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Jak znasz PHP ;).
komentarz 21 września 2018 przez Crocoderka Początkujący (270 p.)
PHP już jakoś znam, mam książkę od Zandstry o obiektówce, do Symfony już też robiłam parę podejść z tutorialami na YT, ale jeszcze nic wielkiego, bo się zastanawiałam gdzie jest ta granica, od której można rozważać robienie projektu w php-owym frameworku. W sensie czy taki blog kulinarny nie byłby wydajniejszy na WP lub bardziej na Drupalu w porównaniu do jakiegoś CMS-a, który ja sama zrobię i nawet nie wiadomo co z tego wyjdzie.. ;)
komentarz 21 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Wpek wrzuca dużo śmieci ;)
komentarz 21 września 2018 przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
Ostatecznie korzystaj z bazy WP-ka ;)
0 głosów
odpowiedź 21 września 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Strona supercool, tylko czemu ten ajfon z prawej jest taki rozmazany?
komentarz 21 września 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Bo focus jest na tablet za nim :D
1
komentarz 21 września 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Nie ma się do czego dowalić, jedyne co mogę na siłę to dziwny jest ten rozmazany fon, jakoś mi nie pasuje i ewentualnie w kontakcie "i" z "j" się pokrywają.
komentarz 21 września 2018 przez Crocoderka Początkujący (270 p.)

@Borówa, dziękuję za komentarz :) focus miał być na tablet za tym mobilem, może za jakiś czas trochę tą kompozycję się przeprojektuje, jeśli dziwnie to wygląda.  Wysokość lini w kontakcie też poprawię, dzięki. :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 22 marca 2019 w Nasze projekty przez Dawid_Predecki Obywatel (1,610 p.)
+2 głosów
5 odpowiedzi 730 wizyt
pytanie zadane 1 sierpnia 2017 w Nasze projekty przez Damian Wiśniewski Początkujący (250 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 593 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2019 w Nasze projekty przez MasterOf Nowicjusz (200 p.)

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...