• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Bootloader, grub

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
603 wizyt
pytanie zadane 20 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Olinek Nowicjusz (210 p.)

Dzień dobry, dziś włączając komputer napotkałem problem jak na zdjęciu, niestety nie mogę sobie w żaden sposób z nim poradzić. Próbując naprawiać wg sposobów znalezionych w internecie nie odniosłem żadnych rezultatów, ponieważ i tak na końcu wyskakiwało „unknow filesystem”. Czy ktoś może wie w jaki sposób to naprawić? 

komentarz 20 września 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Listowałeś po kolei partycje? Wszystkie były nierozpoznane?
komentarz 20 września 2018 przez Olinek Nowicjusz (210 p.)

Wszystkie nie są rozpoznawalne

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)

Witam!

1)Próbowałeś odłączyć komputer od prądu/ nie na kopałeś nic w BIOS. Wiem że nie profesjonalne ale czasem działa.smiley.

2) Co kombinowałeś i w jakim linuxie.smiley

komentarz 20 września 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

Co to jest? laugh

komentarz 20 września 2018 przez Olinek Nowicjusz (210 p.)

@kubag24h, nie mam jak odłączyć, laptop z wbudowaną baterią. W biosie nic nie grzebałem. To nie linux, windows 10.

komentarz 20 września 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
draghan, to chyba bug wyświetlania. Gdy klikam prawym na View Image, to obrazek normalnie się wyświetla. Może powodem jest to, że został umieszczony pomiędzy dwiema kropkami?
komentarz 21 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Jak wwtawialem emotke to sie w wyborze nie doładowała. Masz płytke instalacyjną z windowsem? Jak tak to trzeba sfiksować mbr.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2018 przez D35CART35 Obywatel (1,140 p.)
Jaki system siedzi w laptopie?

Czy masz dual-boota?

Może wystarczy aktualizacja grub-a.

Przy migającym podkreślniku wpisz exit.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2018 przez Dev Ox29A Dyskutant (8,400 p.)
https://askubuntu.com/questions/326532/how-to-fix-the-mbr-for-windows-7

lub live linux i reinstalujesz grub, i update-groub

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 338 wizyt
pytanie zadane 29 listopada 2020 w Systemy operacyjne, programy przez wz7475 Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 3,493 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 141 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...