• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Monitor MSI Optix MAG27CQ

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
880 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
zamknięte 25 września 2018 przez Marfarzar

Zmieniłem wybór z tego monitora https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-asus-rog-strix-xg27vq,id-971962 na ten monitor https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-msi-optix-mag27cq,id-1082647#tab_description 

Tutaj lepszy opis: https://pl.msi.com/Monitor/Optix-MAG27CQ

Jest trochę droższy, ale ma lepszą rozdzielczość i opóźnienie 1 ms (wcześniejszy miał 4 ms i pisałem w komentarzach, że wyczytałem, że to i tak nie robi różnicy). Czy to dobry wybór? Wolę gry takie jak Wiedźmin, Skyrim czy Assassin's Creed, niż FPS-y. Moja karta graficzna to GTX 750 Ti. Mam sprawdzić, czy monitor będzie mi pasował do komputera? Usłyszałem w filmiku, że trzeba sprawdzić, czy karta graficzna ma jakieś wejście, chyba DisplayPort, ale w specyfikacji karty graficznej nie widzę tego w obsługiwanych złączach, więc nie wiem, czy monitor mi zadziała, a chcę go w tym tygodniu kupować. I ostatnie pytanie, czy karta graficzna wykorzysta możliwości monitora i będzie wszystko dobrze działało? 

Procesor to Intel(R) Core(TM) i5-6400 CPU @ 2.70GHz
 

Zakupiłem monitor OPTIX MAG27CQ

komentarz zamknięcia: Zakupiłem monitor OPTIX MAG27CQ

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 września 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza
Hej,

Monitor o którym mowa na pewno jest dobrej jakości sprzętem, zresztą cena mówi sama za siebie... Jeśli chodzi o złącza to zarówno karta graficzna jak i monitor posiadają złącze HDMI oraz DVI, także masz do wyboru chociaż oczywiście HDMI będzie bardziej optymalnym rozwiązaniem.

Jeśli chodzi o działanie to powinno być OK, gorzej jakbyś miał super kartę graficzną, a słaby monitor to mógłby być problem żeby to wyświetlić :)

Pozdrawiam
komentarz 19 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)

Dziękuję! Wreszcie ktoś mi dobrze odpowiedział i to tak szybko. Tylko narodziło się pytanie do twojej odpowiedzi: planuję kupić za kilka miesięcy bardzo dobrą kartę graficzną, może nawet droższą od monitora, czy wtedy ten monitor będzie dobry? Ale też nie najlepszą, więcej niż 3000 zł za kartę nie dam, a chyba od takich cen zaczynają się 4K (ten monitor nie obsłuży tej rozdzielczości), a do 4K trzeba cały komputer bardzo dobry, więc zadowolę się słabszą rozdzielczością

P.S. Nie zauważyłem wcześniej tych złącz w specyfikacji: "Dual Link DVI-D., Dual Link DVI-I" 

To dobrze, że obsługuje i zadziała

komentarz 19 września 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)

Zależy jaki to będzie dokładnie model karty bo tak to ciężko coś powiedzieć... Musisz czytać specyfikację techniczną danego produktu. Tam znajdziesz wiele informacji na ten temat ( dostępne złącza, kompatybilność itp.)

0 głosów
odpowiedź 20 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Widzę, że monitory 4K mają większe opóźnienie i odświeżanie, a do tego żeby mieć 60 klatek w każdej grze trzeba by mieć dwie dobre karty graficzne. I na stronie sklepu nie znalazłem monitora 4K z zakrzywionym ekranem (chyba zakrzywione 4K są bardzo drogie). Więc zadowolę się 2K
0 głosów
odpowiedź 25 września 2018 przez Krzysztof_Nowak Stary wyjadacz (10,980 p.)
To taki sam ale taniej AOC C27G1 https://www.x-kom.pl/p/435743-monitor-led-27-289-aoc-c27g1-curved-czarny.html 144hz i ekran VA

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 139 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,265 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 149 wizyt
pytanie zadane 26 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez JACOBSSSPRO Początkujący (410 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...