• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

zarabianie na pasji

Object Storage Arubacloud
0 głosów
356 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Offtop przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
witam,

wciaz sie ucze ale chcialbym  zaczac zarabiac na swoich zainteresowaniach ogarniam narazie C++ html css php mysql i troche jave na androida ktos ma pomysly jak mogl bym zaczac od chociaz drobnych kwot.. jeszcze sie ucze wiedz o normalnej pracy nie ma mowy. Myslalem nad robieniem prostych stron na zamowienie ale gdzie szukac klientow?
komentarz 19 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Jeśli ogarniasz C++ to możesz zaoferować studentom robienie zadań z programowania ;)
komentarz 19 września 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
a mozesz polecic jakies strony z ofertami tego typu?
komentarz 19 września 2018 przez Philip Bywalec (2,320 p.)

@Secrus, nie mąć mu w głowie. To jest prawie, że nie możliwe. Ofert nie ma dużo a studentów chętnych do zarobku jest cała masa. 

komentarz 19 września 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Ja żadnych stron nie znam, ale wystarczy znaleźć 1-2 osoby potrzebujące i potem się to rozniesie :) Swoją drogą niezły biznes "na boku" :D
komentarz 19 września 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
no wlasnie ze znalezieniem byl by problem.. szukam czegos zebym mogl klepac na zlecenie jakies stronki czy pisac skrypty... tylko nie ma gdzie i komu.. na takim oferia.pl zlecen nie ma duzo a jak cos jest to zawalone ofertami doswiadczonych programistow zero szans przebicia sie

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)
Nie wiem czy jesteś z dużego miasta ale poleciłbym napisanie do miejscowych software house'ów - być może mają jakiś program praktyk/stażowy gdzie często oferują małe kwoty, luźne godziny pracy. Nawet jeśli nie oferują tego oficjalnie warto napisać czy nie posiadają takiej możliwości.
komentarz 19 września 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
niestety z bardzo malego w okolicy nic takiego nie widzialem dlatego tylko dorabianie zdalne na zasadzie zlecen
0 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
Ja zawsze robiłem tak że na kilku forach pisałem co umiem
+github żeby pokazać że "coś tam robiłem" (sama architektura aplikacji dużo daje)

I nigdy nie miałem problemu
Racja, nie dostawałem 100 wiadomości dziennie tylko jakieś 3 w ciągu tygodnia (pierwsza pierwszego dnia zazwyczaj)
A później jedna na miesiąc czy dwa

Ale jako programista nie potrzebujesz aż tylu chętnych osób, bo te zlecenia, a raczej współprace potrafią się ciągnąć miesiącami
Zrobiłeś to... a to zrób jeszcze to... a tu jakiś inny projekt ogarnąłem... a tu jeszcze to zrób...
(oczywiście na osobnych umowach wszystko)

Tylko taka rada, nie napalaj się że ktokolwiek napisał
Pewnie będą do ciebie pisać tak zwani "janusze biznesu"
Co prawda czasami takie współprace sie opłacają, jeśli wszystko jest z umową i legalnie, ale jednak większość jest jakaś podejrzana, nie ryzykowałbym, szczególnie jak ktoś oferuje ci prace bez umowy
komentarz 20 września 2018 przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
Rozumiem moze spróbuje

A jakie fora np.
komentarz 20 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,180 p.)
W sumie to wszystkie tematyczne

Zależy co kto robisz, na pewno wszystkie powiązane z programowaniem jak to albo jakieś 4programmers

Jak chcesz robić aplikacje na dajmy na to androida, to szukasz czegoś z tematyką androida i tak dalej
Możesz też wrzucić na olx i inne potrale ogólnie ogłoszeniowe

Chodzi tu głównie o rozgłos, fora mają ten plus że na start dają pewną pozycje w wyszukiwaniu
I dodatkowo osoby szukające wykonawcy, często szukają "specjalistów"

To tak jak z mechanikiem, szukając dobrego mechanika przeszukujesz internet w miejscach, gdzie można znaleźć dobrego mechanika z okolicy, a nie na facebooku na jakimś spotted "który mi naprawi samochód?" -> i walczcie który da niską cene (jak to się dzieje na portalach typu oferia.pl)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 183 wizyt
pytanie zadane 8 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Sysiunia Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 466 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Zayebisty Gaduła (3,200 p.)
+3 głosów
3 odpowiedzi 514 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Domin Początkujący (360 p.)

92,573 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,648 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...