• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ networking, czego się uczyć?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
1,053 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w C i C++ przez Philip Bywalec (2,320 p.)
edycja 19 września 2018 przez Philip
Cześć,

jestem studentem informatyki, obecnie skończyłem 2-gi rok studiów. Poznałem podstawy c++ razem z OOP. Spróbowałem innych języków, lecz ten mi się szczególnie spodobał i czuję się w nim najpewniej. Chciałbym iść w tym kierunku. Programowałem proste apki sieciowe w Pythonie (kalkulator podsieci, sockety), lecz nie mam pomysłu na jakiś większy projekt, który można by spokojnie wpisać do CV. Oferty pracy często dotyczą sieci komputerowych. Co można zrobić w tym aspekcie, aby wbić się jakoś w rynek c++ i zdobyć pierwsze doświadczenie? Myślałem, aby zrobić jakiś chat a następnie rozbudowywać to o grę itd Byliście może w podobnej sytuacji, macie jakieś pomysły? Jakie technologie użyć?

 

Z góry dzięki za pomoc ;-)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 września 2018 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Jakie technologie użyć?

Jeśli C++, to na przykład boost::asio.

0 głosów
odpowiedź 20 września 2018 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
edycja 20 września 2018 przez Szfierzak
Jeżeli znasz już bibliotekę standardową i chcesz dalej się rozwijać w c++ to masz w zasadzie do wyboru  Qt, Boosta, SFML. Wszystkie trzy są dość proste w nauce, choć różnią się zastosowaniem. Napisanie prostych aplikacji okienkowych nie powinno sprawić Ci problemu w każdej z nich. Jeżeli chodzi o sam czat polecam Qt lub Boosta, czat z późniejszą grą - SFML. Może warto napisać coś małego ale innego w każdej technologii, żeby trochę bliżej poznać środowisko i zobaczyć co Ci najbardziej pasuje. Wszystkie trzy wymienione są dobrze opisane w sieci i łatwo znajdziesz do nich poradniki i pomoc na forach, choć Qt może trochę wyróżniać się wyższym poziomem dokumentacji.
komentarz 20 września 2018 przez Philip Bywalec (2,320 p.)
Dzięki, do QT używać Visual Studio czy QT Creator? Przyznam, że w zasadzie zawsze siedziałem w visualu.
komentarz 20 września 2018 przez Szfierzak Gaduła (3,750 p.)
Istnieje qtaddon do visuala, umożliwiający korzystanie z qt, dość prosty w instalacji i obsłudze, jednak nie wiem czy działa z bezpłatną wersją visuala. QtCreator jest moim zdaniem całkiem przyjemny, choć do wszystkiego trzeba się przyzwyczaić :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,011 wizyt
pytanie zadane 6 stycznia 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez szejkus Użytkownik (540 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 1,531 wizyt
pytanie zadane 12 listopada 2015 w C i C++ przez Evelek Nałogowiec (28,960 p.)
+2 głosów
13 odpowiedzi 11,534 wizyt
pytanie zadane 26 kwietnia 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez eVeezu Użytkownik (880 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...