• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Rozszerzenie - egzamin gimnazjalny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
289 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Muzykeq Użytkownik (710 p.)
A więc jestem ostatnim rocznikiem gimnazjum, do jutra muszę zdecydować się na rozszerzenie języka obcego (angielski lub niemiecki). Kilka spraw które trzeba wziąć pod uwagę:

1. Planuję iść do liceum na profil informatyczny

2. Lepiej sobie radzę z angielskim, chociaż też jestem dobry z niemieckiego

3. Zdałem egzamin z angielskiego FCE (poziom tego egzaminu to B2, ale jako że miałem dobry wynik, zostałem sklasyfikowany jako C1).

Które rozszerzenie powinienem wziąć? Z jednej strony w informatyce ważniejszy jest angielski, i takiego też rozszerzenia pewnie ode mnie oczekują w liceum, ale nie jestem pewny czy mój certyfikat FCE do czegoś mi się przyda. Bo jeśli braliby go pod uwagę, wybierając rozszerzenie z niemieckiego miałbym tak jakby dwa potwierdzenia mojej znajomości językowej. Ale jeśli FCE ich nie obchodzi, to pozostaje mi angielski. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Help, dzięki z góry ;)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 19 września 2018 przez marcin99b Szeryf (81,660 p.)
Wybierz to z czym czujesz się lepiej

Gdybyś szedł na profil z rozszerzonym niemieckim (pewnie takie są, nie spotkałem), niemiecki mógłby sie przydać
Ale w innym... to kompletnie bez znaczenia

No i pamiętaj że to tylko polska szkoła średnia, a nie uniwersytet światowej klasy (typu harward)
Często mam wrażenie, że wiele osób to myli (może wina tego jak nauczyciele to przedstawiają, nie wiem)
+1 głos
odpowiedź 19 września 2018 przez ignacy100 Użytkownik (790 p.)
Za moich czasów (2lata temu) to wybór języka rozszerzonego nie miał  znaczenia, bo w naborze do liceum liczył się tylko wynik z podstawy.
komentarz 20 września 2018 przez VirtualMember Pasjonat (15,790 p.)
Każda jednostka ma swoje punkty przeliczeniowe
+1 głos
odpowiedź 10 listopada 2018 przez Tom_Ja Dyskutant (7,970 p.)
Wybierz to, w czym czujesz się lepiej - jak lepiej napiszesz angielski - weź angielski - lepszy wynik na maturze. Język nikogo nie obchodzi (na uczelniach informatycznych). Liczy się procentowy wynik, a mając certyfikat, powinieneś napisać angielski z łatwością.

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 181 wizyt
pytanie zadane 16 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Qeliasz Użytkownik (510 p.)
–2 głosów
1 odpowiedź 913 wizyt
+4 głosów
4 odpowiedzi 895 wizyt

92,537 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...