• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powiadomienia z Pasją - dodatek (Chrome/Firefox/Edge) dla naszego forum (AKTUALIZACJA: 18.11.2018)

Object Storage Arubacloud
+62 głosów
2,038 wizyt
pytanie zadane 19 września 2018 w Nasze projekty przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
edycja 8 lipca 2019 przez thryndl

Cześć,

Napisałem dodatek do Chrome/Firefoxa dla naszego forum. Sprawdza i wyświetla powiadomienia, tak jak to robi panel na forum. Właściwie nie ma co się rozpisywać, bo nie ma o czym. Robi to co ma robić laugh 

Jak macie jakieś pomysły co można by zaimplementować to piszcie. Chociaż z drugiej strony "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego", ale może jakieś ciekawe funkcje komuś przyjdą do głowy.

Google Chrome:

Kod źródłowy jest na Githubie.
Pobrać można z Chrome WebStore v5.0.2

Mozilla Firefox:

Kod źródłowy jest na Githubie.
Pobrać można z Addons Mozilla v5.0.2

Microsoft Edge (chromium):

Pobrać można z Chrome WebStore v5.0.2 - (należy zezwolić na instalację dodatków z zewn. strony)

 

CHANGELOG

Wersja 5.0 dla Firefoxa

  • Dodano powiadomienia dźwiękowe i przez plakietkę o nowych tagach.
  • Naprawiono błąd przez, który trzeba było zamknąć i otworzyć okienko, aby tagi się zaaktualizowały (teraz okienko jest przeładowywane po przejściu do obserwowanych)
  • Kilka mniejszych poprawek
  • Usunięto dublowanie się pytań, przy obserwowaniu kilku tagów, które zostały użyte w tym samym poście.
  • Zablokowano zakładkę "Pokaż" jeśli nie obserwuje się żadnych tagów.
  • Upiększenie jasnego motywu, głównie w zakładce "Obserwowane" i drobne poprawki w ciemnym motywie.
  • Kilka mniejszych poprawek i usprawnień.

Wersja 5.0 dla Chrome

  • Dodano powiadomienia dźwiękowe i przez plakietkę o nowych tagach.
  • Naprawiono błąd przez, który trzeba było zamknąć i otworzyć okienko, aby tagi się zaaktualizowały (teraz okienko jest przeładowywane po przejściu do obserwowanych)
  • Kilka mniejszych poprawek

Wersja 4.1 dla Chrome

  • Mała poprawka naprawiająca uprawnienia (dzięki @PolYGlok za zgłoszenie!)

Wersja 4.0 dla Google Chrome

  • Usunięto dublowanie się pytań, przy obserwowaniu kilku tagów, które zostały użyte w tym samym poście.
  • Zablokowano zakładkę "Pokaż" jeśli nie obserwuje się żadnych tagów.
  • Upiększenie jasnego motywu, głównie w zakładce "Obserwowane" i drobne poprawki w ciemnym motywie.
  • Kilka mniejszych poprawek i usprawnień.

Wersja 3.1 dla Firefoxa

  • Naprawione niepoprawne wyświetlanie styli na ekranach, które korzystają ze skalowania interfejsu (jeśli dalej u kogoś będą błędy proszę informować)
  • Naprawiono błąd, przez który dodatek wpadał w 'loopa' użytkownikom niezalogowanym

Wersja 3.0 dla Mozilla Firefox już dostępna

  • Dodano możliwość obserwowania wybranych tagów z forum
  • Kilka mniejszych usprawnień

Wersja 3.0 dla Google Chrome

  • Dodano możliwość obserwowania wybranych tagów z forum
  • Kilka mniejszych usprawnień

Wersja dla Firefoxa pojawi się najpóźniej jutro.

Wersja 2.1 dla Mozilla Firefox

  • Zaktualizowany dodatek znajduje się już w Addons Mozilla
  • Zawiera wszystkie funkcje dla v2.1, które są wymienione niżej

Wersja 2.1 dla Google Chrome

  • dodano możliwość wybrania jednego z dwóch motywów: Jasny (domyślny) i Ciemny
  • dodano możliwość ustawienia dźwięku dla powiadomień wszystkich lub tylko wiadomości prywatnych (domyślnie wyłączone)

Jak na razie tylko wersja dla Google Chrome (już dostępna w Chrome webstore). Firefox nie działa 'od strzała', więc jutro będę przepisywał i pewnie jutro też pojawi się w AMO.

Do użytkowników Opery: Wczoraj dodałem do ich sklepu i wciąż oczekuje na moderację. Jak coś się zmieni w tej kwestii to dam znać.

Jeśli zauważycie jakieś błędy, to proszę informować!

komentarz 20 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
edycja 20 września 2018 przez thryndl
Generalnie Opera zaczęła 'natywnie' wspierać rozszerzenia Chrome, ale przetestuje i jak będzie działać bezproblemowo to wrzucę do sklepu Opery.

 

#edit

Ok, dziwne jakby nie działało, skoro bazuje na Chromium. Jak już opublikuje w Addons store, to edytuje post.
komentarz 20 września 2018 przez Ukasz Użytkownik (960 p.)
Dzięki
komentarz 21 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

@thryndl, Nie chce Cie martwić ale Chrome web store nie pokazuje w wyszukiwarce tego rozszerzenia. No chyba że sam ukryłeś...

Tylko z tego klinka można je znaleźć który podałeś na górze!

komentarz 22 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

U mnie pokazuje:Sprawdzałem w incognito i tak samo.

komentarz 22 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

U mnie tak to wygląda.

12 odpowiedzi

+7 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Fajnie że coś takiego powstało, mam nadzieję że będzie przydatne.

Jeśli chodzi o samą rozbudowę to wiele by tu można na pewno zrobić, tylko właśnie pytanie czy jest sens. Można np. dodać sygnalizowane powstania nowego tematu czy to wszystkich czy w wybranej kategorii/kategoriach. Można jakoś wyróżniać wybrane powiadomienia - typu gdy mam komentarz to nie dzieje się nic specjalnego, a gdy przyjdzie prywatna wiadomość to jest to jakoś szybciej czy bardziej sygnalizowane. To oczywiście musiałoby być konfigurowalne. Takie tam luźne pomysły, których pewnie padnie jeszcze wiele ;)

PS podepnę temat na stronie głównej
komentarz 19 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Można jakoś wyróżniać wybrane powiadomienia - typu gdy mam komentarz to nie dzieje się nic, a gdy przyjdzie prywatna wiadomość to jest to jakoś szybciej czy bardziej sygnalizowane.

Dobry pomysł! W przypadku wiadomości prywatnych można by dodać sygnał dźwiękowy. Coś jak na facebooku.

Można np. dodać powiadomienia dla nowych tematów czy wszystkich czy w wybranej kategorii/kategoriach.

Tutaj by się sprawdziła opcja zaproponowana przez @12david12, jako wyróżnione tagi.

PS podepnę temat na stronie głównej

Dzięki! Fajnie gdyby komuś się przydało. Sam korzystam i jak dla mnie super opcja, ale robienie dla samego siebie nie daje takiej satysfakcji, jak to, gdy z Twojej pracy korzysta wiele osób ;) 

komentarz 19 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)

Dobry pomysł! W przypadku wiadomości prywatnych można by dodać sygnał dźwiękowy. Coś jak na facebooku.

Ciężko określić co dla kogo może być ważne, a dźwięki dla co niektórych mogą tym bardziej irytować. Stąd wg mnie najwygodniej byłoby zrobić jakieś ustawienia i wybór, ale nie wiem na ile masz ochotę i o ile to więcej pracy :)

Tutaj by się sprawdziła opcja zaproponowana przez @12david12, jako wyróżnione tagi.

A możliwe że też by w tym pomogła.

Dzięki! Fajnie gdyby komuś się przydało. Sam korzystam i jak dla mnie super opcja, ale robienie dla samego siebie nie daje takiej satysfakcji, jak to, gdy z Twojej pracy korzysta wiele osób ;) 

Jasne, rozumiem to doskonale. Pewnie będziesz miał nawet większą chęć dalej to rozwijać jeśli będzie odzew i ktoś będzie z tego korzystał :) Powodzenia

1
komentarz 19 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Stąd wg mnie najwygodniej byłoby zrobić jakieś ustawienia i wybór

Jak już będę dodawał nowe funkcje to oczywiście konfigurowalne, bo faktycznie nie każdemu może dana opcja odpowiadać, a ma to być przydatny dodatek, a nie irytujący. 

3
komentarz 19 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Ok, to trzymamy kciuki aby wtyczka się dalej rozwijała.
+5 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Wygląda ciekawie, dzięki za włożoną pracę. smiley

komentarz 19 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Dzięki! Takie opinie motywują do dalszej pracy :)
komentarz 19 września 2018 przez Eryk Andrzejewski Mędrzec (164,260 p.)

Nie wyraziłem tutaj jakoś zbyt mocno opinii, ale nie ma za co. smiley

Powiadomienie o Twoim komentarzu odebrałem przez ten dodatek do przeglądarki, więc na razie sprawuje się dobrze - jeżeli takich informacji oczekujesz.

komentarz 19 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
No ok, komentarz. Dzieki :P

Odnośnie błędów to jak najbardziej jest wskazane raportować. Stąd te linki do githuba.

Co prawda jak na razie nie bardzo ma się co wysypać, większość przetestowałem, ale w przyszłych wersjach, jak będą nowe funkcje takie sytuacje mogą mieć miejsce.
+3 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez niezalogowany
Wyszczególnione powiadomienia z wybranymi tagami.
komentarz 19 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
O! To ciekawa opcja. Postaram się jakoś zaimplementować w wolnym czasie.
+2 głosów
odpowiedź 27 listopada 2020 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Witam ponownie po dłuższej nieobecności :)

Aktualnie pracuje nad nową wersją powiadomień z pasją. Jako, że większość już funkcjonuje jak powinna (wciąż brakuje ciemnego motywu) to postanowiłem się pochwalić i dać małą zajawkę.

https://imgur.com/CC58okd

Aktualna wersja jest pisana z wykorzystaniem biblioteki React + frameworku Material UI. Dzięki czemu mam nadzieję przynajmniej wygląd będzie bardziej spójny i czytelniejszy.

Przede mną wciąż sporo pracy i finalna wersja może się lekko różnić, aczkolwiek założenie cały czas będzie to samo.

Korzystając z okazji, że piszę tego posta, może ktoś miałby jakieś wskazówki bądź propozycje co można by zmienić bądź urozmaicić.

Kod można podejrzeć na GitHubie: https://github.com/nfm886/Powiadomienia-z-Pasja

README dodam na samym końcu wraz z opisem jak testować na własną rękę. Obecna wersja wymaga użycia Linuksa bądź WSL pod Windowsem, w celu odpalenia skryptu odpowiedzialnego za kompilację Reacta.

Na koniec pozdrawiam wszystkich i życzę udanego weekendu :)
+1 głos
odpowiedź 5 października 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
No i właśnie wjechała druga większa aktualizacja dla dodatku. Wprowadza możliwość obserwowania wybranych tagów z forum. Póki co brakuje tylko powiadamiania o nowych wpisach poprzez plakietkę, ale to zaimplementuję na dniach. Wersja dla Firefoxa będzie najpóźniej jutro. Zachęcam do pobrania, sprawdzania i informowania o błędach!
+1 głos
odpowiedź 17 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Poszła mała aktualizacja naprawiająca uprawnienia. Dzięki @PolYGlok za zgłoszenie!

Do użytkowników Firefoxa: Kolejną aktualizacje wypuszczę, jak już wszystko będzie skończone i będzie to wersja 5.0, zgodnie z tym co pisałem wyżej. Na razie pracuje na wersji dla Chrome, bo z niej korzysta najwięcej użytkowników. Nie zmienia to faktu, że rozszerzenie dla Firefoxa będzie równie dopracowane.

+1 głos
odpowiedź 18 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Jest i ostatnia wersja 5.0 dla obu przeglądarek. Wprowadza powiadomienia dźwiękowe (do włączenia w ustawieniach) i poprzez 'plakietkę' o nowych wpisach w obserwowanych tagach. Dodatkowo jest wyeliminowany błąd, kiedy to wpisy w obserwowanych się nie aktualizowały po dodaniu nowego tagu do obserwowania. Rozwiązane dość proste: okienko będzie przeładowywane, kiedy przejdzie się do zakładki "Pokaż"

Na tę chwile jest to ostatnia wersja. Myślę, że jest na tyle stabilna, że nie trzeba nic poprawiać.
0 głosów
odpowiedź 21 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Pozwolę sobie dodać odpowiedź ten jeden raz.

Jest pierwsza oficjalna aktualizacja. Jak na razie tylko dla użytkowników Chrome'a. Już dostępna w webstore.I tu pytanie, czy dostał ktoś informacje w przeglądarce o nowej wersji? Jeśli tak to nie będę spamował w odpowiedziach, a jedynie edytował pierwszy post i tam będą wszystkie informacje na bieżąco.
0 głosów
odpowiedź 22 września 2018 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Całkiem spoko, zrobiłbyś poradnik, jak zrobiłeś to rozszerzenie?
komentarz 22 września 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Kod źródłowy jest na GitHubie, więc można prześledzić na własną rękę. Nie wiem, czy jest sens pisać specjalnie poradnik pod to, ale jeśli kogoś by to serio interesowało, to mógłbym poświęcić z godzinkę wolnego czasu i opisać co nieco.
0 głosów
odpowiedź 13 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Jest i kolejny update. Podbiłem numerek do wersji 4, głównie ze względu na wprowadzone zmiany w wyglądzie motywu jasnego i lekkie poprawki w ciemnym. Naprawiłem błąd z dublowaniem się wpisów w tagach. Zostało na dobrą sprawę dodanie powiadomień przez plakietkę i naprawienie jednego drobnego błędu. Może zmiana wyglądu strony ustawień rozszerzenia i będę zbliżał się do końca prac nad aktualizacjami. Wszystkie znane mi błędy i pomysły się kończą, więc ostatnią wersją na ten moment będzie 5.0. Mimo to ciągle jestem otwarty na nowe pomysły.
komentarz 15 listopada 2018 przez PolYGlok Pasjonat (19,450 p.)

Google chrome mi jęczy że wyłączyło aplikacje i aby włączyć ponownie muszę zaakceptować nowe uprawnienia- nie wiem OCB

  • Odczyt i zmiana wszystkich Twoich danych na otwieranych stronach.

Jest opcja ->Zaakceptuj uprawnienia lub ->Usuń  

komentarz 15 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

To pewnie przez to, że do załadowania fonts awesome użyłem content_scripts gdzie 'zmaczowałem' wszystkie URLe, żebym mógł użyć tego w rozszerzeniu. Jutro postaram się na spokojnie ogarnąć sprawę. Możesz spokojnie akceptować. Rozszerzenie jest bezpieczne, a kod możesz sprawdzić na GitHubie. 

1
komentarz 16 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

@PolYGlok, jutro wypuszczę aktualizację naprawiającą uprawnienia.

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Mam wiadomość do użytkowników Opery. Na tę chwilę możliwe jest zainstalowanie dodatku, po wcześniejszej instalacji rozszerzenia Install Chrome Extensions. Jest to rozszerzenia od developerów Opery i jak sama nazwa wskazuje, pozwala instalować dodatki prosto z chrome web store. Powiadomienia z Pasją działają jak należy i wygląda to całkiem spoko. 

Dzisiaj dostałem e-maila, że niedługo Opera wprowadzi automatyczną moderację rozszerzeń w ich sklepie. Wtedy dodam ponownie, najnowszą wersję. Jak dodałem ponad miesiąc temu, to wciąż była informacja, że Powiadomienia z Pasją są moderowane.

0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2019 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

Jeśli ktoś jest zainteresowany nową przeglądarką Edge od Microsoftu bazującą na Chromium, to chciałbym poinformować, że dodatek działa out-of-the-box, wystarczy zezwolić na instalację rozszerzeń z chrome web store. Przetestowałem i Powiadomienia z Pasją działają elegancko, co w sumie nie jest niczym niezwykłym, bo większość dodatków z chrome strore'a działa od strzała. 

Swoją drogą nowy Edge to całkiem solidna przeglądarka.

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 444 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 266 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 158 wizyt
pytanie zadane 25 września 2019 w HTML i CSS przez lobo1234 Nowicjusz (120 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,561 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...