• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Veracrypt - problem z dyskiem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,334 wizyt
pytanie zadane 18 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez highlive Nowicjusz (200 p.)
Witam

Mam problem jak zwykle z ułomnym windowsem, po którejś próbie aktualizacji 10 przestał działać, autonaprawa nie działa inne funkcje które nie kasują danych też nie działają. W sumie nie jestem zaskoczony ze znów padła mi dycha, problem polega na tym ze zaszyfrowałem dysk systemowy veracrypt i teraz nie mogę go podłączyć, poniżej zamieszczam co mniej więcej próbowałem:

- po włączeniu kompa, odpala veracrypt, po wpisaniu hasła odpala windows, automatyczna naprawa, reszta nie działa, co oznacza ze veracrypt jest poprawnie założony a dysk jest sprawny tylko windows znów padł

- po podłączeniu do laptopa przez usb(mam przejściówkę z ładowarką), próbuje go zamontować na różne sposoby ale pisze zawsze ze działanie zakończyło się niepowodzeniem i wypisuje co mogło być powodem

teraz pytanie: jak mam podłączyć zaszyfrowany dysk ssd na którym jest system windows 10 tak żebym mógł chociaż skopiować ważne dla mnie dane?

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 września 2018 przez highlive Nowicjusz (200 p.)
Jak zwykle sam musiałem dojść do rozwiązania, przy podłączaniu trzeba zaznaczyć opcje bez uwierzytelniania przy partycjach systemowych, zamieszczam link który mi w tym pomógł

https://www.forumpc.pl/topic/458038-szyfrowany-systemowy-jak-pod%C5%82%C4%85czy%C4%87-w-veracrypt-na-innym-komputerze/
–1 głos
odpowiedź 18 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Wejdź w BIOSA, w boot menu ustaw pierw VeraCrypt potem system Windows, daj znać co się dzieje potem.
komentarz 18 września 2018 przez highlive Nowicjusz (200 p.)
Nie zrozumiałeś, cały dysk jest zaszyfrowany, czyli w boot menu jest tylko jeden dysk. zawsze przed uruchomieniem kompa musisz podać hasło, wszystko działało dopóki windows się nie wysypał, teraz próbuje podłączyć dysk do innego komputera i nie mogę tego zrobić, bo wyskakują mi błędy, pomimo ze wszystko robię jak powinienem, pytanie odnosi się do tego jak powinienem właściwie podłączyć zaszyfrowany dysk systemowy do innego włączonego komputera, by tylko odzyskać pliki?
komentarz 19 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Jeśli system Windows był instalowany na komputerze A to nie uruchomi się poprawie na komputerze B.

Nie wiem czy dobrze to zrozumialem, ale tak mi się wydaje że o to chodzi, innego rozwiązania nie widzę bo Vera dziala poprawnie.
komentarz 19 września 2018 przez highlive Nowicjusz (200 p.)
Jestem informatykiem, nie próbuje odpalić windowsa na innym kompie

próbuję zamontować dysk przy użyciu veracrypt, na innym kompie i z tym mam problem
komentarz 19 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Faktycznie dziwna sprawa, myślę że tylko recovery zostaje. Nigdy większych problemów z VeraCryptem nie miałem, raczej wina Windowsa.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 1,217 wizyt
pytanie zadane 28 maja 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez Czesc Początkujący (430 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 169 wizyt
pytanie zadane 24 kwietnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez infoprog Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 191 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2023 w Sprzęt komputerowy przez kondzix_ez Obywatel (1,910 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...