• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wybór monitora

Object Storage Arubacloud
0 głosów
434 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
zamknięte 5 stycznia 2019 przez Marfarzar

Postanowiłem na razie kupić monitor, bo obecnie mam kiepski z zepsutym przyciskiem (acer V193HQ).
Jest obecnie promocja w media expert, więc tam zamierzam kupić jakiś monitor. Zastanawiam się nad jednym z bestsellerów monitor ASUS ROG Strix XG27VQ. Obejrzałem film o nim na VideoTesty (Youtube) i jest to bardzo dobry monitor, wręcz dla maniaków gier. Co prawda nie gram w popularne i wymagające gry, ale spędzam codziennie kilka godzin przy komputerze (z nowym sprzętem bym w jakąś wymagającą grę też zagrał, ale na razie sam monitor nic nie poprawi). Czy ten monitor to dobry wybór czy polecacie inny?
Jest też tańszy monitor LG 27UD59-W, który oferuje 4K, ale moja karta graficzna (nvidia gtx 750 ti) nie obsługuje tej rozdzielczości, a poza tym 4K i tak nie wykorzystam. Chociaż w przeciągu kilku miesięcy prawdopodobnie wymienię też kartę graficzną.

Grafiką czy czymś podobnym się nie interesuję, więc do takich rzeczy monitor nie jest mi potrzebny.

 

Zakupiłem monitor OPTIX MAG27CQ


 

komentarz zamknięcia: Kupiłem MSI Optix MAG27CQ.
1
komentarz 18 września 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)
Skoro w fps nie grasz, to może ten monitor? https://www.morele.net/monitor-iiyama-gb2730qsu-b1-1772324/ 27 cali, WQHD, 75Hz odświeżania, czas reakcji 1ms. Fajnie byłoby, gdybyś w przyszłości kupił jakąś kartę AMD, byś mógł korzystać z Freesynca
komentarz 19 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Ten monitor też ma Freesync "Adaptive-Sync (FreeSync)" jest napisane w jego opisie. Nie ma zakrzywionego ekranu, a słyszałem, że dobry jest zakrzywiony. I monitor ASUS ma dużo technologii, więc mogę dopłacić (już pisałem, ale przypomnę, że kupuję na raty, a w tym sklepie jest akurat 0% odsetek) https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-asus-rog-strix-xg27vq,id-971962#tab_description
1
komentarz 19 września 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)
Tylko zauważ, że na 27 calowym ASUSie masz rozdzielczość tylko FullHD a także opóźnienie 4ms.
komentarz 19 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Racja, słaba rozdzielczość, dlatego zastanawiam się nad innym. Ale z tym opóźnieniem, to już pisałem na dole. Mam wrażenie, że odpowiadają mi ludzie nieznający się na tym
1
komentarz 19 września 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)
No każdy jest "fachowcem" więc każdy chce jakoś pomóc :P

Osobiście, nie brałbym asusa, głównie ze względu na słaby stosunek cena-parametry, masz tam design a także ledy. Ponadto, jeśli chciałbyś przejść na wyższe rozdziałki (w grach szczególnie) musiałbyś zaopatrzyć się w grafe pokroju GTX 1060/RX580, ponieważ twoja grafa będzie miała problemy z niektórymi tytułami, by obsłużyć to (mówię o grach AAA). Odpowiadając na twoje pytania z poniżej, obecnie najpopularniejszym jest fullHD, co nie znaczy że będzie on wiecznie trwać (skok technologiczny jest nieunikniony). Grafa spokojnie ci zadziała na monitorze 2K, lecz jak mówiłem wcześniej gorzej z grami. Będzie ci pasowała, ponieważ dzisiejsze monitory zazwyczaj mają wejścia HDMI i Displayport (VGA w nowszych grafach już nie znajdziesz). Mam nadzieję że coś pomogłem :P
komentarz 19 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Zdecydowałem się jednak na ten monitor (znaczy się jeszcze go nie kupiłem, ale prawdopodobnie wybiorę ten): https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-msi-optix-mag27cq,id-1082647#tab_description

W sumie to nawet nie wiem co to gry AAA, ale w opisie (tutaj jest dokładny opis tego monitora https://pl.msi.com/Monitor/Optix-MAG27CQ ) jest napisane: że sobie z nimi radzi. Ten monitor ma lepszą rozdzielczość i opóźnienie 1 ms. Nie biorę monitora 4K, bo do niego trzeba mieć cały komputer bardzo dobry, a obecnie mam słaby. Chociaż w następnej kolejności planuję kupić bardzo dobrą kartę graficzną, o co właśnie pytam w innym temacie

P.S. Założyłem temat, w którym pytam o ten właśnie monitor

4 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 18 września 2018 przez BlinkyShay Obywatel (1,190 p.)
wybrane 5 stycznia 2019 przez Marfarzar
 
Najlepsza
Monitor dobry ale płacisz sporo za bajery.
Sam posiadam BenQ XL2430: https://www.morele.net/monitor-benq-zowie-xl2430-e-sport-974363/
Gorąco polecam. W stosunku do twojego ma mniejszą przekątną ale jest 320 zł tańszy i ma czas reakcji na poziomie 1ms zamiast 4ms jak twój. Ma też sporo softwar'owych bajerów.
Teraz pytanie w jakie gry grasz.
Jeżeli grasz w fps'y takie jak np csgo to BenQ'u wygrywa.
Jeśli jednak wolisz w jakiegoś rpg'a na spokojnie popykać to asus będzie lepszy.
Pozdrawiam
komentarz 18 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Wolę RPG, w FPS gram rzadko. Przeczytałem takie zdanie: "Dlatego często w specyfikacjach można znaleźć informacje o czasie reakcji matrycy na poziomie 1 ms. W rzeczywistości jest nieco gorzej, ale nie oznacza to, że jest bardzo źle. Tak naprawdę w dzisiejszych monitorach nikt nie potrzebuje aż tak szybkiego czasu reakcji matrycy." Więc różnica 3 ms chyba nie wiele robi, a większy plus zakrzywiony ekran, więc dopłacę, bo i tak biorę monitor na raty, a akurat na ASUSa jest RRSO 0%
+1 głos
odpowiedź 17 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
To ja na twoim miejscu bym go kupił jak grafiką się nie inteeresujesz.
0 głosów
odpowiedź 18 września 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Zaczekaj jeszcze parę dni jak pojawi się: https://www.morele.net/monitor-aoc-c24g1-4716156/ - mega cena za 144 Hz i 1ms.
komentarz 18 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Skąd wiesz, że będzie za parę dni?

I nie ma żadnej recenzji tego monitora na Youtube
komentarz 19 września 2018 przez Swiru Gaduła (3,780 p.)
Wiem, bo po prostu spytałem kiedy będzie ;)
0 głosów
odpowiedź 19 września 2018 przez Marfarzar Bywalec (2,810 p.)
Jeszcze trzy pytania, ten monitor ma "Rozdzielczość ekranu: 1920 x 1080". Czy jest ona wystarczająca, czy warto kupować lepszą? I czemu monitor w takiej cenie nie ma 2K?

Na stronie sklepu widzę, że jest napisane: "Obecnie najczęściej spotykanym standardem rozdzielczości jest FullHD 1920 x 1080 pikseli." https://www.mediaexpert.pl/monitory-led/monitor-asus-rog-strix-xg27vq,id-971962#tab_description

https://www.nvidia.pl/object/geforce-gtx-750-ti-pl.html#pdpContent=2 Na co mam patrzeć w specyfikacji, chcąc wiedzieć, jaką mogę mieć maksymalnie rozdzielczość w monitorze przy tej karcie? Na "Maksymalna rozdzielczość w trybie cyfrowym" czy "Maksymalna rozdzielczość w trybie analogowy VGA"?

I kupując ten monitor nie muszę niczego więcej sprawdzać, w sensie czy sprzęt będzie pasował dobrze?

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 229 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 115 wizyt
pytanie zadane 9 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez ArCi Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 208 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,622 komentarzy

61,954 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...