• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kompiluje program w Dev C++ ale nie moge go uruchomić

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,084 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w C i C++ przez Antcze Nowicjusz (160 p.)
Sprawa wygląda tak, że potrzebuję napisać program na lekcję informatyki i pobrałam Dev C++, z którego normalnie korzystamy na lekcjach.

Kod jest prosty i to nie z nim ma problem, zgadza się ze strona, która te zadania sprawdza

Otóż, gdy napisze program, go skompiluje i uruchomie to wyswietla się konsola, w której nie mogę nic napisac. Jak sprobuje cokolwiek wpisac jedyne co otrzymuje to "failed to execute … error 5: odmowa dostępu"

Zgaduję, że to problem gdzieś w ustawieniach ale nie wiem jak go naprawić...
komentarz 18 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Podaj dokładny opis problemu, co dokładnie robisz i co się pokazuje, i gdzie, bo jest tu sporo niedomówień.
komentarz 18 września 2018 przez Antcze Nowicjusz (160 p.)

^^To mi się wyświetla po uruchomieniu

Kod wygląda tak: Nie wydaje mi się jednak, że to w nim jest problem

komentarz 18 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,340 p.)
Możliwe, że twoje konto lub sam Code::Blocks nie posiadają odpowiednich uprawnień do uruchomienia exeka z tego katalogu. Czy twoje konto jest administratorem? Czy kod źródłowy został poprawnie zapisany w katalogu projektu?
komentarz 18 września 2018 przez Antcze Nowicjusz (160 p.)
Moje konto nie jest administratorem, ale wcześniej nie miałam takich problemów. Dev pobrałam drugi raz, bo usunął mi się przy naprawie. I nie pamiętam, żebym wtedy miała takie problemy

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 września 2018 przez Borówa Dyskutant (8,370 p.)

1) Spróbuj w ustawieniach/ustawieniach kompilatora przywrócić domyślne ustawienia.

2) Wpisz w menuStart: cmd ->PPM/właściwości -> zgodność -> i zaznacz okejkę przy "Uruchom ten program jako administrator"

komentarz 22 września 2018 przez Antcze Nowicjusz (160 p.)
Próbowałam zrobić jak mówisz, ale nie wie czy dobrze to zrobiłam.

W każdym bądź razie znalazłam kolejny problem. Weszłam w właściwości i zmieniłam uprawnienia na moim koncie, ale nadal nic nie działało. Gdy napisałam innym problem w którym użył tylko komendy cout zadziałało, z cin już nie.

Co gorsza na koncie administratora też nie działa! Zanim to wszystko sprawdziłam zainstalowałam wszystko jeszcze raz dla pewności, że to nie był błąd przy instalacji.

Podobne pytania

+2 głosów
3 odpowiedzi 378 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 472 wizyt
pytanie zadane 2 listopada 2017 w C i C++ przez chucksqll Stary wyjadacz (12,930 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 145 wizyt
pytanie zadane 21 maja 2020 w C i C++ przez Air2000 Początkujący (280 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...