• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki NAS do domu? backup

Object Storage Arubacloud
0 głosów
378 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez wojak150 Początkujący (340 p.)
Witam, chciałbym robić backup komputera, przechowywać jakieś dane może jakaś chmura. Czy NAS to dobry pomysł? Może wystarczy dołożyć HDD do PC i zainstalować jakiś program (w ogóle się tak da?) lub dysk zewnętrzny? Myślę, że 2 TB mi wystarczą. Czy trzeba szyfrować jakoś te dane?  Czym kierować się przy wyborze? Co polecacie? Będę potrzebował zasilacza UPS?

Budżet to max ok. 1100zł

Dodam, że mój ruter to Tp-Link TD-W8950N, nie wiem czy nie będzie to jakieś ograniczenie.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 17 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
edycja 17 września 2018 przez NIMuser
Zasilacz UPS zbędny, ale przydatny. Szyfrowanie nie jest wymagane.

Wybór NASów jest spory, nawet w tej sumie. Jak Ci zależy na wydajności to weź dołóż kilka stówek i weź NAS na Atomie, Celeronie czy AMD x86. Bo te na ARMach nieźle mulą, a pewnie będziesz chciał korzystać z multimediów, różnych usług, jak lokalnego Git-a, itp.

Jeśłi chodzi o firmy to polecam Synology i QNAP. Chociaż Asustor, WD i Zyxel też dają radę. Natomiast Synology i QNAP specjalizują się w NASach, mają bogatą ofertę modeli i bardziej dopracowane OS z licznymi appkami, pluginami, etc.
0 głosów
odpowiedź 17 września 2018 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

Jeśli potrzebujesz tych plików tylko na jednym komputerze to najprostszym wyjściem jest dokupienie drugiego dysku i zrobienie RAID 1.

komentarz 17 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
To bardzo różnie bywa, zależy od konkretnych, dokładnych wymagań. RAID 1 i w ogóle RAID nie zawsze jest optymalny. Czasem lepszym wyjściem jest zewnętrzny dysk czy pojemny pendrive. Ale to zależy, jak pisałem, od wymagań.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 91 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez Jake_Tyler Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 279 wizyt
pytanie zadane 3 lipca 2021 w Offtop przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,217 wizyt
pytanie zadane 14 sierpnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Strategiusz Dyskutant (9,220 p.)

92,540 zapytań

141,383 odpowiedzi

319,481 komentarzy

61,928 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...