• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Kali Linux - libappindicator

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,120 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
edycja 17 września 2018 przez DeBos123

Witam, zainstalowałem sobie Kali Linux'a i chciałem zainstalować na nim Google Chrome.

Po pobraniu z oficjalnej strony pliku .deb w folderze Downloads wywołuje komendę

sudo dpkg -i google-chrome-stable_current_amd64.deb

i dostaję następujący błąd:

dpkg: dependency problems prevent configuration of google-chrome-stable:
 google-chrome-stable depends on libappindicator3-1; however:
  Package libappindicator3-1 is not installed.

wiem co on oznacza jednak nie wiem jak zainstalować brakującą bibliotekę.

Po wywołaniu komendy:

sudo apt search libapp

dostaję to:

libapparmor1/now 2.12-5 amd64 [installed,local]
  changehat AppArmor library

libappstream-glib8/now 0.7.7-2 amd64 [installed,local]
  GNOME library to access AppStream services

libappstream4/now 0.12.1-1 amd64 [installed,local]
  Library to access AppStream services

Edit:

Okazało się, że pomimo błędu przeglądarka się zainstalowała, czego wcześniej nie zauważyłem, ale dalej chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób zainstalować tą brakującą bibliotekę

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 września 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
wybrane 17 września 2018 przez DeBos123
 
Najlepsza

Hej, samo instalowanie chrome na Kali Linux nie jest raczej dobrą praktyką, ponieważ biorąc się za przeprowadzanie testów bezpieczeństwa trzeba wyrobić nawyk dbania o własne bezpieczeństwo a chrome to nie jest projekt open-source... Polecam Ci zainstalowanie otwartoźródłowej przeglądarki Chromium z której  kod źródłowy czerpie właśnie google chrome oraz kilka innych przeglądarek.

apt-get install chromium

Warto Dodać, że interfejs chromium praktycznie nie różni się od google chrome.

Pozdrawiam

komentarz 17 września 2018 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

Chromium niby niczym się nie różni, ale jak ostatnio używałem tej przeglądarki to nie mogłem się zalogować na konto google tak jak w google chrome'ie co jest dla mnie dosyć ważne ze względu na synchronizacje itp., a po drugie proxy dla przeglądarki musiałem ustawiać argumentami w terminalu i bawić się w launcher'y ("skróty na pulpicie"), ponieważ nie działały ustawienia proxy z poziomu samej przeglądarki tak jak w chrome

komentarz 17 września 2018 przez Gucci Gaduła (4,580 p.)
W takim razie zainstaluj brakującą bibliotekę do chrome...

https://packages.debian.org/sid/libappindicator3-1

Podobne pytania

+9 głosów
8 odpowiedzi 900 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 776 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 1,160 wizyt

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...