• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej? - Pytanie o dalszy rozwój w programowaniu.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
203 wizyt
pytanie zadane 17 września 2018 w Java przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)

Witam,

potrzebuję pomocy bo jestem już w tym wszystkim zagubiony, błąkam się raz po jakichś zagranicznych kursach raz po referencjach i nie moge znaleźć drogi rozwoju. 

A więc tak, jestem Mateusz mam 16lat programować uczę się po różnych źródłach już 8msc choć 3 ostatnie intensywnie przytryhardowalem by przerobić już cały kurs c++ i obiektowy od p. Zelenta. Wszystko było super tylko że się odcinki już skończyły co trudniejsze przerobiłem po kilka razy i nie wiem co dalej. Chciałbym na razie jakoś freelancować pisać multiplatformowe aplikacje i gry (głównie aplikacje) mam dużo pomysłów ale nie wiem jak je zrealizować.

Przeszukałem cały internet - video kursy mało rozumiem z tych zagranicznych a reszta to wszystko to co w w/w kursie. Książki też do mnie niezbyt przemawiają a szczególnie cena :) Pseudo darmowe wykłady i kursy z internetu to też tak niezbyt z tego co patrzyłem.

Raczej będę pisał w javie i LibGDX ale na razie chce całe podstawy ogarnąć z c++ bo go już w miarę dobrze ogarniam, potrafię napisać jakieś programiki ale moje ambicje są wyższe. Szkoła też odpada, przez 9lat informatyki uczyliśmy się tylko painta worda i powoli zaczynamy powerpointa ^^. Ale ide na dobre technikum informatyczne to chociaż tam coś się nauczę choć mysle że głównie bedzie pod hardware i sieci.

Także proszę o:

1.Źródła do nauki jakieś fajne kursy czy coś proszęęęęę.

2. Przenieść się na jave już czy jeszcze siedzieć chwilę w c++?

3.Jakie programy, środowiska wykorzystywać żeby w miare dawały dużo możliwości i były przystępne bo mnie szlak na tym c++builderze trafi angry

 

Pozdrawiam :)

1
komentarz 17 września 2018 przez Tomasz Rogalski Bywalec (2,800 p.)
Zastanów się jakie narzędzie by Ci się w życiu przydało a potem je po prostu napisz.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 17 września 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)
Ad. 1. Oficjalna dokumentacja.

Ad. 2. Z opisu wynika, że nie potrafisz nic poza podstawami podstaw, więc nie ma sensu odpowiadać na to pytanie. Osoba, która dostatecznie czuje programowanie, powinna być w stanie sama zdecydować w czym pisać na podstawie prób z różnymi językami.

Ad. 3. To zależy właśnie od języka, choć ja tam cały czas piszę w prostym Geany, którego skonfigurowałem pod siebie.
komentarz 17 września 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
No właśnie nic z takiej dokumentacji praktycznie nie rozumiem, z resztą nie wiem nawet co tam szukać w tej dokumentacji.
1
komentarz 17 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

No właśnie nic z takiej dokumentacji praktycznie nie rozumiem

To jest właśnie pewien minus uczenia się z kursów, gdzie robisz gotową apkę od a do z. oja rada - wyznacz sobie jakiś cel, np. apkę do zarządzania domowym budżetem i rozpisz sobie poszczególne funkcjonalności.

Następnie szukaj po necie i docs jak rozwiązać pojedyncze, małe problemy, w ten sposób najwięcej się nauczysz.

komentarz 17 września 2018 przez XezolPL Obywatel (1,530 p.)
No ok ale z tego szukaniem to zwykle wychodzi tak że stracę 3h na szukanie a w końcu i tak nie działa i odkładam projekt na kiedyś jak będę bardziej umial
komentarz 17 września 2018 przez Benek Szeryf (90,690 p.)

to zwykle wychodzi tak że stracę 3h na szukanie

No ja dzisiaj refaktoryzowałem pół dnia dwie funkcje :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 84 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 209 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w HTML i CSS przez Felix Obywatel (1,100 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 238 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...