• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Android studio - powolność

Object Storage Arubacloud
0 głosów
271 wizyt
pytanie zadane 16 września 2018 w Android, Swift, Symbian przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Witam!

Wie ktoś może jak zrobić by android studio działało płynniej. Zainstalowałem wszystko jak zalecał instalator ale nie działa w ogóle płynnie. ścina się okropnie. Jest problem nawet z pisaniem. Nie odpalam żadnych emulatorów androida/telefonu do android studio.

PS: Jak jest coś mniejszego typu kompilacja z konsoli to ja bym bardzo prosił o jakieś wskazówki/linki

2 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 16 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
wybrane 20 września 2018 przez Cixo
 
Najlepsza

Nie od dziś wiadomo, że android studio to kobyła. 

  1. Jaki os? 
  2. Jaki sprzęt? 

Od razu mówię Ci że na linuxie działaja sto razy szybciej.

komentarz 16 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
1)

Wiem że na linuxie lepiej ale na linuxie pierwsze sprawdzałem (ubuntu LXDE) i nie jest lepeij.

Tera windows 7 bez "wodotrysków" i to samo

2)

Dell E5410

i5 M560

4GB Ram DDR3

Intel HD graphic 3000

 

Jak o czymś zapomniałem to powiedz
komentarz 16 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Teraz z Eclipse próbóje ale nie wiem czy będzie lepiej
komentarz 16 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
IMO nie ma co się dziwić. Windows i ten sprzęt nie wróżą wydajnej pracy na android studio.

4gb Ramu to zdecydowanie za mało dla takich środowisk. Procek też do tytanow nie należy.

Ubuntu scinalo bo nie jest lekkie. Poszedłbym bardziej w stronę Debian+Xfce. Jednak w takiej sytuacji rozsądniej byłoby pomyśleć o nowym lapku.
komentarz 16 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Debian + XFCE a dało by się z LXDE

PS: I tak spróbóje z tyb debianem
komentarz 16 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Pewnie. Generalnie chodzi o to, żeby bazować na podstawowej dystrybucji np Debian, a nie Ubuntu które dorzuca do Debiana milion innych paczek.
komentarz 16 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Instaluje tego debiana z pendrive ale po instalacji nie załącza się (Grub: No such partition)

nie wiem co z tym zrobić
komentarz 16 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Próbóje ściągnąć wersję 8.11 Ale nie wiem czy to da pożądany efekt
komentarz 17 września 2018 przez xSebax Początkujący (270 p.)
Żeby nie robić dodatkowych tematów czy mógłbym się podpiąć pod pytanie i zapytać czy są jakieś różnice w wydajności/funkcjonalności między Ubuntu a Mintem jeśli chodzi u używanie Android Studio?
komentarz 17 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Zgadzam się, z Ehlert. Na Linuxie na 8GB RAM śmiga, że aż miło i to na lapku.
komentarz 20 września 2018 przez kevin Mądrala (5,010 p.)

@Ehlert, Czyli że te pochodne Ubuntu oraz Mint działają x-razy wolniej niż Debian i są wymagają lepszej konfiguracji ? Przykład Ubuntu KDE czy Gnome oraz Mint KDE Cinamon będą działać wolniej niż Debian Gnome ?

+1 głos
odpowiedź 20 września 2018 przez Cixo Gaduła (4,070 p.)
Zmieniłem dysk na SSD zainstalowałem manjaro XFCE zużywa na starcie 380mb ramu i nie ma zbędnych apek. Android studio chodzi bez zarzutów. Dziękuję za pomoc. Ramu z android studio nie zużywa więcej niż 3gb.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 365 wizyt
pytanie zadane 16 października 2022 w Android, Swift, Symbian przez Beginner555 Obywatel (1,760 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 110 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 381 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...