• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Porównanie uczelni i miast

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
632 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2015 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Nasos Bywalec (2,730 p.)
Witam

Zastanawiam się na jaką uczelnie pójść(kierunek oczywisty). Jak duża jest różnica jeśli chodzi o pracę po studiach między Warszawą a Wrocławiem? Czy na politechnice Wrocławskiej informatyka jest na dobrym poziomie? Wszystkie informacje o PW, PWr, UW, UWSW mile widziane.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 16 lipca 2015 przez Mateusz. Początkujący (480 p.)
wybrane 20 lipca 2015 przez Nasos
 
Najlepsza
Moim zdaniem tak naprawdę uczelnia sama w sobie jest mało ważna. Jestem po drugim roku Politechniki Śląskiej, teraz będzie trzeci, i tak naprawdę jeżeli chodzi o wiedzę na temat szeroko pojętej "informatyki" wyciągniętej z samych zajęć na uczelni to muszę powiedzieć że słabo jest. Trzeba się tym naprawdę zainteresować i działać samemu w domu, sama uczelnia nic nie da. Widać to kiedy patrzysz na ludzi którzy są po 4 semestrze, pytasz ich o elementarne podstawy dotyczące programowania czy sieci i nie wiedzą kompletnie nic. W dzieninie IT tak naprawdę wybór uczelni jest średnio znaczący, bo jeżeli naprawdę jarasz się tą dziedziną, to może okazać się że Twoja wiedza wykracza poza program zajęć, a jeżeli ktoś wybiera kierunek IT "od tak bo fajne", to chociażby nawet przeszedł jakoś przez te studia to i tak później pracy nie znajdzie, bo jeżeli wiedza takiego delikwenta opiera się tylko o tą wyciągniętą z zajęć, to tak naprawdę nie jest gotowy aby pracować w IT. Ja osobiście traktuję studia jako pewną możliwość, papier oraz tytuł. Powód jest prosty - wiele większych korporacji wymaga wręcz dyplomu ukończenia studiów - JAKICHKOLWIEK, może być nawet filozofia. Dobrym przykładem tutaj jest IBM.

Także odpowiadając na Twoje pytanie - nie ma żadnej różnicy. Wbrew temu co mogło by się wydawać, sprawa nie ma jakiegoś wysokiego priorytetu (czy pójdziesz na uczelnię A czy na B). Najważniejsze abyś się tym jarał i praktykował dużo w swoim własnym zakresie, to dopiero przygotuje Cie do zawodu i zrobi prawdziwą różnicę na rynku pracy.

Z drugiej jednak strony, jeżeli mówisz że teleinformatyka nie jest tym co Cie kręci, to nie warto na to iść. Jeżeli już jakoś mają te lata spędzone na uczelni zlecieć (bardziej lub mniej efektywnie), to niech to już przynajmniej będzie obdywało się w takim środowisku w jakim czujesz się dobrze, także dla Ciebie lepsza była by stricte informatyka.

Pozdrawiam,
Mateusz
komentarz 16 lipca 2015 przez Schizohatter Nałogowiec (39,600 p.)
Jaki wydział i kierunek, z ciekawości?
+4 głosów
odpowiedź 8 lipca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Szczerze w dzisiejszych realiach.. określ się co chcesz robić bo informatykiem może być każdy.. ja np wybrałem programowanie, zabierałem się za projekty najlepiej jak mogłem, czytałem o nowinkach ich wykorzystaniach, sql'a ogarnąłem również na studiach i terminy np: widoki zmaterializowane etc nie są mi obce. Gdzie my na studiach nawet tego nie tknęliśmy.

Kolega zabrał się za sieci, ale nie w stylu bo są łatwiejsze. Kupił książki CISCO CCNA CCNP itd, ogarnął angielski zrobił kursy dzisiaj bez doświadczenia, (bez tytułu inż. jeszcze pół roku), dostał pracę w jednej z lepszych firm w mieście, przy pensji bardzo wysokiej jak na brak doświadczenia, lecz posiadał wiedzę. Napomknę że swój plan sieciowca zorganizował  w dwa lata przy dużej częstotliwości nauki.

Powiem również, że na brak baletów i pogrywania w różne gierki nie narzekaliśmy.
komentarz 16 lipca 2015 przez wanderer Gaduła (3,710 p.)
Ostatnie zdanie bardzo uspokajające !
komentarz 20 lipca 2015 przez gromula Stary wyjadacz (10,070 p.)
Przecież cały czas przy książkach/nauce, nie będziesz siedział
Musisz podzielić sobie dzień i organizować czas nauki, oczywiście wszystko elastycznie, tak jak jest to już pewnie słyszałeś --> slightedge :)
0 głosów
odpowiedź 8 lipca 2015 przez krecik1334 Maniak (58,390 p.)
Na PW, UW, PWr, UWr jest dobra informatyka. Tyle wiem, reszty nie znam. UW na MIM'ie idzie mocno pod matmę i algorytmikę. Na polibudach doświadczysz więcej praktycznych zastosowań. Wybór należy do Ciebie.

Podobne pytania

–1 głos
2 odpowiedzi 2,125 wizyt
pytanie zadane 13 lipca 2016 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez kuba1618 Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 5,242 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 240 wizyt

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...