• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Realne zarobki na prowadzeniu strony internetowej

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,456 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Offtop przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Witam serdecznie!

Chciałem dzisiaj zadać pytanie odnoszące się do tego jakie są realia w Polsce. Za niedługo planuję wypuścić na światło dzienne swoją stronę. Jednak będzie to moja pierwsza strona i nie wiem czego powinienem się spodziewać. Nie oczekuję że strona pochodzi przez tydzień i zacznie generować milionowe odwiedziny oraz wielkie zarobki. Dlatego chciałbym się dowiedzieć co muszę zrobić aby móc trafić do jakiegoś większego grona, ile czasu zajmie mi to abym miał tą większą liczbę odwiedzin i po jakim czasie będę mógł zarabiać na mojej stronie jakieś pieniądze. Interesowało by mnie także czy osiągnę coś bez większego wkładu materialnego.

Dzieki za poświęcony czas i liczę na pomoc!

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 września 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Poczytaj o SEO, zarządzaj tym, z czasem będzie coraz lepiej

Zależy też co to ma być, inaczej będzie z użyteczną aplikacją a inaczej blog
Inaczej z aplikacją z funkcjami płatnymi, a inaczej zysk na reklamach
Inaczej z czymś kierowanym do ludzi biznesu lub konkretnych branży, a inaczej z czymś dla typowego polaka

Wszystko zależy od ruchu jaki zgromadzisz, jaki to będzie ruch i na czym chcesz zarabiać
Np z tego co wiem, reklamy w branży np edukacyjnej są lepiej opłacane od np rozrywki
Dlatego więcej kasy powinien przynieść kurs dajmy na to excela, niż jakaś stronka o wszystkim i o niczym

Pamiętaj że na np blogach, mając spory kontent nawet nie robiąc nic, te wyświetlenia mogą być wystarczające do zarobienia kasy
Jest nawet rynek kupowania i sprzedawania stron które miesięcznie zarabiają po kilkaset dolarów, a te strony potrafią być blogami gdzie ostatni post jest z ponad 3 lat, a i tak ludzie je znajdują w internecie i czytają
Pamiętaj też że nawet mając duży ruch ale nic do zatrzymania użytkownika na dłużej, za bardzo nie będzie dużego zysku
komentarz 14 września 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Moja strona będzie trzymać kontent technologiczny od wyboru najlepszej dla siebie myszki po podkręcanie podzespołów w komputerze. I chciałem się dowiedzieć jak długo generuję się taki ruch dzięki któremu będę mógł zarabiać na google adsense lub brać udział w programach partnerskich
komentarz 14 września 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
To zależy od tego jak będziesz sie reklamować, gdzie, czy zainwestujesz w marketing, czy to będzie się samo reklamować (kontent który ludzie wysyłają znajomym)

Klucz to zrobić coś co dotrze do wielu ludzi
Co w dodatku przyciągnie ich na dłużej niż zobaczą -> ok -> nigdy nie wrócą

Jedna osoba będzie w stanie utrzymać siebie, druga osoba po 10 latach będzie co najwyżej mogła pozwolić sobie na darmowego kebaba raz w miesiącu

Mówi sie że z blogowania tak po 2 latach już można mieć coś ciekawego, ale sam się w to nie bawiłem jakoś bardziej, więc nie wiem
Pewnie wszystko zależy od kwestii indywidualnych, teksty jednej osoby lubimy czytać bardziej niż drugiej

Spójrz na bloga np devstyle.pl
Nie dość że wygląda ładnie, to jeszcze napisane dość ciekawie
I jeszcze często wpada coś nowego na różne tematy, więc ruch jest ściągany z wielu zakątków internetu (dla wielu zapytań w google blog pojawia się na wysokiej pozycji)
komentarz 14 września 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Ok rozumiem. Zależało by mi na dość szybkim rozwinięciu tej strony (pół roku może trochę więcej). Z pewnością właduję bardzo dużo pracy w pisanie tematów na stronę, wrzucanie postów na social media itd. I ja teraz podałem to około 6 miesięcy i ja po tym czasie nie chcę aby moja strona była top 10 w Polsce. po tym pół roku chciałbym zgromadzić około 5-10 tysięcy ludzi. Ale czy to jest możliwe?
komentarz 14 września 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Wszystko jest możliwe
To bardziej kwestia tego czy ty jesteś w stanie zrobić to w takim czasie
To może być kontent który sam się reklamuje, ludzie między sobą wysyłają i jest super
A może być to kontent o którym mało kto mówi

Myśle że jeśli będziesz odpowiednio dbał o wartościowy kontent i odpowiednio się rozprzestrzeniał, aby trafiać do coraz szerszego grona odbiorców, jest szansa na taki ruch

Pamiętaj też, że to nie youtube, wiele ludzi woli oglądać filmy niż czytać posty
Też youtube samo reklamuje filmy jako polecane/podobne

Pamiętaj też o wytrwałości
Im więcej masz kontentu, tym z szerszego obszaru mogą przybywać nowe osoby
I im więcej masz materiałów dla tych osób, tym więcej będą mieli powodów aby z tobą zostać
Jeśli ktoś wejdzie, spodoba mu się post i zobaczy, że regularnie od dawna coś dodajesz, masz spore szanse że taka osoba zostanie na długo
Gorzej jeśli ta osoba zobaczy, że dla niego nie ma dużo do poczytania, a ostatni post z przed kilku miesięcy
komentarz 14 września 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Chciałbym wrzucać posty w granicach 2-3 tygodniowo oraz tak jak mówisz rozszerzał go dodając kolejne zakładki tematyczne itd. Ale całościowo ma się to opierać o technologię a z tego co słyszałem blogi o takim kontencie są dość popularne
komentarz 14 września 2018 przez kubaapk Nałogowiec (44,270 p.)
W czym twoja strona ma być lepsza niż purepc, benchmark, pclab i sto innych technologicznych?
komentarz 15 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Lepsza? Benchmark ma co najmniej kilku autorów i każdy zarabia kilka tys. zł. Nie sądzę, żeby kolega dogonił czołówkę, ale kto wie :)

W sieci są tysiące takich porzuconych "projektów", ktoś coś zaczął, napisał 20-40 artykułów i liczył na pierwsze zyski :D A później "interes" się szybko znudził. Piszę o realiach, a nie możliwościach :)

Zaistnienie w sieci jest kosztowne, a jak zaczyna się od zera i bez kasy to na sensowne zyski trzeba poczekać parę lat i wcale nie muszą się pojawić za kilka lat :D
komentarz 15 września 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Trochę czytałem o reklamach w sieci ale dalej nie wiem nic konkretnego pod względem ceny i może ktoś by mi doradzić coś konkretnego. Chciałbym na początku założmy po kilku miesiącach mieć około ten startowy 1k aby już moc korzystać np. Z firmami partnerskim które założmy oferują 50 zł za 1 kupiony artykuł że sklepu itd.
+1 głos
odpowiedź 15 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)

Temat rzeka, ale jeśli chodzi o same reklamy. To kiedyś (10-15 lat temu) CPM to był nawet na poziomie 120-170 zł (w zależności od branży, agencji interaktywnej, itd) dla właściciela witryny, nie wiem ile jest dziś, ale już kilka lat temu spadł na 10-30 zł :) (przy równoczesnym osłabieniu złotówki!!!) Jak umiesz liczyć, to widzisz że stawki się pogorszyły znacząco.

IMO to przestaje się (lub przestało) opłacać. Musisz mieć content, czyli autorów tekstów (bo sam się zarąbiesz). A autorzy kosztują, niedużo ale jednak. Jak weźmiesz takich super tanich to napiszą gnioty i nikt nie będzie chciał tego czytać :D

Bez wkładu materialnego będzie baaaaaaaaaardzo trudno :) Oczywiście ktoś napiszę, że da się, ale tak realnie patrząc.... Szkoda czasu.

Piszę to tylko z perspektywy reklam z agencji interaktywnych, bo są oczywiście inne możliwości jeśli chodzi o zarobki na www.

komentarz 15 września 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
Załóżmy inwestując mniejsze kwoty np. 100 zł ile mogę z tego wyciągnąć osób. No i już zacząłem pisać posty zanim jeszcze strona wystartuje abym mógł je regularnie wrzucać
komentarz 15 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Zapytaj czy będzie ktoś chętny pracować za daną kwotę :)

Jednoosobowy zespół to nadaję się do prowadzenia małego bloga, a małe blogi w 99% nie zarabiają.
0 głosów
odpowiedź 14 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Po pierwsze poczytaj o SEO. Po drugie nie licz że od razu będą kokosy. Musisz po pierwsze mieć content.
komentarz 14 września 2018 przez Layoutowiec Mądrala (5,470 p.)
  •  Nie oczekuję że strona pochodzi przez tydzień i zacznie generować milionowe odwiedziny oraz wielkie zarobki.

o SEO czytałem, kontent mam

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 1,512 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 964 wizyt
pytanie zadane 26 sierpnia 2015 w Offtop przez olsześ Gaduła (3,080 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...