• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Jakieś środowisko do gry RPG w 2D

Object Storage Arubacloud
0 głosów
459 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez comoto45 Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 8 czerwca 2019 przez comoto45
Ej mam pytanie. Chcę z kolegą zrobić grę typu RPG w 2D ale nie wiem w jakim środowisku byśmy mogli to robić. Umówiliśmy się że on głównie wymyśla fabułę a ja będę programować. To znacie coś? Najwyżej zrobimy to w RPG Maker albo Unity.
komentarz zamknięcia: Nieaktualne

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 14 września 2018 przez Radosław Foltyński Obywatel (1,180 p.)
Prostota RPG Maker, zaawansowane z dużą ilością tutoriali Unity.
komentarz 14 września 2018 przez comoto45 Nowicjusz (160 p.)
Znasz może jakieś inne środowiska nadające się do robienia gry RPG 2D?
komentarz 14 września 2018 przez Radosław Foltyński Obywatel (1,180 p.)
Wiesz można i zrobić w konsoli, visual c++, open gl. Co do środowisk to znam tylko Unity, RPG Maker, Unreal, CryEngine (dwa ostatnie w 3d). Możesz się pobawić w modyfikację np. Gothica ale to będzie raczej bardzo trudne. W visual c++ można napisać prostą grę rpg ale duuuuuużo pisania by było. Możesz spróbować jeszcze we flashu zrobić rpg-a. Wiele indyków rpg robi gry we fleshu.
Pozdrawiam :).
komentarz 14 września 2018 przez comoto45 Nowicjusz (160 p.)

Dzięki. Obecnie trochę uczyłem się C++. Niestety chyba nie da się wyświetlać grafiki w konsoliwink

komentarz 14 września 2018 przez Radosław Foltyński Obywatel (1,180 p.)
Da się ale musiał byś wszystko rysować :).
komentarz 14 września 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

@comoto45,

podszlifuj C++ i będziesz mógł dołączyć do tego SFML - wyświetlanie kształtów, obrazów i tekstu w oknie

A co do silnika to może Godot, sam doświadczenia nie mam, ale ogólnie projekt opensource to wiadomo - warto wspierać nawet tworząc

komentarz 14 września 2018 przez comoto45 Nowicjusz (160 p.)
Wielkie dzięki
komentarz 15 września 2018 przez comoto45 Nowicjusz (160 p.)

@Perseusz, próbowałem z tym SFML, ale nie chce działaćsad. Muszę znaleźć coś innego

0 głosów
odpowiedź 14 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja bardziej stawiał bym na Unity.
komentarz 14 września 2018 przez comoto45 Nowicjusz (160 p.)
Ok, dzięki

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 601 wizyt
pytanie zadane 3 listopada 2017 w Nasze projekty przez Insygnia Nowicjusz (150 p.)
+2 głosów
1 odpowiedź 1,094 wizyt
pytanie zadane 20 września 2019 w Nasze projekty przez Itnes Początkujący (350 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 325 wizyt

92,568 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,634 komentarzy

61,956 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...