• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gigabyte 970A-DS3 a GTX 1060 6GB ? Czy Stara Karta nie będzie przeszkadzać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
895 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez JustAmo Nowicjusz (120 p.)

Witam. Zamierzam kupić Kartę Graficzną(GTX 1060 6GB) lecz nie wiem czy będzie kompatybilna z Płytą główna Gigabyte 970-DS3

Zamierzam bardziej rozbudować komputer jednak chciał bym zacząć od karty graficznej, gdyż bez niej nie jestem nawet w stanie grać w nowsze gry z znajomymi, a zmiana Płyty głównej łaczy się z zmianą Procesora oraz Ramu .(na co na razie dopiero zbieram).
Dotychczasowa specyfikacja:
Na koniec chciał bym zaznaczyć ze Karta Graficzna dotychczasowa jest uszkodzona i muszę zmniejszać jej taktowanie w Nvidia Inspektor przez co jest to podzespół który pilnie wymaga zmiany.
Co do zasilania jest Zasilacz 750W .

Więc czy mogę podłączyć tą kartę graficzną .
Czy podłączenie jej da mi odczuwalny wzrost mocy, czy jednak płyta główna będzie za bardzo ją ograniczać ? 
Proszę o szybką odpowiedź (Pieniądze się mnie nie trzymają wiec puki mam chciał bym zrobić konkretny zakup).

komentarz 14 września 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Zasilacz 750W praktycznie nic nie mówi. Podaj dokładny model. Jeżeli nie miałeś z nim problemów, to można wnioskować, że udźwignie 1060 skoro dał radę z 660Ti. Co do planowanej grafy to z tym FX'em GTX 1060 6GB w prockożernych grach/mapach będzie...

bottleneck.
komentarz 14 września 2018 przez JustAmo Nowicjusz (120 p.)
Jak np. odpalam monster huntera world to zużycie procka około 50 % a grafika 100%
komentarz 14 września 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
komentarz 14 września 2018 przez JustAmo Nowicjusz (120 p.)
Co do bottleneck'iem :)  mam zamiar zmienić procka i płytę główna i pewnie ram bo już ciężej znaleźć płyty z DDR3 a nowym Socketem. Dlatego na razie na to zbieram i myślę że po następnych wakacjach będę już na to miał . Jednak aktualnie tą nieszczęsną kartę graficzną chce zamienić by gry działały tymczasowo chociaż na LOW płynnie, A nie chce wydawać 600 zł na tymczasową kartę jak mam kupić chcę już taką co do nowego setupu będzie pasować .
komentarz 14 września 2018 przez JustAmo Nowicjusz (120 p.)

i czy mogę się sugerować tym filmikiem ? 
Test

komentarz 15 września 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Nie ma jednoznacznej odpowiedzi. W każdej grze jest inaczej. Jedna jest lepiej zoptymalizowana inna gorzej. Ten film jest sprzed 2 lat, to zapewne doszło kilka tytułów, w których może bottleneck występować. Ja mam FX 8350 z 1050Ti i sobie ostatnio wieśka 3 przeszedłem na medium. Na High też działał ok, ale już były skoki FPS co mnie drażniło. Jeżeli masz zamiar zmieniać w niedługim czasie platformę, to silniejsze GPU jest wskazane. Dodam tylko, że na dniach wisi premiera RTX 2070/80, to jak Ci się tak mocno nie śpieszy możesz poczekać, może ceny starszej generacji spadną, chociaż osobiście w to wątpię z braku konkurencji ze strony AMD.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 października 2018 przez milosz 69 Początkujący (450 p.)
Uważam ,że procesor i płyta główna będzie cie mocno ograniczać ponieważ przy takiej samej płycie głównej miale  grafike 1050 gtx i moje fps nie wzrosły a nawet spadły. Więc polecił bym ci wymienić wszystko a nie tylko kartę graficzna.
komentarz 1 października 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Płyta główna nie powinna stanowić wąskiego gardła dla karty graficznej o ile złącze PCIe jej nie ogranicza. Głównym problemem staje się za wolny procesor, który nie nadąża z obliczeniami za GPU.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 153 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 4,651 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 943 wizyt

92,572 zapytań

141,423 odpowiedzi

319,645 komentarzy

61,959 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...