• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Wybór płyty głównej - Gigabyte B450 Aorus Pro vs MSI B450 Tomahawk

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,508 wizyt
pytanie zadane 14 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Afropolak Nowicjusz (230 p.)
zamknięte 10 października 2018 przez Afropolak
Dzień dobry.

Przymierzam się do zakupu nowego komputera którego podstawą będzie Ryzen 5 2600. Jedyny problem mam z wybraniem płyty głównej. Rozważam te dwie z chipsetem B450 - Aorusa od Gigabyte i Tomahawka od MSI. Trochę się naczytałem na ich temat, mają bardzo podobne sekcje zasilania mimo pseudo "8+3" na Aorusie. Mam zamiar kręcić tego Ryzena (chciałbym około stabilnych 4-4.1 Ghz jeśli sztuka pozwoli) i boję się że sekcja płyty nie wytrzymie, będzie za gorąca i wpadnie w throttling - chce tego uniknąć. Dodam, że obudowa oczywiście zamknięta będzie miała początkowo 4 wentylatory 120mm, docelowo maksymalnie 6 (w tym 2x 140mm, prawdopodobnie Zephyry). Dodatkowo na procek planuje założyć wieże Fortisa 3 HE1425 która ma większy wentylator niż sam radiator i będzie dmuchać na sekcje zasilania pod nim. Czy miał ktoś z was do czynienia z tymi płytami i robił OC procesorów? Jak wyglądają temperatury sekcji i czy w ogóle mam co marzyć o wyższym podkręceniu Ryzena na tych płytach? Nie interesują mnie LEDy ani inne świecące rzeczy - liczy się wydajność. Proszę o pomoc! :D

Może komuś przyda się jeszcze reszta podzespołów:

- SilentiumPC Supremo L2 550W Gold

- Patriot Viper DDR4 3200MHz CL 16 2x8GB

- dysk SSD Samsung

- grafika docelowo 1060 6GB w górę (tymczasowo cokolwiek do wyświetlania obrazu)

- obudowa Titan 660 Plus lub RG4T
komentarz zamknięcia: otrzymałem odpowiedź

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 17 września 2018 przez Shepherd Bywalec (2,180 p.)
wybrane 10 października 2018 przez Afropolak
 
Najlepsza
Z doświadczenia wiem (gdyż jestem posiadaczem płyty Gigabyte) lepiej wziąć Tomahawka od MSI. Sekcje zasilania na Gigabytach nie są wybitne, a na pewno dobre do kręcenia (mają problem z temperaturami i utrzymaniem napięć przy OC) Kolega kręcił delikatnie Ryzena na B350 Tomahawk i nie narzeka na temperatury :P
komentarz 10 października 2018 przez Afropolak Nowicjusz (230 p.)
Co prawda od czasu rozpoczęcia wątku trochę minęło, ale kupiłem Tomahawka i póki co jestem z niego bardzo zadowolony. Został wybór karty graficznej, ale to może w osobnym wątku po prześledzeniu forum.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 280 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 211 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 159 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...