• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Arkusze Google automatyczne zaznaczanie komórek jeśli wartość wieksza niz 0

0 głosów
48 wizyt
pytanie zadane 13 września w Systemy operacyjne, programy przez Hubert Skiba Nowicjusz (120 p.)

Witam,

Problem może i banalny. Otóż nie wiem czy jest możliwość aby zaznaczyć w Arkuszch Google za pomocą skrótu klawiszowego bądź Makra komórek w których znajduje się jakąś wartość. Konkretnie chodzi o to że kiedy wpisuje wartość do kolumny A, to w kolumnie B pojawia mi się aktualna data. Aby jednak ona pozostała nawet taka sama dnia następnego muszę usunąć formułę i pozostawić tylko wartość aby po północy data nie przeskoczyła na dzień następny. Problem polega na tym iż kolumna jest nieskończenie długa i chciał bym aby formuły były usuwane za pomocą Marka ale tylko z komórek które mają już jakieś danie A nie są pustymi polami. Dodam że z praktycznego punktu widzenia żadna z tych komórek nie jest pusta tylko zawiera ona formułę JEZELI 

=if(F678>0,today(),"")

A więc pytanie brzmi jak zaznaczyć komórki gdzie formuła JEZELI = PRAWDA 

Mam nadzieje że w miarę jasno opisałem problem i liczę na Wasze ciekawe rozwiązania. 

Pozdrawiam serdecznie 

Hubert 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 14 września przez michulo Użytkownik (720 p.)

Chyba podchodzisz do tematu ze złej strony.

Czy nie powinno być tak, że data uzupełnia się automatycznie w przypadku wpisania w jakiejś komórce wartości? 

zobacz tutaj:

https://productforums.google.com/forum/#!topic/docs/sS6R1y-eQnQ

Nie wiem jak ma się zachować Twój arkusz w przypadku edytowania wartości która już była.

function onEdit(e) {

var colToWatch = 2, colToStamp = 1;
    if (e.range.columnStart === colToWatch) 
    e.source.getActiveSheet()
        .getRange(e.range.rowStart, colToStamp)
        .setValue(typeof e.value === 'object' ? null : new Date());
}

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 34 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 53 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 10,054 wizyt
Porady nie od parady
Publikując kody źródłowe korzystaj ze specjalnego bloczku koloryzującego składnię (przycisk z napisem code w edytorze). Nie zapomnij o ustawieniu odpowiedniego języka z rozwijanego menu oraz czytelnym formatowaniu kodu.Przycisk code

57,544 zapytań

102,550 odpowiedzi

211,503 komentarzy

29,371 pasjonatów

Przeglądających: 346
Pasjonatów: 19 Gości: 327

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto dwie polecane książki warte uwagi. Pełną listę znajdziesz tutaj.

...