• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wybór szkoły średniej

Object Storage Arubacloud
+1 głos
220 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Ubermade Bywalec (2,020 p.)
Witam! Powoli zaczynam się zastanawiać nad wyborem szkoły, jednak w mojej sytuacji możliwości mam dwie...

1) Albo lepsze technikum oddalone ode mnie tyle, że musiałbym wstawać bardzo wcześnie, aby iść na autobus najprawdopodobniej z przesiadką na dworcu

2) Technikum z gorszą opinią, lecz dotarcie tam zajęłoby mi 15 minut autobusem

Toteż się zastanawiam, czy lepsza szkoła programistyczna mi coś da? Czy w szkole takiej nauczę się lepiej pisać kod oraz szybciej poznawać nowe technologie? Na jaką skalę przyda mi się zdobyta tam wiedza?

Dodam również, że pierwszy swój kod zacząłem pisać 4-5 lat temu, od prostych programów w C++, pseudo-gierek w unity, aż do teraz, gdy dorabiam sobie, jako freelancer w WebDevie

Czy lepszym wyborem będzie ten stosunkowo krótszy dojazd i nauka programowania "po swojemu", czy jednak lepsza szkoła nauczy mnie wartościowej wiedzy na temat programowania?
komentarz 13 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Według moich doświadczeń, to nie ma znaczenia, bo we wszystkich szkołach w moim mieście tak samo nie uczą. Jestem w teoretycznie najlepszej szkole (liceum), gdzie wszyscy zdają matury. Miałem najwyższą średnią w tamtym roku i stwierdzam, że przynajmniej liceum za dużo nie uczy.

Radzę jak najwięcej samemu się kształcić. Wszystko zależy też od nauczyciela, mój nie jest zainteresowany jakimś pogłębianiem wiedzy, tylko standardowo program zajęć realizuje. Po lekcjach też nie ma nic dodatkowego.

Natomiast jednak wybrałbym jak najlepszą szkolę, zawsze będzie większa motywacja do nauki, lub jeśli wolisz tak to nazwać to "wyścig szczurów".

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 13 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
wybrane 14 września 2018 przez Ubermade
 
Najlepsza
Zacznijmy od tego że w szkole uczysz sie w klasie

W klasie, gdzie większość chce sie uczyć programowania nie dlatego, że chce się uczyć programowania, tylko dlatego że lubią grać w gry

Więc poziom nie jest dostosowany do osób chcących uczyć się programowania, tylko osób które lubią grać w gry a programowanie tak na prawde ich nie interesuje

Ale przecież każdy musi mieć możliwosć zdania wszystkich egzaminów po 80%, nawet jak ktoś się tym nie interesuje
A jak nauczyciel na lekcji chce zrobić coś ponad wymogi egzaminu, to od razu narzekanie że po co tak dużo

Technikum według mnie jest fajne jedynie z tego względu, że lepiej siedzieć z kolegą, dłubać przy serwerze i dyskutować o życiu, niż znowu te lekcje jak w gimnazjum

A co do lepsza vs gorsza szkoła
Zależy co przez to rozumiesz
Jeśli gorsza = patologia, to unikaj
Jeśli gorsza = nie zmuszają każdego do super wyników na egzaminach bo trzeba mieć statystyki, to idź tam

Programowania i tak musisz nauczyć się sam, tutaj nawet studia ci dużo nie dadzą, jeśli sam nie będziesz chciał tego umieć
A jeśli będziesz chciał umieć sam, to w większości firm pewnie nawet matura nie będzie potrzebna (chociaż nigdy nie wiadomo, lepiej mieć niż nie mieć bo nie wiadomo co będzie za X czasu)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 555 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 284 wizyt
pytanie zadane 23 maja 2022 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Bing_Chilling Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
5 odpowiedzi 665 wizyt
pytanie zadane 5 listopada 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez noname3 Obywatel (1,180 p.)

92,555 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,560 komentarzy

61,941 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...