• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Losowe zawieszanie się Chrome na dwóch komputerach w tej samej sieci.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
367 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Witam,

Na moim starym komputerze od pewnego czasu (od ponad dwóch lat) zawieszał się chrome na kilkanaście sekund, lub nawet crashował. Teraz od 4 miesięcy na nowym mam to samo, przed i po formacie. Dowiedziałem się, że ten sam problem występuje na drugim komputerze w mojej sieci. Systemy na których się do dzieje to Win 8.1 i Win 10 LTSB.

Mniej więcej wygląda to tak, że kilka dni nic się nie dzieje, a nagle kilka razy pod rząd chrome się zawiesi. Do tego system potrafi na chwilę zlagować, mimo tego, że nie występuje duże zużycie CPU, SSD ani RAM. Nie występuje to w innych przeglądarkach. Nie umiem żyć bez wygody, rozszerzeń i synchronizacji chroma, więc zmiana przeglądarki odpada. Dodam, że chrome Canary ma to samo. Formaty nic nie dają, dzieje się to na różnych sprzętach, więc została tylko sieć. Możliwe, że powoduje to kabel Ethernet lub router? Nie wiem już co mam robić, bo ten problem nęka mnie z przerwami kilka lat.
komentarz 13 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

zawieszał się chrome na kilkanaście sekund, lub nawet crashował

Zawiesza się w jakich sytuacjach? Przy ładowaniu stron czy nawet przy bezczynności? Jak objawia się to zawieszanie? Cały interfejs zamiera? 

komentarz 13 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Zawiesza się po załadowaniu strony. Najwięcej przebywam na YT, więc zazwyczaj jest to podczas oglądania filmu. Wtedy obraz się zatrzymuje, a dźwięk jest odtwarzany jeszcze przez chwilę. Jeśli szybko się odwiesi to poprostu wideo przeskakuje do tego miejsca gdzie jest dziwek, jednak czasem dźwięk się zatrzyma i trzeba poczekać na "program nie odpowiada". Występuje to całkowicie losowo, bez względu na rozdzielczość filmu czy ilość kart w tle.

Zamraża cały interfejs chrome i nawet trochę windowsa, jednak da się zazwyczaj wejść w start lub menadżer zadań. Po prostu trwa to dłużej.
komentarz 13 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
Czasami się zdarza, że karta zawieszając się unieruchamia całą przeglądarkę. Sam czegoś takiego doświadczyłem, jak puściłem zasobożerny skrypt JS. Wtedy ratowało mnie jedynie zabicie procesu karty w menedżerze. Nie masz może jakiegoś wirusa? Mi się nigdy nie zdarzyło, aby YT zawiesił przeglądarkę.
komentarz 13 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Formatowanie nic nie pomaga więc wątpię, że to wirus. Na laptopie i na dwóch komputerach występuje to samo. Raczej więc nie karta.
komentarz 14 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A próbowałeś z inną przeglądarką, np Firefox?
komentarz 14 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Próbowałem i to nie występuje, albo przynajmniej nie wystąpili podczas testowania.
komentarz 14 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To może przesiadka na Firefoxa?
komentarz 14 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Już wyżej napisałem, że codziennie korzystam z wielu rozszerzeń i synchronizacji google. Nie mogę zmienić przeglądarki, a poza tym chrome mi najbardziej odpowiada.
komentarz 14 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To po opisie wygląda na winę samej przeglądarki, być może jakieś dodatek to powoduje, albo aplikacja zainstalowana w systemie "gryzie" się z chromem (lub jego dodatkami).
komentarz 14 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Też tak myślę. Sprawdzę czy bez rozszerzeń to działa

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 1,612 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 1,210 wizyt
pytanie zadane 27 grudnia 2016 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
1 odpowiedź 1,382 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez wankan Nowicjusz (140 p.)

92,566 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,612 komentarzy

61,952 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...