• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

System operacyjny na serwerze

Object Storage Arubacloud
0 głosów
518 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
Witam,

jaki waszym zdaniem system operacyjny na serwerze działa najlepiej? Albo inaczej, czym ogólnie różnią się np. centos, debian i ubuntu?
2
komentarz 13 września 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)

ten który znasz na tyle że potrafisz nim dobrze administrować smiley

komentarz 13 września 2018 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
racja :) bardziej chodziło mi o to, czy któreś się lepiej lub gorzej działają np. na serwerze dedykowanym.
1
komentarz 13 września 2018 przez Hunter94 Mądrala (6,290 p.)
No to jedyne co tak się orientuje to tak ubuntu server jest chyba obecnie najpopularniejszy, gynvael wspominał właśnie w tym cytacie co przytoczyłem że "on jest najlepszy dla niego bo on potrafi nim dobrze administrować, co nie znaczy że w ogólnie jest najlepszy."
Debian to ta sama rodzina, ubuntu powstało na nim domyślam się że daje większe możliwości konfiguracji  ale wymaga więcej ustawień we własnym zakresie + pewnie szansa że coś się popsuję po aktualizacji pakietów jest większe.
CentOS to system który ma być darmową alternatywą dla RHEL który jest powszechnie używany w dużych firmach i cechuje się dużą stabilnością pakietów.
Na mojej uczelni po debacie używają CentOS.
Jeśli napisałem jakieś głupoty proszę mi wybaczyć, nie jestem i raczej nie będę adminem :)
komentarz 13 września 2018 przez NIMuser Stary wyjadacz (11,030 p.)
Hunter94 dał bardzo dobrą odpowiedź! Ja jeszcze dodam, że jak się nie znasz nA VPS, nie jesteś w temacie, to skorzystaj z pakietu "demo" czy "trial" i wypróbuj rożne możliwości. Polecam na start Heroku lub. ew DigitalOcean (ten drugi już chyba nie ma "free plan"), Jak chcesz się nauczyć administracji to załóż sobie VBOX-a albo użyj SBC typu R.Pi i działaj !
komentarz 13 września 2018 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)

@Hunter94, dzięki.

komentarz 13 września 2018 przez Adam Ostrogórski Obywatel (1,070 p.)
dzięki.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 321 wizyt
+1 głos
4 odpowiedzi 598 wizyt
–6 głosów
0 odpowiedzi 1,354 wizyt

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,554 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...