• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Egzaminy zawodowe w cv?

VPS Starter Arubacloud
+2 głosów
9,832 wizyt
pytanie zadane 12 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez novito Nowicjusz (180 p.)
Witam, przymierzam się do wstępnego pisania CV (junior, php) pewna rzecz mnie zastanawia. Jestem świeżo po ukończeniu technikum, na studia nie idę z własnego wyboru. Doświadczenia więc nie mam żadnego, wykształceniem też nie mogę zabłysnąć. Dlatego chcę zrobić wszystko by wypaść jak najlepiej mimo tych braków. Między innymi własne projekty na githubie, w podobnych technologiach co firmy do których zamierzam składać CV. Ale wydaje mi się, że to za mało.

Zdałem bardzo dobrze egzaminy zawodowe e12, e13, e14 (wyniki za teorie w okolicach 90% i wszystkie praktyki na 100%) i otrzymalem tytuł technika, więc zastanawiam się czy nie warto byłoby tego ująć w CV. Jednak nie widziałem by ktokolwiek tak robił, więc trochę się obawiam, że to bez sensu.

Jeśli już wspominać o kwalifikacjach, to załączać dyplomy z wynikami (mogłem przecież zdać na minimum, wtedy nie miałbym się czym chwalić) czy tylko wspominać o zdaniu, ewentualnie załączyć kopie suplementu do dyplomu który potwierdza kwalifikacje (europass)

 

Mam też certyfikat Cisco IT Essentials (konfigurowanie sprzętów, systemy, wymiany komponentów, kontakt z klientem, jakieś pierdoły) - to myślę że może się przydać. Mam też Cisco CCNA jednak sieci nie bardzo idą w parze z juniorem php, zwłaszcza że nie chciałbym w nich nigdy pracować. Jednak chcę wypaść jak najlepiej, więc czy warto taki certyfikat umieścić w CV, nawet gdy dla mnie nie ma on żadnego znaczenia?
1
komentarz 12 września 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ja to nie wpisywałem kwalifikacji, w ogóle zapomniałem że je mam
komentarz 5 kwietnia 2019 przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)

@novito, te kwalifikacje są nic nie warte. Ja wpisałem do CV tytuł technika informatyka tylko dlatego, że państwowa firma tego wymagała (wsparcie IT). Generalnie to CV przygotowuje się pod konkretną ofertę pracy. Jak aplikujesz jako programista to ich nie obchodzą te śmieszne kwalifikacje tylko twoje doświadczenie w programowaniu. Najważniejszą rzeczą w CV początkującego programisty jest link do githuba, czyli twoich projektów.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Jak masz mało to proponuję wpisać wszystkie kwalifikacje jakie posiadasz:) czyli tytuł technika informatyka, Cisco itp. Później, przy większym doświadczeniu już piszę się CV pod konkretną ofertę.
Jednak w przypadku juniora php bardziej będzie liczyło się Twoje portfolio, czyli co do tej pory zrobiłeś, jakie projekty...
Wątpię, aby te Twoje dyplomy miały jakieś większe znaczenie - niestety taka jest prawda (choć osobiście uważam, że lepiej jest je posiadać, niż na odwrót).
Dyplomów się do CV nie załącza, ewentualnie później jak poproszą.
No i na koniec - powodzenia!
+2 głosów
odpowiedź 5 kwietnia 2019 przez NoOgar95 Dyskutant (9,310 p.)
Cześć,

Z własnego doświadczenia zawodowego wiem, że wykształcenie w pracy jest potrzebne do tego, aby wiedzieć ile dni urlopu Ci dać ;)

Większość pracodawców jeśli nie ma dzieci w szkołach średnich, to zapewne nawet nie wie jak wyglądają teraz egzaminy na technika.

Jako junior php powinieneś mieć jakieś portfolio proponuję na nim się skupić, wykupić domenę, postawić fajną stronę wizytówkę, opisać swoje mocne strony, do tego dodać portfolio.

Pozdrawiam.
komentarz 5 kwietnia 2019 przez fanpajny Obywatel (1,610 p.)
+ projekty na githubie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 220 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 381 wizyt
pytanie zadane 4 kwietnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez Lesteter Nowicjusz (180 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...