• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją ubuntu

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
1,975 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2015 w Systemy operacyjne, programy przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)

Chcę zainstalować ubuntu 15.04 na windows 7. Próbuje to zainstalować za pomocą wubi.exe.

Ale pokazuje mi błąd: Cannot download the metalink and therefore the ISO.

 Liczę na pomoc.

 

 

1 odpowiedź

+3 głosów
odpowiedź 8 lipca 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
wybrane 8 lipca 2015 przez szmq
 
Najlepsza
Wubi chyba nie wspomaga od 13.10. Musisz nagrać obraz na płytę czy pendrive i odpalić przez boot menu. Obraz pobierzesz z oficjalnej strony, a co do sposobów to polecam zrobić bootowalnego pendrive. Nagraj, uruchom ponownie komputer i wejdź w boot menu odpowiednim klawiszem dla Twojego komputera. Dalej postępuj zgodnie z instrukcją ;)
komentarz 8 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Ale czy takie rozwiązanie usunie mi windows'a ?
komentarz 8 lipca 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)

Nie, możesz zainstalować na oddzielnej partycji. Będziesz miał coś takiego jak GRUB (poczytaj o tym) dzięki temu będziesz mógł wybrac system, ktory ma odpalić

komentarz 8 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
Myślałem żeby spartycjonować dysk z pomocą Gparted.
komentarz 8 lipca 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)

Zrób jak chcesz :) Na początek wcale nie musisz instalować linuxa. Zamiast instalacji możesz odpalić Live CD. 

komentarz 8 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
A jak opalić takie okienko ?
komentarz 8 lipca 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
Tak jak mówiłem cześniej.. Nagrywasz na płyte/pendrive. Uruchamiasz ponownie komputer, przytrzymujesz klawisz odpowiedzialny za boot menu i wybierasz pendrive badz plyte.. Jeżeli nie możesz się dokopać do tego boot menu to w biosie dajesz pendrive jako pierwsze urządzenie z którego pójdzie odczyt, a później HDD.
komentarz 8 lipca 2015 przez szmq Pasjonat (22,770 p.)
edycja 8 lipca 2015 przez szmq

Ewentualnie poszukaj klawiszy dla danego producenta lub najpopularniejszych. Przypominam, że wszystko jest wypisane jak na screenie.

komentarz 8 lipca 2015 przez Kuroi Obywatel (1,390 p.)
dzieki ,kompletnie zapomnialem ze przy starcie sa napisane skroty klawiszowe :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 549 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 402 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 430 wizyt

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,086 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...