• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Utracone dane.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
192 wizyt
pytanie zadane 10 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Aga Jędras Nowicjusz (120 p.)
Witam. Czy jest możliwość odzyskania usuniętego posta z Facebooka? Albo poprzedni tekst skopiowany do schowka? Chodzi o to, że utworzyłam post na Facebooku ale musiałam go usunąć. Skopiowałam tekst do schowka aby później go odtworzyć i usunęłam post z tablicy. Ale zamiast wkleić gdzieś skopiowany tekst zapomniałam o tym i skopiowałam następny. Da się coś z tym zrobić ?

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 10 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Tak całkiem poważnie, teoretycznie da się odzyskać dane z pamięci RAM, ponieważ wbrew pozorom, dane nie są usuwane od razu, przez pewnie czas można je odzyskać. Jest nawet spejclana metoda ataku na tym oprata(niestety nazwa wyleciała mi z głowy) ale polega ona na odpowiednim zabezpieczeniu kości ram, a następnie próbie odzyskania danych w specjalnych laboratoriach. Ale to tak czysto teoretycznie, jeśli nie robisz w FBI to nie ma żadnej możliwości na odzyskanie takich danych .
1
komentarz 10 września 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Hm. Za pomocą programu EnCase (i wielu innych) możliwe jest wykonanie zrzutu zawartości pamięci - o ile oczywiście komputer wciąż jest uruchomiony. Powstaje wtedy plik z rozszerzeniem ".bin" lub ".dmp". Ten sam program (i wiele innych również) posiada możliwość analizy pozyskanych zrzutów pamięci. Niekonieczne są specjalne laboratoria.

Pzdr, HumanINC
komentarz 10 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Masz rację, trochę pomieszałem, dokładnie chodziło mi o to, że podczas wyłączenia komputera pamięć RAM nie jest całkowicie czyszczona co pozwala przechwycić jej zawartość,co ma potem pomóc w odszyfrowaniu dysku. A tak w ogóle te zrzuty możesz robić  wtedy gdy dana wartość znajduje się w pamięci? Po jej zastąpieniu takia kopia pamięci nie przywróciła by starych danych?
+1 głos
odpowiedź 10 września 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Obawiam się, że dane zostały bezpowrotnie utracone. Polecam używać programów, które zarządzają historią schowka, lub wykonywać często kopie zapasową.

PS. Facebook oferuje możliwość pobierania danych, które zebrał przez cały okres posiadania konta. Być może pobierałaś wcześniej te dane, a tam powinien być Twój post. Niestety "powinien" - bo nie analizowałem nigdy tych plików. Nie wiem dokładnie co tam jest.

Pzdr, HumanINC
1
komentarz 10 września 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Ten post tam jest, z mojego doświadczenia nawet usunięte posty tam były. ( pobierałem kopie osobiście i przeszukiwałem )
komentarz 11 września 2018 przez HumanINC Gaduła (4,840 p.)
Cześć,

Dzięki za informację. Myślę, że może być to pomocne dla autora wpisu.

Pzdr, HumanINC
0 głosów
odpowiedź 10 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,770 p.)
Nie ma takiej możliwości, nawet kiedyś pisałem z tej sprawie.

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 310 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 688 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 377 wizyt
pytanie zadane 13 września 2018 w Urządzenia mobilne przez wojak150 Początkujący (340 p.)

92,567 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,616 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...