• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

DIY - ładowarka baterii 12V BMS 3s

0 głosów
1,903 wizyt
pytanie zadane 9 września 2018 w Nasze projekty przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)

Witam,

Potrzebuję zbudować ładowarkę do baterii około 12V. Zakupiłem już moduł ładowania BMS 3s i 3 baterie, ale dostałem 1 gratis i mam łącznie 4. Całość ma zasilać wzmacniacz 2x15W, który potrzebuje 6-15V.

Mam pytanie, czy mogę do modułu na 3 baterie podłączyć 4. Może należy dokupić jeszcze dwie i wtedy będzie to mogło bezpiecznie działać. Planuję zrobić coś takiego jak na rysunku:

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 września 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
wybrane 9 września 2018 przez lolk45
 
Najlepsza
jakie to są akumaltorki ? Ni-Mh?
komentarz 9 września 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
no to lepiej nie łącz równoległe 2 baterii bo jedna z nich może wtedy nawet wybuchnąć, bo jedna już si naładuje a druga będzie jeszcze nie naładowania i ta co jest naładowana to sie przeładuje
komentarz 9 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Nawet jeśli wszędzie będą dwa ogniwa, czyli jak dokupię jeszcze dwie takie same? Czyli podłączyłbym 2 równolegle i te pary szeregowo.
komentarz 9 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
I jeszcze pytanie, czy wyciągnę 30W z tych baterii? Czy nie będą się za dużo przeciążać?
komentarz 9 września 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
no to nie jest na 100% bezpieczne
komentarz 9 września 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
chociaż w sumie jak dasz 2 o takiej samej pojemności to nie powinno się z nimi nic dziać ale i tak mogą się szybciej zacząć psuć (tracić swoją pojemność) tak do końca to na 100% nwm jak to z nimi działa ale raczej nic sie nie stanie jak dokupisz jeszcze dwie i połączysz tak jak mówiłeś
komentarz 9 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Też właśnie takie coś słyszalem, że lepiej nie. Chyba te 3 x około 1700 mAh wystarczy na jakieś 2-3h gry głośnika 2 x 15 w przy niepełnej głośności.
komentarz 9 września 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
no myślę że tak możesz zawsze dokupić 2 ładowarkę i połączyć kolejne 3 ogniwa tak jak na schemacie

pozdrawiam
komentarz 9 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
No to chyba najlepsze rozwiązanie. Zobaczę ile będzie wytrzymywać na 3. Jak będzie mało, to dokupię jeszcze jeden moduł.

Dzięki za pomoc.
komentarz 9 września 2018 przez Kamil110501 Bywalec (2,490 p.)
spx :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,907 wizyt
pytanie zadane 13 sierpnia 2018 w Nasze projekty przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 389 wizyt
pytanie zadane 8 czerwca 2024 w Urządzenia mobilne przez hallotay Nowicjusz (130 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,704 wizyt
pytanie zadane 14 grudnia 2018 w Sprzęt komputerowy przez Rybamen Początkujący (420 p.)

93,740 zapytań

142,675 odpowiedzi

323,294 komentarzy

63,319 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...