• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nieregularnie włączanie się komputera [ankieta]

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
239 wizyt
pytanie zadane 9 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
zamknięte 9 września 2018 przez lolk45
Witam,

Od kilku miesięcy mam nowy komputer:
Płyta: Gigabyte Aorus Gaming k3
Procesor: i7 8700k
Ram: 2x8 Goodram 3000mhz + 2x4 Crucial 2666mhz
Karty graficzne: Gtx 1050 Ti + Gt 640
Zasilacz: Thermaltake Smart Pro RGB 650W
Ssd: Samsung Evo 250gb m.2 nvme

Wiem, że to źle mieć inne kości pamięci, ale są one u mnie tylko tymczasowo. Po prostu kupiłem je wcześniej  na promocji. Karta gt 640 pochodzi z mojego starego komputera i jest mi potrzebna, żeby podłączyć 3 monitor (bo leżał nieużywany, to podłączyłem). Dodam, że 1050 Ti jest zamontowana wertykalnie za pomocą extendera pcie za 9,91 z gearbest. System win 10 LTSB świeżo zainstalowany (już po raz piąty).

Problem polega na tym, że cały zestaw jest bardzo niestabilny, szczególnie odkąd jest w nim ten dodatkowy ram i karta. Potrafi włączyć się normalnie, a czasem potrafi włączać się i wyłączać w kółko kilka minut, zanim wejdzie do Windowsa. Dziś włączył się i wyłączył 5 razy. Już myślałem, że nigdy nie słyszę charakterystycznego dźwięku, że post się udał.

Pytanie dotyczy tego, czy taka konfiguracja może być niebezpieczna dla sprzętu i czy może się zdarzyć, że kiedyś mi się już nie włączy. Jeśli ma być to ryzykowne, to mogę zrezygnować z gt 640 i 8 gb ram.
Możliwe odpowiedzi:
Może zostać jak jest, nie zepsuje się. (1 głos, 20%)
Wybuchnie! Trzeba wyciągać gt 640 i ram. (4 głosów, 80%)
komentarz zamknięcia: Wyciągnąłem 2 kości ramu i jedną kartę. Na razie jest dobrze. Inne problemy to pewnie charakterystyka płyty Gigabyte
komentarz 9 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Właśnie widziałem w internecie że płyty Gigabyte są trochę uparte. Ale w sumie to tak jak ja. Nie przeszkadza mi to dopóki się nie zepsuje.
komentarz 9 września 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Ja też mam gigabyte nową kupioną teraz i starą kupioną 8 lat temu te same problemy.Wszczególności ULTRA DURABLE.
komentarz 9 września 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
RAM masz ustawiony na AUTO czy profil z własnymi ustawieniami?
komentarz 9 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Miałem xmp 3000 wcześniej na 16gb Goodram, a teraz na 2666mhz przy tych 4 różnych kościach. Nie podkręcałem nic.
komentarz 9 września 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Utwórz profil i ustaw timingi manualnie.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 września 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Powyciągaj ramy, wywal wszystkie karty graficzne. Następnie podepnij i zacznij po kolei sprawdzać.

Sprawdzałeś czy ramy masz powsadzane w te same chanele? Poczytaj w manualu płyty głównej jak to ma być włożone.

Jak to nie przyniesie pożądanych rezultatów to może być problem z kontrolerem na płycie głównej. Wtedy taka płyta idzie na gwarancje i muszą ją wymienić na nową.
komentarz 9 września 2018 przez lolk45 Gaduła (3,210 p.)
Ram jest w dobrych slotach. Prawdopodobnie skończy się na tym, że wyciągnę ten ram 2x8 2666mhz i gt 640. Najdziwniejsze dla mnie jest to, że problemy są tylko przy uruchamianiu. W Windowsie ani jednego bluescreena.
Aktualnie wygląda to tak, jakby nie miało działać: https://imgur.com/a/FsOJAov
komentarz 9 września 2018 przez Typowy Janusz Dyskutant (8,150 p.)
Musisz potestować ale w większości przypadków wina leży po stronie grafiki oraz ramu.

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 737 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 72 wizyt
pytanie zadane 2 lipca 2023 w Sprzęt komputerowy przez sibi12345 Nowicjusz (120 p.)

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,090 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...