• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę wejść do BIOSu + system nie startuje z pendrive'a.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,101 wizyt
pytanie zadane 9 września 2018 w Systemy operacyjne, programy przez JakuBB Nowicjusz (220 p.)
edycja 25 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk
Cześć.

1. Pierwszy problem - chciałem na nowo zainstalować system, bo zaczął wolniej pracować. Pobrałem sobie obraz systemu oraz wykonałem bootowalnego pendrive'a. Po wejściu do BIOS nie było go w ogóle widać, dopiero po kilku próbach pojawił się w kolejce bootowania - musiałem zmienić na Legacy. No i super, zapisuję zmiany i wychodzę. I nic się stało, system po prostu uruchomił się z dysku. Próbowałem ze wszystkich portów USB.

2. Drugi problem - po kilku nieudanych próbach zainstalowania systemu, zacząłem sprawdzać te opcje w BIOS i najprawdopodobniej ustawiłem bootowanie z LAN. Po włączeniu komputera pojawia mi się tekst z konsoli - "Intel product... This product is covered by one or more of the following patents...". Oczywiście system potem normalnie się uruchamia. Teraz, gdy chcę jeszcze raz spróbować bootowania z pendrive'a, to nie mogę uruchomić BIOS za pomocą F2 (wcześniej normalnie działało).

Korzystam z laptopa Lenovo Z51-70.
komentarz 9 września 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Jeżeli masz zainstalowany windows, to możesz wejść do BIOS-u z poziomu windowsa. https://us.answers.acer.com/app/answers/detail/a_id/37064/~/windows-10%3A-access-the-uefi-bios .
komentarz 25 lutego 2020 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)

@JakuBB, nie usuwamy treści swoich pytań. Zostają przez to jakieś puste posty, z których nic nie wynika - są jakieś odpowiedzi, ktoś może na to trafić np. z wyszukiwarki, a zupełnie nie wiadomo o co chodzi.

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 9 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
wybrane 9 września 2018 przez JakuBB
 
Najlepsza
Coś mi się zaje że w twoim modelu laptopa jest specjalny przycisk do uruchamiania BIOS tak jak na tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=6q6vbZ5J4-k
komentarz 9 września 2018 przez JakuBB Nowicjusz (220 p.)
Faktycznie, jest taki przycisk. Udało mi się wejść do BIOS i przywrócić wszystko do ustawień fabtycznych. Znów ustawiłem Legacy First do bootowania, ustawiłem pendrive'a w pierwszej kolejności i nic nie ruszyło. System znów normalnie się uruchomił.

Dorzucę zdjęcie z ustawień w BIOS:

https://imgur.com/93nMyIW
komentarz 9 września 2018 przez JakuBB Nowicjusz (220 p.)

Problem rozwiązany, dzięki za pomoc. smiley

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 278 wizyt
pytanie zadane 11 sierpnia 2022 w Sprzęt komputerowy przez RybaYT23 Początkujący (250 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,196 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 821 wizyt
pytanie zadane 17 grudnia 2015 w Systemy operacyjne, programy przez in4mat Bywalec (2,600 p.)

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...