• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Poprawność skryptu płatności dotpay.pl

Object Storage Arubacloud
0 głosów
352 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w PHP przez Rafał Michalik 1 Początkujący (490 p.)
Witam.

Tworzę na stronie płatności. Napisałem cały kod, lecz jest pewien problem. Sposób działania wygląda tak:

Najpierw użytkownik klika w "zamawiam i płace". Tam w adresie przekierowania na strone thanks.php podaję link ze zmienną. Na stronie dotpay dokonuje płatności i klika w powrót do strony. Na stronie thanks.php wyświetla się lista zakupionych przedmiotów i do bazy zostają dodane dane zamówienia. Potem dotpay przesyła dane i tam jest walidacja i wysłanie przesyłki do użytkownika.

Problem polega na tym, że jak użytkownik nie kliknie w przycisk powrotu na stronie dotpay, to dane zamówienia nie zostaną dodane do bazy. Jak to usprawnić? Teraz dla testów pojawia się błąd. Dotpay przesyła dane wcześniej niż użytkownicy zdąży kliknąć w powrót. Czy jak płatności będą prawdziwe to dane z dotpay zostaną tak szybko zwrócone? Mam nadzieję że w miarę dobrze to wyjaśniłem.
komentarz 9 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Przeskakiwanie pomiędzy plikami php to nie jest dobry moment na realizowanie płatności w zewnętrznych serwisach.

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 8 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
A to nie powinno być tak, że to dotpay przesyła informacje po zaksięgowaniu i wtedy zostaje dodany wpis do bazy danych o zamówieniu?
komentarz 9 września 2018 przez Rafał Michalik 1 Początkujący (490 p.)
Właśnie wpadłem na ten pomysł po kilkunastu minutach po dodaniu wpisu, biorąc prysznic. Przepraszam, że Was nie poinformowałem o rozwiązaniu tego problemu. Dzięki.
0 głosów
odpowiedź 10 września 2018 przez Przyjaciel Nowicjusz (180 p.)

Czemu taki drogi pośrednik?
Na czym masz ten sklep postawiony?
Z mojej strony proponuję sprawdzić Ci HotPay, a polecam ze względu na najniższą prowizję oraz darmową pomoc ich programistów. Takie rzeczy jak Twój problem ogarną w kilka minut :)

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 774 wizyt
pytanie zadane 31 lipca 2018 w PHP przez Olek Szymański Użytkownik (920 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 115 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 475 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2019 w Systemy CMS przez dawid6512 Gaduła (4,550 p.)

92,554 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,535 komentarzy

61,938 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...