• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Który język?

VPS Starter Arubacloud
+1 głos
369 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vrum Nowicjusz (130 p.)
Cześć Panie i Panowie. Mam pytanie. Mam podstawy frontendu(HTML5 i CSS3-wiem jak się po nich poruszać, nic wielkiego) i około rok czasu do rozdysponowania. Chodzi o to, że planuję inną ścieżkę kariery - kierunek lekarski. Poszukuję jakiegoś źródła pieniędzy na studia poza kredytem studenckim i pomyślałem o programowaniu. Chcę zapytać jaki język będzie miał niski próg wejścia, zwykły człowiek jest w stanie ogarnąć go w rok na jakimś konkretnym poziomie umożliwiającym pracę i czy będzie wgl możliwość pracy zdalnej? Nie chodzi mi o wysokie kwoty. Po prostu chcę mieć z 1500zł w ręce miesięcznie przy czym samego kredytu studenckiego planuję wziąć 800 lub 1000 więc to łatwo obliczyć jak niewiele mi z tego programowania trzeba. Zapewne też będę miał mało czasu. Co o tym myślicie?

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Uwaga ostrzeżenie :D

Pamietaj, ze o ile Ci sie uda to może skończyć się tak, ze dostaniesz prace jako programista. Po roku podwyzke i jak sobie pomyslisz, ze przed Tobą jeszcze dobre kilka lat studiow potem specjalizacji i kiepsko platnego stazu zanim zaczniesz jako tako zarabiac jako lekarz to mozesz te studia rzucic :D

A teraz na poważnie. jesli masz 1 rok czasu bez wiekszych obowiazkow to o ile jestes zdeterminowany i bedziesz regularnie poswiecal czas to spokojnie zalapiesz prace po roku w wiekszosci sensownych jezykow.
komentarz 8 września 2018 przez vrum Nowicjusz (130 p.)
Biorę taką możliwość pod uwagę, nie wiem jak to wyjdzie. Może wobec tego brać się za frontend? Do HTML i CSS dorzucę teraz JS, przez rok coś tam z tego może będę wiedział :D Ogarnę trochę otoczkę, poznam frameworki, stworzę kilka jakichś swoich projektów, chociażby tych z challengów z freecodecamp czy podobnych.
komentarz 8 września 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Jeśli o chodzi o technologie webowe to Tomek Sochacki juz kilka razy na tym forum przytaczal swoja historie. Po budownictwie z  praca, zona i malym dzieckiem na karku przebranzowil sie na frontend webowy, tylko nie pamietam ile mu to zajelo :p
komentarz 8 września 2018 przez vrum Nowicjusz (130 p.)
Tym bardziej myślę, że warto mi po trosze się tego uczyć, co? Może kiedyś zmienię branżę, na tę chwilę po prostu wolę być lekarzem, ale chcę umieć programować w podstawowym zakresie. Astrofizyk S.Hawking bodajże mówił, że w XXI-wieku, każdy powinien chociaż trochę znać się na programowaniu i to robić.
komentarz 8 września 2018 przez vrum Nowicjusz (130 p.)
Chce jeszcze zapytac jak to jest z tym regularnym poswiecaniem czasu. Mam pewno z 1.5h dziennie, ale codziennie. Czasem, jak nie pracuje to moge poswiecic i 6h. W skali tygodnia wyjdzie mi zatem okolo 15 godzin. Czy taki rozklad czasu mozna nazwac rozsadnym?
0 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Nie wiem czy do końca jest sens wchodzenie w branżę programowania jeżeli planujesz karierę lekarską ponieważ z reguły chyba wszystkie, a raczej większość uczelni na tym kierunku wymagają dużego nakładu pracy w nauce i średnio będziesz mia czas, żeby przy tym natłoku ogarnąć tak programowanie żeby wychwycić jeszcze jakąś sensowną pracę.
komentarz 8 września 2018 przez vrum Nowicjusz (130 p.)
Socjala chyba nie ogarnę, nie orientowałem się w innych takich podobnych. Niestety mamy taki dochód, że na socjala jest za duży, nawet jeśli ja przestanę pracować, ale za mały, by z domu mogli mi pomóc. :D
0 głosów
odpowiedź 11 listopada 2018 przez hiveplay Początkujący (430 p.)
Skro umiesz już prawie cały front end (oprócz java script)

Nauczył by się PHP i Javascript (z jQuary)

I mamy webmastera

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 245 wizyt
+1 głos
5 odpowiedzi 591 wizyt
0 głosów
5 odpowiedzi 288 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez vrr Nowicjusz (120 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...