• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praca jako informatyk po liceum.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,143 wizyt
pytanie zadane 8 września 2018 w Offtop przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
Witam,

Z racji tego że zaczął się właśnie rok szkolny mam do was bardzo ważne pytanie. Aktualnie uczę się w technikum i po czterech latach zdobędę tytuł technik informatyk, ale wszystko było by dobrze gdyby nie to że po prostu nie podoba mi się w tej szkole (chodzi głównie o pracownie, nauczycieli oraz atmosferę) i nie chce tracić roku na coś na co i tak pójdę na studia. Mam jeszcze trochę czasu na zmianę szkoły na LO. I tutaj moje pytanie, ponieważ wybrałem technikum aby móc chodzić do pracy już jako informatyk po skończeniu szkoły średniej, czy jeśli skończę LO i nauczę się dużo sam w domu to mam szansę pracować gdzieś jako informatyk/programista ?

6 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Było mnóstwo tematów na ten temat, poszukaj.

Krótko mówiąc: w większości firm nikogo nie będzie obchodziło Twoje wykształcenie i papierki a faktycznie umiejętności. Musisz udowodnić że umiesz to, czego potrzebują. Są oczywiście takie gdzie może to być istotne, może banki, tym bardziej jakieś urzędy, instytucje państwowe itp., ale myślę ze dla większości nie ma to znaczenia.

W której klasie technikum jesteś? Zastanów się czy to ma sens, na pewno będą różnice w programach, od nowa poznawanie ludzi, nauczycieli. Jeśli bardzo CI się nie podoba to też myślę ze nie warto się męczyć, ale z drugiej strony czy jest aż tak źle?
komentarz 8 września 2018 przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)
Dziękuję :) Naprawdę mi pomogłeś tą odpowiedzią.
komentarz 8 września 2018 przez Domekzcpp Początkujący (360 p.)

@Arkadiusz Waluk, W pierwszej, nawet nie poznałem dobrze swojej klasy.

komentarz 8 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,550 p.)
Ok, to nie ma wielkiego problemu w takim razie. Twoja decyzja, jeśli przez ten pierwszy tydzień już czujesz że to kompletnie nie to, to lepiej to zrobić teraz niż później.
komentarz 8 września 2018 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
W pipidówach(w urzędach gminy albo powiatach) informatyk od konfiguracji sieci, aktualizacji windowsa, konfiguracji drukarek itp. idzie zazwyczaj po znajomości partyjnej.
+1 głos
odpowiedź 8 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
Z perspektywy czasu na twoim miejscu nie zastanawiałbym się tylko bym poszedł do liceum, nie znam osoby która nawet po byciu w najlepszym technikum informatycznym byłaby z niego tak szczerze zadowolona. Wiadoma jest sprawa, że dobry nauczyciele przedmiotów technicznych trafiają się rzadko, bo większość ludzi którzy coś potrafią nie pracują w szkołach za takie śmieszne pieniądze.

Nie ma sensu tracić roku, lepiej dobrze przygotować się w liceum do matury, na niej się skupić i pójść na dobre studia.
0 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)

nauczę się dużo sam w domu to mam szansę pracować gdzieś jako...

tak, nawet jako big data engineer. 

0 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
Wszystko zależy od Ciebie. Jak będziesz dobry to zawsze znajdziesz prace. W wielu firmach wezma predzej gościa z dobrymi projektami zamiast przeciętnego, którego jedyna zaleta jest skonczone technikum czy nawet studia. Licza sie umiejetnosci.

Pytanie teraz jak zdobyć te umiejetnosci.

Jesli bedziesz się regularnie i efektywnie uczyl to swiat stoi przed Tobą otworem. Problem w tym, ze nauka nie zawsze jest ciekawa i bez nauczyciela ktory wymaga moze byc Ci ciężko przebrnąć przez zmudne czesci. Widze sam po sobie, ze gdyby nie studia to wielu "bezsensownych" rzeczy, ktore z czasem nabraly sensu  nigdy bym sie nie nauczyl na wlasna reke.

Wazna zaletą nauki w srodowisku informatycznym -sa znajomi ze studiów czy technikum. Uwierz lub nie ale takie luzne rozmowy o nowinkach technicznych czy ktory jezyk jest lepszy bardzo duzo daja. W liceum bedzie mniej pasjonatów informatyki.
0 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez Ergo Proxy Użytkownik (640 p.)
Jak chcesz siedzieć w mniejszych, średnich firmach to jak najbardziej nie ma znaczenia wykształcenie. Ale w korpo już patrzą na papierek. No chyba, że byś był ponadprzeciętny i wybitny. Ogólnie wykształcenie na pewno nie przeszkadza a może pomóc.
0 głosów
odpowiedź 8 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Czemu ci się nie podobają pracownie czy nauczyciele ?

Ja bym zastał przy technikum bo można się wiele dowiedzieć, będziesz wiedział czym to wszystko jest i czy na pewno infa jest dla ciebie. Jeśli chodzi o zatrudnienie to uważam że nie ma to znaczenia większego ważne jest to co umiesz. Polecam robić własne projekty i wrzucać je na githuba.

92,451 zapytań

141,261 odpowiedzi

319,073 komentarzy

61,853 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...