• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed iiyama G2530HSU - Dziwne cienie na krawędziach tekstur

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
409 wizyt
pytanie zadane 7 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
zamknięte 10 września 2018 przez czujek22

Witam. Zakupiłem ostatnio nowy komputer z monitorem iiyama G-Master G2530 Black Hawk i zauważyłem niewielki ale denerwujący problem. Otóż podczas użytkowania (szczególnie w grach) podczas ruchu myszką na krawędziach niektórych tekstur pojawiają się dziwne kolorowe cienie (załączam 2 filmy prezentujące problem). Dodam, że w ustawieniach karty i monitora nic nie zmieniałem z wyjątkiem najnowszych sterowników do grafiki. Przetestowałem monitor na innym komputerze z innym kablem HDMI i jest to samo więc problem pochodzi od monitora. 

Filmik 1 - cienie widać tu szczególnie wokół okienka z newsletterem oraz górnej szarej belki podczas ruchem myszką. 

Filmik 2 - tutaj znowu na krawędzi filara. 

 

Dodam, że posiadam kartę graficzną Palit GeForce GTX 1060 Dual 6GB GDDR5 podłączoną do monitora przez HDMI

komentarz zamknięcia: Znalezione rozwiązanie
1
komentarz 10 września 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Znalazłem rozwiązanie tego smużenia na ekranie. Otóż odpowiedzialna jest za to opcja monitora OverDrive. Aby smużenie znikło wystarczy ją zmniejszyć albo całkowicie wyłączyć.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 334 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 1,014 wizyt

92,454 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,089 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...