• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Strona internetowa nie odświeża zawartości (ctrl+F5 też nie działa)

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
2,039 wizyt
pytanie zadane 7 września 2018 w Sieci komputerowe, internet przez sqbi Początkujący (470 p.)
zamknięte 7 września 2018 przez sqbi

Witam.

Moja strona internetowa od jakiegoś czasu, po wrzuceniu plików przez FileZille czy przez eksplorator Windows'a (ftp://), nie odświeża zawartości strony (sprawdzałem przez debuger w Firefoxie). Najpierw myślałem że to cache, usunąłem, przez jakiś okres czasu działało, ale potem coś nie pykło i dalej to samo. Zacząłem usuwanie historii, to samo, początek super, a potem się popsuło. Z eksploratora Windows przerzuciłem się na filezille i to niestety nie pomogło. Z serwera ftp kopiowałem pliki i porównywałem. Takie same jak te które wrzucałem. Zmiana przeglądarki z Mozilli na Chrome? Jakżeby inaczej. Też nie pomogło. Nawet na sprzęcie mobilnym nie zmienia, co może sugerować, że to coś serwerem, a nie przeglądarką czy cache. Męczę się z tym od tygodnia.

 

To jest dopiero złośliwość rzeczy martwych, chcesz zrobić fajny projekt, a tu taki demotywator :p. Hosting ze strony Prv, domena darmowa (*.prv.pl).

 

Pozdrawiam i liczę na szybką pomoc.

Sebastian

 

 

komentarz zamknięcia: Problem polegał na tym, że JavaScript nie chciał się odświeżać na serwerze. (https://www.google.com/search?q=javascript+doesnt+refresh)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
to może na początku spróbuj wrzucić na hosting nowy plik i zobacz, czy jego wczytuje czy też nie - to po pierwsze, po drugie sprawdź ustawienia hostingu- może rzeczywiście masz jakimś dziwnym sposobem zablokowany tryb edycji wrzuconych plików, a po trzecie spróbuj usunąć stary plik i wrzucić ten sam zaktualizowany
komentarz 7 września 2018 przez sqbi Początkujący (470 p.)
Zauważyłem, że gdy usunę plik, nic się nie dzieje, ale gdy cały folder to już 404 wyskakuje. Zasada jest prosta: ty usuwasz plik, widzi dalej. Folder usuwasz, wielka tragedia. Gdy dodasz plik z tą samą nazwą lecz zaktualizowany, po usunięciu foldera i ponownym wklejeniem z *nowym* plikiem, zaczyna wstawiać ten sam co był wcześniej.
komentarz 7 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
podejrzane coś to się wydaje, czy oby na pewno wstawiasz zaktualizowane pliki ówcześnie zapisane?
komentarz 7 września 2018 przez sqbi Początkujący (470 p.)
Tak, zapisywałem pliki. Teraz zobaczyłem, że po jakimś czasie, po kombinacji ctrl+F5, działa... ale jednorazowo. Czyżby aż tak zły hosting?
komentarz 7 września 2018 przez sqbi Początkujący (470 p.)

@ForeverFriendzone, pliki *.js są najczęściej odświeżane, nawet po usunięciu się pokazują. Teraz tak zauważyłem.
 

komentarz 7 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
jeżeli ten hosting jest darmowy możliwe, że mają jakieś opóźnienia- bardzo wolne łącze i nie idzie na bieżąco,

jeżeli ćwiczysz programowanie to polecam robić wszystko na localhoście na Xamppie
komentarz 7 września 2018 przez sqbi Początkujący (470 p.)
Skąd ty wiesz co pół godziny temu zainstalowałem? Problem polegał na tym, że JavaScript nie chciał się odświeżać i to wielu osobą tak się działo. Dałem *.js do html, zamiast dwóch plików i śmiga. Mam nadzieje że w tym czasie nic nie zakłóci mojego awesome projektu.
komentarz 7 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

a widzisz devil życzę powodzenia i zapału w najbliższych projektach :D

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,371 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 474 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 180 wizyt
pytanie zadane 14 września 2017 w Sieci komputerowe, internet przez KonDZIKs Bywalec (2,770 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,087 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...