• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co po HTML i CSS?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
330 wizyt
pytanie zadane 7 września 2018 w HTML i CSS przez Meffy Użytkownik (730 p.)
Czego powinienem się nauczyć po HTML I CSS? Żeby to powoli wdrążać do tworzenia wirtyn. Lepiej jest JavaScript czy lepiej zająć sie bootstrapem??

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 7 września 2018 przez Vickul Stary wyjadacz (12,850 p.)

Witaj. 

Bootstrap jest  framework do CSS a JavaScript językiem programowania. Dla mnie naturalną ścieżką jest nauka JavaScript. Gdy znasz dobrze CSS poznanie bootstrap-a nie zajmie Ci wiele czasu. Gdy dołączysz do tego JavaScript możesz osiągnąć niezwykłe efekty. 

0 głosów
odpowiedź 7 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Teraz frontend to głównie javascript

Bootstrapa warto znać na poziomie orientowania się w nim, żeby nie było tak, że dostajesz prace i masa czasu leci na przeszukiwanie dokumentacji

Chcąc pracować jako frontend
Ale frontend, a nie jakiś klepacz stronek
Javascript to absolutna podstawa + jeden z jego frameworków (nauka innego jest prostsza jak jakiś znasz)

Myśle że dobry będzie angular (duże projekty) albo vue (mniejsze projekty)
1
komentarz 7 września 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Wytłumacz mi, bo zawsze mnie to ciekawi: czemu angular do dużych projektów, a vue/react do małych? To jest jakis mit. Takie molochy jak allegro czy jira stoją na react, a uwierz mi nie sa to małe aplikacje.

 

Co do wątku. To tylko i wyłącznie vanilla js. Frameworkami zajmij się jak poznasz js w jakimś sensownym stopniu. Nie da się zrozumieć co dzieje się w react czy angular jak nie znasz js. Albo uważasz, że znasz bo liznąłeś jQuery.
komentarz 7 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
No tak
Ale żeby nie było też tak że zostawia framework na później bo "w pracy sie naucze"
A później wielkie zdziwienie, bo jak to nikt mnie nie chce

Często spotykam się z taką sytuacją, głównie w przypadku różnego rodzaju wzorców, bibliotek, frameworków
Jak będzie trzeba to w pracy się naucze... tylko który pracodawca przyjmie juniora którego przez następne miesiące będzie musiał głównie uczyć

Co do angular -  duże, vue - małe
Chodzi bardziej o to, że nie trzeba pakować dużego frameworka do mniejszego projektu, wystarczy coś lżejszego
Np nie ma sensu pakować bootstrapa do małej strony - wizytówki, gdzie używamy samej prostej responsywności, do której i tak teraz można użyć css grid albo flexboxów

Jak coś, jestem programistą bakcnedowym, z fronta umiem tylko tyle ile mi kazali, więc nie będe miał aż tyle wiedzy co osoby które typowo w tym siedzą, jedynie przyglądam się wszystkiemu z boku, słucham rozmów i czasami pomoge
komentarz 7 września 2018 przez k.wichura Pasjonat (19,870 p.)
Nie wymagajmy od kogoś kto poznał css i html, że bedzie chciał iść na juniora. Przed nim jeszcze wiele pracy i fajnie jakby najpierw ogarnął czystego js. Napisać chociaż jedną wieksza aplikacje w czystym js, wykorzystać es6, dobre praktyki i wtedy myśleć o frameworku.

Bootstrap - przydatna rzecz, ale sam wychodze z założenia, że w wiekszości aplikacji jest zbędny i nadużywany. To samo z jQuery

Angular może być przerażający dla kogoś kto nie zna podstaw. Typowanie, oddzielne pliki, webpack, testy itd. Myślę, że łatwo się zrazić i nikomu nie polece Angulara jako pierwszy framework do nauki. Nie wiem jak z vue, ale słyszałem wiele dobrych opinii i łatwiejszym progu startu. A Reacta sam mogę polecic :)

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 1,219 wizyt
pytanie zadane 3 maja 2017 w HTML i CSS przez agit45 Obywatel (1,110 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 258 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2019 w HTML i CSS przez Yorweth Obywatel (1,310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 222 wizyt
pytanie zadane 21 czerwca 2016 w HTML i CSS przez Ziuziek Mądrala (5,140 p.)

92,556 zapytań

141,404 odpowiedzi

319,562 komentarzy

61,942 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...