• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Praktyki E14

Object Storage Arubacloud
0 głosów
236 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mariobross Nowicjusz (120 p.)
Cześć,

chodzę do 3 klasy technikum informatycznego i muszę w październiku odbębnić praktyki. Wiecie może jak firmy związane z projektowaniem stron zapatrują się na praktykantów? Bo robienie za niewolnika przez miesiąc w jakimś serwisie komputerowym niespecjalnie mi odpowiada ani interesuje.

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 5 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
Sprawdź okolice i wysyłaj wszędzie cv do skutku

To chyba jedyny sposób

Polecam dodatkowo nawrzucać ogłoszenia na fora i portale typu olx
#ProfesjonalnyProgramista
+1 głos
odpowiedź 5 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Czytasz o firmie, piszesz maila, dzwonisz. Polecam jednak znaleźć coś bardziej ambitnego niż agencje marketingowe budujące swoją potęgę na WordPressie.
komentarz 6 września 2018 przez mariobross Nowicjusz (120 p.)
A jeszcze zapytam - orientujesz się może, ile taka firma dostaję pieniędzy z Unii za przyjęcie praktykanta na miesiąc?
0 głosów
odpowiedź 7 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Praktyki uczniowskie organizuje szkoła, do której uczęszczasz. Zazwyczaj szkoła ma swoje firmy/instytucje, gdzie uczniowie się praktykują. Jeśli szkoła dopuszcza możliwość to można samemu sobie poszukać. Ale nie każda firma może mieć praktykanta, bo to wiąże się ze spełnieniem pewnych szkolnych wymagań. I jak już znajdziesz firmę, to ona podpisuje umowę z Twoją szkołą.
Problemem jest tutaj zazwyczaj program praktyk, bo nie każda firma może go spełnić. Jednak i tak to wszystko zależy od szkoły albo człowieka, który zajmuję się praktykami w szkole.
komentarz 7 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,080 p.)
U mnie było "Albo znajdziesz, albo pomagasz informatykowi w szkole"

Dla tych lepszych były zagraniczne organizowane przez szkołe, które były super reklamowane bo każdy wraca zadowolony, a prawie nikt tam nic nie robił (np karmienie rybek w zoologicznym)
Ale bez podpisania że ci się podobało, nie dostaniesz zaliczenia praktyk, bo "jak ci sie nie podobało to mogłeś wracać i dokończyć w polsce"

Z tego co wiem, w szkole max wykorzystywali darmową siłe roboczą

A w przypadku praktyk znalezionych samodzielnie masz tą firme którą chciałeś i robisz w niej to co chciałeś

Zależy od szkoły, ale skoro autor tak pisze, to pewnie ma tak jak ja
Tylko późno się za to zabiera, też miałem w październiku a zaczynałem szukać jakoś w czerwcu
Niektórzy to nawet w marcu mieli ogarnięte, ale dla mnie to przesada, według mnie okres kilka miesięcy przed jest w pełni wystarczający (jak nie znajdziesz fajnej która się zgodzi, szukasz średnich, a na to potrzeba czasu)

Podobne pytania

+3 głosów
1 odpowiedź 384 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Whiskey_Taster Pasjonat (15,610 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 2,118 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 112 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2021 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez CSSoup Mądrala (6,460 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...