• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk WD nie działa prawidłowo

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,482 wizyt
pytanie zadane 5 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
Witam,

Mam problem z moim dyskiem WD My Passport Ultra. Chodzi o to, że dysk... nie działa. Jakieś rok temu dysk działał prawidłowo. Podłączałem do komputera wszystko śmigało. Ogólnie to dysk był bardzo rzadko używany (Jakiś 1 na miesiąc) głównie do magazynowania plików.

Wczoraj po podłączeniu dysku wszystko działało. Problem pojawił się przy podłączeniu do drugiego komputera która go nie wykrywał w pełni. Dysk się pojawiał w moim komputerze i widniał pod nazwą "Dysk lokalny D" bez informacji o dostępnej pamięci. Każda próba wejścia do niego kończyła się zawieszeniem komputera do czasu odłączenia dysku.

Dzisiaj przy podłączeniu dysku do komputera który go wykrywał bez problemu pojawił się jeszcze większy problem.. Komputer go nie wykrywa w pełni. Dysk nie pojawia się w moim komputerze ani w menadżerze dysków. Jedynie miejsce w którym widnieje to "menadżer urządzeń". Sam dysk po podłączeniu cały czas mryga tak jakby były czytane z niego dane.

Czy ktoś się spotkał z owym problemem i czy da się obejść bez formata ? ;/

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 5 września 2018 przez zmiennoimienny Mądrala (5,540 p.)

Hej smiley
Sprawdzałeś może czy kabel nie jest walnięty?
Jeżeli nie to, to spróbuj wyciągnąć dysk z obudowy i podłączyć go bezpośrednio do komputera. Możliwe że mogła paść elektronika przez którą łączysz się z dyskiem przez USB.

komentarz 6 września 2018 przez Greeenone Pasjonat (16,100 p.)
edycja 7 września 2018 przez Greeenone

Dzięki za opd. Przeprowadziłem pewien test i o to są jego wyniki:

Gdy podłączam dysk kable który był dołączony do zestawu "USB micro B" , dysk zaczyna pracować. Dioda się pali ale dysk nie pojawia się w panelu zarządzania.

Gdy podłączam dysk kablem USB micro(jeden port zostaje pusty gdyż nie posiadam kabla, dysk zaczyna mrugać i pojawia się w menadżerze zadań. I to... Tyle. Na razie szukam kogoś z kablem USB micro B aby sprawdzić działanie.

Dysku nie mam jak podłączyć pod komputer. W środku siedzi dysk wlutowany w port USB. Wystaje z niego tylko 12 oraz 2 piny.

Jak na zdjęciu tutaj.

http://www.jrin.net/blog/wp-content/uploads/2013/09/mypassport_usb3_connection.jpg

Oby dwóch sytuacjach dysk pracuje i słychać jak głowica się przemieszcza po talerzach

 

EDIT

Przy drugim podłączeniu za pomocą USB micro, dysk został wykryty ale tylko jako dysk lokalny bez innych dannych.

 

EDIT 2

Wszystko co tyczy się dysku przestaje działać do czasu odłączenia dysku. Pobrałem program do zarządzania dyskami. Wczytywał bez końca i uruchomił po odłączeniu dysku. Gdy potem podłączyłem dysk i dałem "Refresh" w programie, ten znowu złapał zwiechę i odwiesił się po odłączeniu. Gdy dysk jest wpięty a następnie uruchomiam komputer, ten nie odpala windowsa.

 

EDIT 359 592 399

Podłączyłem dysk pod Maca. Tutaj efekty był trochę inny. OSX widzi podłączony dysk.

Został wyświetlony: Opi, agistrala, rodzaj, numer szeregowy, pojemność, status zapisu, status smart schemat mapy partycji.

Gdy kliknąłem na partycje, pojawiło mi się:

Punkt montowania: NIezamontowany

Typ Partycji Windows_FAT_32

Pojemność 2TB

A następnie brak danych dla następujący właściwośći: Dostępne, użyte, liczba plików, liczba katalogów

 

Co pokazuje mi windows:

C:\Users\eposw>chkdsk /f D:
The type of the file system is RAW.
CHKDSK is not available for RAW drives.

0 głosów
odpowiedź 5 września 2018 przez Mateusz Lewandowicz Nowicjusz (180 p.)
Podejrzewam, że nastąpiło jakieś zwarcie i problem stwarza układ zasilania. Bo gdyby sam system plików się popsuł to dalej by go wykrywało i wtedy być może udało by się naprawić system plików. Do sprawdzenia płytka pod dyskiem

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 3,502 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 54 wizyt
pytanie zadane 10 kwietnia w Sprzęt komputerowy przez Bulik Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2022 w Sprzęt komputerowy przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)

92,555 zapytań

141,402 odpowiedzi

319,541 komentarzy

61,939 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...