• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Automatyczne przekierowanie na inną sekcję strony

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
493 wizyt
pytanie zadane 3 września 2018 w HTML i CSS przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Witam. Mam stworzoną stronę one page na sekcjach. Jak zrobić automatyczne przeskoczenie trony na daną sekcję (np po id). Nie chcę aby użytkownik po wejściu na stronę widział jej góre tylko sekcję poniżej.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 3 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
komentarz 3 września 2018 przez czujek22 Dyskutant (7,670 p.)
Takie przekierowania scrollujace już mam. Chodzi mi o to, aby strona już była wczytana na tej sekcji drugiej.
komentarz 3 września 2018 przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)

@ForeverFriendzone, 

Łap kodzik mam to w jednym z projektów, po scrollu strona wczytuje automatycznie punkt w którym była wcześniej scrolowana, wiesz o co chodzi xD.

 

Przykład;

<a href="#omniesrodkowanie"> <i class="fa fa-info-circle"></i> O nas</a>

Kod;

$(document).ready(function(){
	$('a[href^="#"]').on('click',function (e) {
	    e.preventDefault();
	    var target = this.hash;
	    var $target = $(target);
	    $('html, body').stop().animate({
	        'scrollTop': $target.offset().top - 150
	    }, 1100, 'swing', function () {
	        window.location.hash = target;
	    });
	});
});

 

 

komentarz 4 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)
mi tam to nie potrzebne, nie widzę w tym żadnej logiki robić coś takiego- przecież jak chce mieć coś co ma się wyświetlać zaraz po wejściu na stronę to dlaczego nie ustawi tego na górze?
komentarz 4 września 2018 przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
:D To działa tak, naciskając na element z id skroluje ci do elementu o klasie która nazywa się jak id klikanego elementu.

Podobne pytania

+1 głos
5 odpowiedzi 3,399 wizyt
pytanie zadane 9 sierpnia 2016 w HTML i CSS przez R.orlinski Mądrala (5,490 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 282 wizyt
pytanie zadane 20 października 2022 w Inne języki przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 317 wizyt
pytanie zadane 21 listopada 2015 w PHP przez niezalogowany

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,077 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...