• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Powodzenia w nowym roku szkolnym.

Object Storage Arubacloud
+30 głosów
1,268 wizyt
pytanie zadane 2 września 2018 w Offtop przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
Życzę Wam wszystkim udanego roku szkolnego, abyście znaleźli czas na naukę i rozwijanie swoich pasji oraz aby każdy egzamin był zdany.
1
komentarz 3 września 2018 przez Kamil Batorski Obywatel (1,870 p.)
Po skończeniu tej szkoły będe miał raka płuc od palenia ;D

8 odpowiedzi

+27 głosów
odpowiedź 2 września 2018 przez Comandeer Guru (600,810 p.)

Hehe, frajerzy, zapylają do szkoły. Na szczęście ja już nie muszę. Pracuję całą dobę i śmieję się z… oh, wait

3
komentarz 3 września 2018 przez Bzytek Użytkownik (810 p.)

Odpowiedź godna mentora wink gdyby tak rzeczowo było w innych tematach wink

2
komentarz 3 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)

Comandeer zawsze w formie laugh

3
komentarz 3 września 2018 przez OdsetekGlupoty Pasjonat (15,360 p.)
Ty to masz życie :P
komentarz 4 września 2018 przez obl Maniak (51,280 p.)

@Comandeer, się polonista odezwał :)

+10 głosów
odpowiedź 2 września 2018 przez ForeverFriendzone Dyskutant (7,520 p.)

e tam, jeszcze miesiąc wakacji laugh

+9 głosów
odpowiedź 3 września 2018 przez Arkadiusz Waluk Ekspert (287,950 p.)
Również życzę wszystkim powodzenia, testów na same 6, egzaminów na same 100% i tak dalej. U mnie też już tylko praca, urlopu nawet w tym roku nie było także nawet nie czuję czy te wakacje to się już skończyły czy nie ;)

PS przypiąłem temat na stronie głównej
2
komentarz 3 września 2018 przez KariK-02 Mądrala (6,030 p.)
+1...
+5 głosów
odpowiedź 2 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
Na szczęście ten etap mam za sobą,  chociaż studia były spoko- ale do szkoły bym nie wrócił :)
1
komentarz 2 września 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
edycja 2 września 2018 przez Aisekai
Studia to loteria, w dużej mierze zależy od tego kogo sie trafi z wykładowców/prowadzących zajec.

Edit: ja tam wole liceum od studiow, ale to subiektywna opinia :D
komentarz 3 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
ale ja nie mówie o uczelni, przedmiotach itd. Ja mówie o klimacie, imprezach, wyjsciach spedzonym fajnym czasie imprez i szaleństw ... prosze Cię studia i nauka na studiach to tylko dodatek jeśli faktycznie idziesz tam "dla siebie' ja szedłem na Informatyke bo chcialem i bylo trudno ale super- ucze się dla siebie więc nie jest to dla mnie problem :) chcialem się tego uczyc to bylo fajnie
komentarz 4 września 2018 przez kuba481 Nowicjusz (100 p.)

Dokładnie , studia rządzą xD

komentarz 5 września 2018 przez El Lirón Obywatel (1,320 p.)

Studia spoko, ale liceum to chyba było najlepsze :)

komentarz 5 września 2018 przez Wiciorny Ekspert (269,710 p.)
zależy pod jakim względem z perspektywy czasu fajna jest społećzność 18-stki itd.

Ale ... "matura" te zadania domowe i ciągłe wpajanie stresowanie ' jak  nie przeczytasz xxx lektury to nie zdasz bla bla "
+2 głosów
odpowiedź 3 września 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Dzięki i nazwajem (jeśli też musisz zapylać 8:00-15:30, tzn. chodzić do szkoły). I tak w zasadzie nie mam się czego obawiać. W szkole jest lite.
komentarz 3 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Szkoła jest super dostosowana do poziomu egzaminów, które są mocno przestarzałe

A kto każe Ci ograniczać się do poziomu egzaminów?

Aktualnie wystarczający poziom do dostania pracy według technikum odpowiada absolutnemu minimum 10 lat temu

Po technikum jeszcze przed wynikami maturalnymi pracowałem jako junior developer. Osób, które postąpiło tak jak jak było o wiele więcej.

Całkowicie nie rozumiem Twojego podejścia. Żyjemy w kraju w którym jakiekolwiek decyzje władz w tematach technologicznych są zacofane. Trzeba się z tym pogodzić. Ty wolisz z tego powodu zatruwać forumowego MySQLa swoim narzekaniem.

komentarz 4 września 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

Jeśli jesteś w technikum na kierunku który cie interesuje (interesuje w sensie interesuje, a nie "infa bo lubie grać w gry") to praktycznie nic się nowego nie uczysz

???

Wystarczy chcieć i wziąć sprawy w swoje ręce, a nie czekać na to, aż KTOŚ Cię nauczy. :)

komentarz 4 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)

draghan no ok, w domu sie moge rozwijać, ale teraz co na lekcji? zazwyczaj kończy się to tak, że jesteś godzinę z życia stratny bo ty już to wiesz a nauczyciel musi głośno i powoli wszystkim wytłumaczyć 
(dochodzi do sytuacji gdzie klasa pod koniec roku nie rozróżnia = od ==)

gdyby tak podsumować ile takich lekcji było... no trochę tego czasu poszło 
i w sumie to głównie jest wkurzające 

jak nauczyciel pozwala zająć się sobą to jest jeszcze do wytrzymania (trudno sie skupić ale nie jest beznadziejnie), gorzej z tymi którzy każą udawać że się słucha/pisze 

2
komentarz 4 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Widzę że cierpisz za innych.

Serio co Cię obchodzi klasa... Za każdym razem jesteś w 100% skupiony na tym co mówi nauczyciel i nie możesz robić swoich ambitnych rzeczy...

Wybacz za opinię ale oprócz tego że edukacja it w naszym kraju jest cofnięta, to jeszcze Ty jesteś... Niezbyt sprytny?
1
komentarz 4 września 2018 przez draghan VIP (106,230 p.)

draghan no ok, w domu sie moge rozwijać, ale teraz co na lekcji?

A na lekcji nie możesz się rozwijać. Nie możesz zadawać nauczycielom pytań spoza programu. Nie możesz pomóc kolegom, którzy mają kłopoty z tematem. Nie możesz podejmować żadnych dodatkowych aktywności, jak na przykład przygotowanie i przedstawienie klasie jakiegoś tematu, z którego Ty jesteś lata świetlne do przodu czy poprowadzenie koła zainteresowań. No po prostu nie możesz. :)

+2 głosów
odpowiedź 3 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
Ja nie chce tam wracać... znowu 80% lekcji to będzie bezczynne siedzenie w miejscu

I to jeszcze za darmo!!

Trudno jest umieć coś ponad materiał technikum
komentarz 3 września 2018 przez tomek123 Początkujący (300 p.)
Za darmo, płacisz podatki żeby to opłacić. I to duże podatki.
komentarz 3 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
Za darmo w sensie zabierają twój czas
Marnują go bo tylko masz siedzieć w określonym miejscu
I w dodatku przymusowe i nic z tego nie masz

Przedmioty na których można się czegokolwiek dowiedzieć to polski, matma i angielski
Polski niby wartościowe ale szybko zapominasz
Matma jest uczona tak że dałoby się dużo szybciej ogarnąć
Angielski w sumie to co matma, ale użyteczne
A reszta to w sumie takie siedzenie i nic nie robienie

Wolałbym w pracy wydłużyć sobie godziny z 1/4 etatu do 3/4 etatu albo nawet pełnego, niż siedzieć i nic nie robić...
A dodatkowo zarabiałbym więcej
komentarz 3 września 2018 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Czytam to co piszesz i nasuwam mi się tylko jedno...

https://www.youtube.com/watch?v=9K8L3XU5xIw
komentarz 3 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
nasuwam mi się tylko jedno...
ciągłe ruszanie suwakiem od głośności
komentarz 3 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
obejrzałem 3 minuty i dalej nie dam rady, nie da się tego słuchać
może jest jakaś wartość ale montaż beznadziejny

na razie osoba której nie podoba sie szkoła bo każdy nauczyciel czuje sie najważniejszy
vs
osoba z poglądem "ja to musiałem przeżywać więc tak musi być i to normalne"

trudno ocenić też poziom szkoły
w moim gimnazjum problematyczne było to, że każdy co chwile robił sprawdziany i zawalał pracami domowymi
w technikum jak ogarniasz coś ponad to masz siedzieć w klasie i w sumie marnować czas
bo tak trzeba... troche niewolnictwem mi tu śmierdzi... chociaż w sumie może to normalne, niewolnictwem śmierdziały mi też wieści o poborze wojskowym, a dla wielu osób "przecież to normalne", szczególnie koleżanek których by to nie dotyczyło
+2 głosów
odpowiedź 3 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
A ja, człowiek siedzący po drugiej stronie biurka, życzę, aby się Wam chciało bardziej niż Wam się nie chce :) I wszystkim tym, co uważają, że szkoła óczy, znalezienia sensu chodzenia do niej. Bo naprawdę warto!
komentarz 3 września 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

Uczy też ortografi cheeky

nie wiem czy to sarkazm czy nie, ale i tak się rzuca w oczy...

komentarz 3 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
To ja tylko dopowiem, że ortografię znam bardzo dobrze :)
komentarz 3 września 2018 przez Mateusz Dąbrowski Użytkownik (700 p.)
Niestety dla większości ludzi chodzenie do szkoły to strata czasu. Wszyscy uczą się tego samego i większość tej wiedzy jest nieprzydatna. Od lat wmawia się nam, że trzeba, że warto, że trzeba iść na studia itd. A może jest inna droga ? W dobie internetu każdy może uczyć się sam, tego co jest aktualnie potrzebne. Tu na forum jest wielu ludzi, którzy zaczynają uczyć się programować już w I klasie szkoły średniej (po godzinach, po szkole). Podejrzewam, że po skończeniu szkoły będą mieli wiedzę, większą niż nie jeden student informatyki (i to nie będzie zasługa szkoły).
1
komentarz 4 września 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Zgadzam się. Jednak proszę pamiętać, że nie każdego zawodu da się nauczyć z internetu, tak jak np. programisty.
Rozumiem, że jest to forum informatyczne i większość ludzi tutaj jest/będzie informatykami, ale mówienie, że szkoła jest niepotrzebna i Internet jest lekarstwem na wszystko uważam za nie na miejscu.
+1 głos
odpowiedź 3 września 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)
Nowy rok, nowa szkoła... wchodzimy do tej klasy, fajno nie powiem spoko pokój.

Dostałem się na mat-infe w liceum z rozszerzonym angielskim. Niemieckiego miałem dość a tutaj szansa na hiszpański - to przeważyło o wyborze właśnie tej klasy

Luj, najpierw nauczycielka nam mówi, że mat-fiza, później że do tego niemiecki... fajnie, fajnie. Co prawda dyrektor na apelu przedstawił nas jako matematyczno-informatyczna, więc troche pociechy, ale słabo to wyszło. Chciałem ten hiszpański, naprawdę się chciałem uczyć, a oni z niemcem do nas :(

Można by myśleć nad przeniesieniem, ale raz, że mama się na stówe uczepi, a dwa że albo wszędzie niemiecki, albo kierunek nie ten...
komentarz 3 września 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

no i wzajemnie szczęśliwego nowego roku!

1
komentarz 3 września 2018 przez marcin99b Szeryf (82,060 p.)
edycja 3 września 2018 przez Patrycjerz
No ten niemiecki to i tak często op*******nie sie

To znaczy, na początku cisną ostro bo myślą że może ten rocznik będzie grzeczny po su****tym zachowaniu (w podstawówce i gimnazjum działało)

Później każdy ma w d**ie, a oceny typu 4 i 5 lecą za powiedzenie czegokolwiek
No może przesadziłem z czymkolwiek, ale dużych wymagań nie ma

Nie jest źle, ale to tracenie czasu, w tym czasie mógłbym zrobić dużo bardziej rozwojowe rzeczy... albo spać (i tak lepiej by wyszło)
komentarz 3 września 2018 przez Perseusz Bywalec (2,190 p.)

Problem jest właśnie taki, że to kompletna strata czasu. Myślałem swego czasu nad nauką tego niemieckiego (może się namyśle), ale wątpie żebym się naprawdę podjął.

Wychowawczyni na moje pytanie o hiszpański powiedziała, że zawalą nas taką ilością majmy i polszego, że i tak nie będzie czasu na język obcy - nie ma to jak prawdziwa zachęta do nauki. Chociaż to potwierdza twoją myśl, że gdzieś będzie cały ten niemiecki.

Może pomyśle nad samodzielną nauką hiszpańskiego, bo serio można powiedzieć że mnie to kręci. Tak jak z programowaniem. A nusz się nauczę...frown

 

A no i 45 minut w ciągu dnia na drzemkę... zamiast niemieckiego - to by było coś!

komentarz 3 września 2018 przez Patrycjerz Mędrzec (192,320 p.)
marcin99b, proszę o nieużywanie przekleństw na przyszłość.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 522 wizyt
pytanie zadane 13 listopada 2017 w C i C++ przez Jakub 0 Pasjonat (23,120 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 111 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 3,799 wizyt

92,551 zapytań

141,399 odpowiedzi

319,529 komentarzy

61,937 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...