• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gra w statki w Cpp Builder - czy to ma sens i jak zrobić menu?

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
498 wizyt
pytanie zadane 7 lipca 2015 w C i C++ przez Kapitan Nowicjusz (210 p.)

Witam,

wymyśliłem sobie w ramach przećwiczenia obiektowego Cpp zrobienie projektu typu "Gra w statki". Początkowo myślałem nad wersją konsolową, ale stwierdziłem że jak zobaczę graficzną wersję gry to będzie dużo lepszy motywator.

Jestem świeżo po przejrzeniu filmików szkoleniowych Mirka z tego zakresu i zrobieniu omawianych zadań. Zastanawiam się,  czy w ogóle jest sens robić grę tym narzędziem?

Chciałem najpierw zrobić menu z buttonami, z którego użytkownik miałby wybrac tryb gry (planuję singleplayer i jak się rozwinie to opcję zamiany miejscami i coś w rodzaju multiplayer). Chciałbym żeby po kliknięciu na button gra ładowała się w tym samym oknie, a potem był możliwy powrót do menu. Jak można to najprościej zrobić? Otworzyć nowe okno o tym samym wymiarze, a na starym wymusić zamknięcie?

Na Androidzie bym nie miał takich problemów, dałbym nowe Activity i po temacie ...

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 7 lipca 2015 przez tarnasm Gaduła (3,030 p.)
edycja 7 lipca 2015 przez tarnasm
Wiesz co sam trochę się dziwię, że p. Mirek używa tego narzędzia jakim jest C++Builder. Może z uwagi na fakt, że jest stosunkowo przystępniejszy na początku w porównaniu np. do Visual Studio. Ja osobisćie polecam Ci własnie Visuala. Jest bardzo podobny w obsłudze programów okienkowych. Można go bezpłatnie pobrać na okres próbny. A jak studjujesz to nawet za free go można mieć z MSDN.

EDIT: Zrób menu tak jak zasugerowałeś. Po prostu zamknij FORM z menu, funkcją close i wywołaj jednocześnie 2 FORM gdzie będzie gra zasadnicza. tam tez umieść przycisk MENU. On będzie odpalał ponownie FORM pierwotnie ładowane przez apkę.
komentarz 4 listopada 2015 przez Eerie Mądrala (7,130 p.)
Ja też się dziwię czemu Mirek używa Buildera a nie np. Qt xD

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 22 czerwca 2019 w C i C++ przez amelia.cpp Obywatel (1,860 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 327 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 120 wizyt

92,568 zapytań

141,420 odpowiedzi

319,617 komentarzy

61,953 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...