• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Procesor jest zbyt obciążony.

Object Storage Arubacloud
+1 głos
278 wizyt
pytanie zadane 1 września 2018 w Sprzęt komputerowy przez Xd2016 Nowicjusz (210 p.)
Witam. Mam pewien problem a mianowicie używałem dziś laptopa. Chodził raczej dobrze ale w pewnym momencie zaczął zamulać. Gry uruchamiał się 5 min. Przeglądanie trwa wieki a pisanie to katorga. Nie jest to wina połączenia sieciowego ponieważ internet mam dobry i nie mam na co narzekać. Według menadżera zadań procesor chodzi cały czas na maksa. Mój laptop sili się jak nigdy a w menadżerze zadań nie ma procesów , które aż tak mogłyby obciążać system. Uruchamianie ponownie systemu nie pomaga a według antywirusa komputer jest bezpieczny. Co może być tego przyczyną i jak to naprawić ???

PS: Mam Windowsa 7, laptop firmy DELL

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez Paweł Szewczyk Obywatel (1,410 p.)
Może spróbuj przeczyścić sprzęt
komentarz 1 września 2018 przez Xd2016 Nowicjusz (210 p.)
Sprzęt nie jest brudny. Jestem jego posiadaczem zaledwie półtorej roku. Klawiaturę przeczyszczałem sprężonym powietrzem nie tak dawno. Poza tym skok użycia procesora to była zaledwie chwila. Oddałem go na chwilę koledze bo chciał przejrzeć coś na youtube. Po chwili gdy oddał mi laptopa zaczął ścinać. Trzeba dodać, że to było tylko przeglądanie. Nic nie pobierał, nic nie grzebał po prost oglądał.
komentarz 1 września 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
brzmi jak jakiś wirus, ew kolega ci podłożył jakiegoś prosiaka, koparkę walut czy coś
komentarz 1 września 2018 przez Xd2016 Nowicjusz (210 p.)
Ciekawe ale wątpię. Jego zdolności są na wysokim poziomie ale on by napisał coś w notatniku na szybko co by mi komputer za godzinę wyłączyło. Antywirus mówił , że wszytko ok. Właśnie sobie teraz monitoruję wszystko w menadżerze i polepszyło się. Procesy spadają nawet do 38% i nie wychodzą poza 80%. Czasem komputery mają takie momenty , że wolno chodzą. Podejrzewam , że gdybym wyłączył komputer na całą noc też byłoby wszystko w porządku. Niestety czasem tak jest. Ale w tym przypadku były naprawdę duże spadki wydajności dlatego tu napisałem.
komentarz 1 września 2018 przez Paweł Szewczyk Obywatel (1,410 p.)
może w msconfig masz włączony jakiś proces uruchamiany przy starcie systemu sprawdź w opcji uruchamianie
komentarz 2 września 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 2 września 2018 przez jpacanowski

Klawiaturę przeczyszczałem sprężonym powietrzem nie tak dawno.

Na miłość boską... klawiaturę to się czyści co najwyżej dla estetyki i higieny i nic poza tym to nie da [...]
Jeśli już ktoś ci pisze żeby przeczyścić komputer to mowa o wyczyszczeniu w środku, jak np. wyczyszczenie wentylatora czy wymiana pasty termoprzewodzącej na procesorze... Swoją drogą, to nie to, bo przegrzewający się procesor (z powodu słabego odprowadzania ciepła) nie równa się obciążenie procesora na 100%...

Czasem komputery mają takie momenty , że wolno chodzą.

Nie komputery, tylko Windows...

Ściągnij program CCleaner i sprawdź jakie programy uruchamiają się razem z systemem i umieść tu screen.

0 głosów
odpowiedź 5 września 2018 przez Mateusz Lewandowicz Nowicjusz (180 p.)
Daj pełną liste procesów uruchomionych na pc. Ctrl + alt + del ale to pewnie wiesz. Czasem gołym okiem widac po procesach

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 195 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 6,085 wizyt
pytanie zadane 28 stycznia 2017 w Sprzęt komputerowy przez maksbu23 Użytkownik (730 p.)

92,555 zapytań

141,403 odpowiedzi

319,557 komentarzy

61,940 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...