• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Strona internetowa pytanie i prośba o wyjaśnienie.

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 1 września 2018 w HTML i CSS przez kacper2410 Nowicjusz (140 p.)

WItam!

Interesuje mnie stworzenie strony internetowej, która będzie zawierała układany przeze mnie, np. plan żywieniowy.

Chciałbym zrobić stronkę taką, która będzie miała w zawartości np w tabeli ułożony harmonogram, powiedzmy nazwa posiłku typu posiłek I, II itd.będzie zarówno zawierać informacje dotyczące zawartości w danym posiłku lub jego składnikach, (np po rozwinięciu) składu odżywczego danego posiłku/składnika, jego kaloryczności oraz ceny produktu w najpopularniejszych sklepach. Dodatkowo będzie można z wybranej ilości dni wyodrębnić listę zakupową (ściągnąć w postaci dokumentu tekstowego czy coś), która będzie zawierała informacje dotyczące kupna produktów do sporządzenia posiłków w wybranym okresie czasu.

Przechodząc do meritum sprawy chciałbym się dowiedzieć od Was drodzy forumowicze jakie języki programowania będą niezbędne w procesie tworzenia takowej strony.

Dodam, że strona nie będzie stosowana w celach komercyjnych nie mam zamiaru pakować jej na żaden hosting może być używana na localhoście. Zastanawiałem się czy mysql, js, html, css wystarczy do stworzenia tego typu strony? Chciałbym, aby pełniła funkcję pomocy w prowadzeniu miesięcznego budżetu . Jednocześnie potraktuje to jako zadanko do nauki języków programowania . Przyjemne z pożytecznym! Pozdrawiam!laugh

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez Velta Maniak (51,890 p.)

czy mysql, js, html, css wystarczy do stworzenia tego typu strony?

Jeszcze PHP albo inny ekwiwalent języka server-side.

2
komentarz 1 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
czy ja wiem... jesli to do uzytku wlasnego to wg mnie mozna pozostac przy js i samym froncie i użyć bazy w chmurze np. mlab czy innej albo w ogole zostac na indexeddb. Nie ma sensu usilnie robić backendu jeśli nie ma ku temu konkretnych argumentow.

Generowanie plikow np. pdf, xlsx itp. też można zrobić na froncie.
komentarz 1 września 2018 przez niezalogowany
Jak bez PHP to JQurry żeby wyciągnąć dane z bazy
komentarz 1 września 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

@Tomek Sochacki,

nie mam zamiaru pakować jej na żaden hosting może być używana na localhoście.

komentarz 1 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

@jpacanowski,

a czy ja z bazą w chmurze mówię o jakimś hostingu?

Jeśli nie chcemy bazy zdalnej i ma to być lokalnie no to w takim razie dlaczego nie np. indexeddb? Pełna obsługa z JS i do niczego nie potrzebny żaden back-end.

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 475 wizyt
–4 głosów
0 odpowiedzi 155 wizyt
pytanie zadane 11 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez BecConN Początkujący (310 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 165 wizyt
pytanie zadane 17 czerwca 2018 w Sieci komputerowe, internet przez Absum Bywalec (2,640 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,079 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...