• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zarabianie jako dzieci ( na serio )

VPS Starter Arubacloud
+4 głosów
1,085 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w Offtop przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Witam, mam 12 lat i robię z kolegami pewną grę w Unity. Chcielibyśmy zebrać jakieś grosze na licencje Unity itd. Myśleliśmy nad mikropłatnościami w grze ( coś w stylu 1zł==1000monet ) ale wyczytałem że trzeba mieć firmę. Mój kolega proponował PayPal na stronie gry, ale nie wiem czy dalej można pobierać opłatę bez firmy i jako osoba niepełnoletnia.

6 odpowiedzi

+3 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Z tego co słyszałem, to jeśli zarobki w każdym miesiącu nie przekraczają minimalnego wynagrodzenia (1050/2 = 525), to nie trzeba mieć działalności gospodarczej, ale i tak z tego 19% idzie do urzędu.

Jeśli przekroczy, to musisz założyć działalność.

ZUS ~1000zł

Urząd 19%

Księgowość

...

 

Miłego zarabiania :>
komentarz 1 września 2018 przez Mateusz Dąbrowski Użytkownik (700 p.)

Działalność trzeba zakładać wtedy kiedy robisz coś w sposób zorganizowany i ciągły, a nie wtedy kiedy przekraczasz jakąś kwotę dochodu. Tak interpretuje to US. Poziom dochodów nie ma znaczenia.

komentarz 1 września 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Czyli jeśli ma się hajs który wpływa z mikropłatności cz gry, lub z reklam na stronie/w aplikacji, to nie trzeba mieć działalności gospodarczej?
komentarz 1 września 2018 przez Mateusz Dąbrowski Użytkownik (700 p.)
Najlepiej zapytać u źródła czyli urząd skarbowy, ale wydaje mi się, że to usługa elektroniczna lub coś podobnego. Nie ważne co ty o tym myślisz, ważne co myśli twój US.
+3 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Niestety żyjemy w tak chorym państwie, w którym zarabianie przez osoby jest bardzo utrudnione. Niestety nie znam się dobrze na tym więc nie podpowiem. Ale dam wam radę na przyszłość, jak będziecie zakładać jakaś mini firme, rejestrujcie ją w raju podatkowym.
komentarz 1 września 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Ale dam wam radę na przyszłość, jak będziecie zakładać jakaś mini firme, rejestrujcie ją w raju podatkowym.

Twierdzisz, że na prawdę przy małych działalnościach, rzędu paru tysi miesięcznie opłaca się bawić w tzw. raje podatkowe...?

komentarz 2 września 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Pare tysi i prawnik Ci wszyko załatwia na gotowe. W sumie to dla mnie trochę kwestia poglądowa, z tym rajem podatkowym.
+2 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)
Zrób kilka gier niekomercyjnych, nabierz doświadczenia, a potem zajmij się trzepaniem hajsu. To nie jest hejt, realia są takie, że o ile nawet wydacie to grę to czy będzie to coś tak wartościowego, że gracz zdecyduję się wydać pieniądze na to?
komentarz 1 września 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Gier niekomercyjnych znaczy?

1. Mam doświadczenie, 2 lata programowania C++,C#,Unity

2. Hm, a jakby naszą grę nagrywał YouTuber który ma dużo subskrybcji? ( Mamy załatwionego ;) to gracz by się zdecydował, no przecież to nagrywa
komentarz 1 września 2018 przez lateM Pasjonat (17,660 p.)
I to jest dobra rada :) Fakt, że jest się entuzjastą z setką pomysłów na godzinę nie oznacza, że przełoży się to na (do tego skłonnych płacić!) użytkowników.
komentarz 1 września 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)

@MsMaciek123, Niekomercyjne - Bez nastawienia na zysk. Pokaż swoje projekty.

Nawet jak będziecie mieli reklamę, a gra będzie słaba + nie macie wyrobionej marki to nie będzie dużo chętnych. 

komentarz 1 września 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Sama gra nie jest płatna, płatności mamy wprowadzić dopiero później i mam już kilka projektów, tylko nie publicznych.
2
komentarz 1 września 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

@MsMaciek123, pokażesz jakiś swój najnowszy projekt w C++?

1
komentarz 1 września 2018 przez Patryk Krajewski Nałogowiec (26,170 p.)

@MsMaciek123, Co za różnica? Tak czy tak oczekujesz pieniędzy. W tym wypadku musisz mieć dobry produkt, żeby je dostać

komentarz 25 września 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
@MsMaciek123 to co z tym kodem?
+1 głos
odpowiedź 31 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
  1. Stwórz projekt generujący zyski realne zyski
  2. Zacznij się interesować założeniem działalności

Nie odwrotnie. Chyba, że masz w perspektywie jakąś konkretną umowę. 

komentarz 31 sierpnia 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

Ale ja nie wiem czy wgl zarabianie poniżej 18 lat jest legalne.

 

Jak już to będzie jakiś bitcoin paypal.

 

Chodzi mi o legalność

komentarz 31 sierpnia 2018 przez Igor Gawrys Stary wyjadacz (12,460 p.)
Trzeba mieć minimum 13 lat aby móc podpisywać drobne umowy i drobne zarobki.
4
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Innym sposobem jest założenie działalności przez Twoich rodziców
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Ja dalej pozostaje przy swoim. Zupełnie nie przejmuj się kwestią prawną.
5
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Jak mu jakieś CBŚ przez sufit wbije to się zacznie interesować ;)
8
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
Otóż to. Ostatnimi czasy CBŚ coraz bardziej targetuje w 12 latki z Unity.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
No przecież dałem ";)", żeby podkreślić prawdziwość i poważność mojej wypowiedzi.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Ehlert Ekspert (212,630 p.)
No wiem. Moja również była na poważnie. ;)
5
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)

A tak na serio, to można mieć z tego problemy. Stworzyliśmy kiedyś z kolegami grę - "Overwatch". Pisaliśmy ją w Javie, w Unity.

Zaimplementowaliśmy w niej mikropłatności (waluta premium), ale zapomnieliśmy o działalności gospodarczej oraz wersji Unity pro. W końcu po jakimś czasie w naszej piwnicy co jakiś czas dało się słyszeć wiercenie - myśleliśmy, że to sąsiad parter i piętro wyżej, ale to nie był on. Dwa dni później jedna z ścian w naszej piwnicy się zawaliła.. A za nią wbili jacyś komandosi i zaczęli coś krzyczeć o działalności gospodarczej. Wziąłem komputer pod pachę i spieprzyłem z kolegami do USA. Wynajęliśmy piwnicę u Gaben'a i w niej dalej pracowaliśmy nad grą, wydawaliśmy kolejne aktualizacje. W końcu po jakimś czasie CIA zrobiło nam wjazd - okazało się, Unity namierzyło nas przez IP i poinformowało CIA o tym, że nie płaciliśmy za Unity Pro, mimo iż gra zarabiała rocznie ponad 100 000. Jednakże tym razem byliśmy na to przygotowani. Zamiast klamki w naszych wielkich stalowych drzwiach zaimplementowaliśmy komputer z windowsem (cały czas był odpalony program z guzikiem "Open"), który akurat się aktualizował, więc mieliśmy czas na ucieczkę. Wróciliśmy do Polski, ale zapomnieliśmy, że nie mamy działalności gospodarczej. Jeszcze tego samego dnia staliśmy przed sądem, zarzucono nam uciekanie przed prawem, brak działalności gospodarczej i parę innych. Obiecaliśmy, że wszystko pokryjemy tego samego dnia, jednakże łączna suma do spłacenia (składki ZUS'u + 19% do urzędu) pięciokrotnie przekraczała wszystko to, co zarobiliśmy. Wylądowaliśmy w więzieniu. Media huczały o nastolatkach uciekających przed prawem. Po jakimś czasie dostaliśmy wiadomość, przyleciała na nowoczesnym dronie - firma Blizzard chciała kupić naszą grę za miliard dolarów! Zdecydowaliśmy się, że ją sprzedamy. Spłaciliśmy wszystko, co mieliśmy spłacić i jeszcze został nam na parę cukierków.

 

#takbylo

 

 

;)

3
komentarz 31 sierpnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Ludzie robią większe pieniądze na czarno, wątpię by zarabianie 1000zł bez umowy czy firmy zwróciło uwagę urzędu skarbowego. Co innego jakby się zaczęło kupować nowe fury za kilkaset tysięcy nie będąc nawet zatrudnionym.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Zakładając że w ogóle dojdzie do zarobków rzędu 1k
komentarz 1 września 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
No przecież napisałem, że zarobki przekraczały 100 000 miesięcznie, ale i tak ledwo co się wypłaciliśmy.
komentarz 1 września 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Sorki Hiskiel ale twoja historia tl;dr xD To w temacie wtrąciłem
komentarz 1 września 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)

@Hiskiel,

1

komentarz 11 godziny temu przez HiskielPasjonat (15,860 p.)

Innym sposobem jest założenie działalności przez Twoich rodziców

Oni się raczej nie zgodzą, po za tym nic nie wiedzą. Jak już to brat mi założy ( ma skończone 18 lat ) ale wątpię, bo on też z kolegami robi grę. 

komentarz 1 września 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Jeśli gra będzie dobra możesz spróbować opcje z wydawnictwem. Oni wydają twoją grę, reklamują itp biorą z niej duży procent, ale o ile się nie mylę można to załatwić zwykłą umową cywilną bo oni są jako firma a ty bardziej coś pokroju freelancera (nie wiem dokładnie jak to się zwie).
komentarz 1 września 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
Dobra, a zarabianie z tego serwisu itch.io?

Jak udostępnie tam grę i zaznaczę płatność, albo dotacje, to będzie to legalne? Na serwis wystarczy podać konto PayPal. I ten serwis nie bierze żadnego procentu z płatności itd.
komentarz 1 września 2018 przez KubenQPL Maniak (62,820 p.)
Tak jak mówiłem póki nie zbijasz kokosów nikt cie nie będzie gonił za parę stówek i tak jak mówił Ehlert, najpierw zacznij zarabiać a potem się martw o działalność. Ponoć to trzeba zaznaczać jak się wypowiadasz na takie tematy więc: Nie jestem Prawnikiem, to moje osobiste zdanie xD
komentarz 1 września 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
No ale  tutaj ten hosting zarabia itch.io, i mi robi przelew na PayPal, więc to znaczy że takjakby on jest wydawcą?
komentarz 1 września 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
Nie wgłębiałem się w politykę Itch.io (tak. naprawdę z to nawet nie odwiedziłem ich strony), ale itch io nie będzie za Ciebie zarabiać. Wydaje mi się, że jest to coś pokroju steam.
1
komentarz 1 września 2018 przez MsMaciek123 Pasjonat (24,760 p.)
No jest to coś pokroju Steam. Napiszę jeszcze tam do supporta bo chyba mają prawników.
2
komentarz 1 września 2018 przez Hiskiel Pasjonat (22,830 p.)
.... Kuźwa.. xD rozwaliłeś xd
0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez Mateusz Dąbrowski Użytkownik (700 p.)
W skrócie to nie masz za wiele możliwości, jeśli chcesz legalnie zarabiać (działalność czy jakaś umowa lub jakieś inne formy). Musisz to robić z pomocą swoich rodziców, sam nie możesz złożyć pita jako osoba nieletnia, musi to zrobić twój opiekun w twoim imieniu.

Zakładanie działalności oczywiście mija się z celem jeśli nie masz dochodów. Najlepszą formą w tym wypadku wydają się dotacje (darowizna). Może to rozliczyć na pit płacąc podatek od darowizn.

Oczywiście jest szansa, że przy niewielkich kwotach nikt się nie przyczepi, ale lepiej dmuchać na zimne.

Ale najlepiej zapytać jakiegoś księgowego lub w urzędzie skarbowym.
0 głosów
odpowiedź 1 września 2018 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Polecam zainteresować się akademickimi inkubatorami przedsiębiorczości. W wielu nie musisz mieć status studenta. Oczywiście to twój rodzić musi załatwiać. Plus jest z tego taki że możesz się rozliczać jak byś miał firmę a jej tak naprawdę nie masz ale też i płacisz miesięcznie tylko 400zl a nie ZUS itp.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 22 grudnia 2020 w Offtop przez kamix04 Początkujący (440 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 181 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2018 w Offtop przez Kacperhehe Bywalec (2,930 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 524 wizyt
pytanie zadane 10 listopada 2016 w Offtop przez bugs55 Obywatel (1,090 p.)

92,453 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,088 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...