• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

prośba do dobrego człowieka o kontakt

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
320 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w Offtop przez qpalisci Nowicjusz (120 p.)
edycja 31 sierpnia 2018 przez qpalisci
Cześć!

Moi drodzy, poskakałem pobieżnie po forum nie chcąc ujawniać się z moim zacofaniem, ale chyba jest ono na tyle spore, że postanowiłem spytać o pomoc. Piszę w offtopie, bo nie chcę zasłaniać z pewnością bardziej przydatnych wątków.

Rzecz jest taka, że potrzebuję jak najszybciej znaleźć odpowiedź na kilka pytań w związku z publikowaniem strony. Dzisiaj temat jest tak rozwinięty, że wszystko z podstaw jest oczywiste i nikt tego nie porusza ; D a niestety moja ignorancja z lat bardziej młodzieńczych dotycząca weba ma dość spory skutek dziś, gdy już udaje mi się pomału łapać zajawkę.

Wyjaśniam pokrótce - jestem grafikiem, ale pomału przymierzam się na frontend. Jak kiedyś w ogóle mnie kompy nie interesowały, tak teraz z designu wpadłem w weba i zaczyna mi się podobać. Ale trochę późno i mam spore braki przez to. No. Przy okazji wdrażania się w temat i przy okazji moich jak zwykle, kurczę, ambicji, postanowiłem, że pomogę kumplowi przy promocji jego działalności, czyli postawię mu stronę, prostą wizytówkę. Jako grafik, a nie programista, musiałem wspomóc się czymś takim jak Adobe Muse i po pierwszej potyczce strona JAKOŚ działa, ale generuje miliard błędów. Koleżka upiera się, ze chciałby wrzucić taką stronę już i potem postarać się poprawić, a ja nie wiem czy i kiedy będę mógł mu pomóc w razie problemów. Chcialem się doszkolić sam, ale mam już za mało czasu na oglądanie godzinnych tutoriali i szukanie treści, w których i tak znajduję sporo szczegółów, a nie podstawy. Po prostu nie wszystko jeszcze mi się łączy ze sobą i czuję się jak w lesie, a chciałbym pomału ogarniać. Byc może to kwestia detali, ale z czasów podstawówki, a może i nie, i obecnie jestem totalnym głąbem i nie wiem jeszcze czego można się tutaj spodziewać. Zatem mam kilka pytań z takich podstaw podstaw, a sprawa jest dość pilna z tą witryną (jeszcze kilka innych czynników cisnących na deadline). Eh.

Długo się czaiłem, jestem cholernym samoukiem i perfekcjonistą (co na plus) przesadnym (co na minus) i lubię dobrze ogarniać temat, jednak limit czasowy się kończy i przegrałem tym razem z własnym ego. Niestety nie mam znajomych mogących mi jakkolwiek pomóc. Wobec tego finał - czy znalazłby się jakiś dobry człowiek i wymieniłby się ze mną jakimś kontaktem w celu wyjaśnienia mi kilku rzeczy? Personalnie zawsze łatwiej niż na forum. Z resztą trochę siara, że jestem takim plackiem... jeszcze ; > > Kursy Pana Zelenta już namierzone. Tylko teraz już potrzebuję wiedzieć co robić. Już mnie pokierowano, że lepiej zaproponować wiadomość prywatną. Tam dopiszę więcej.
I wybaczcie przydługi opis, chciałem być po ludzku uczciwy i szczery. Po zakończeniu sprawy usunę ten zbędny wątek.

Bardzo dziękuję z góry za ewentualne poświęcenie czasu i chęć pomocy. Spróbuję jakoś się odwdzięczyć.

Pozdrawiam!
Maciej
komentarz 31 sierpnia 2018 przez NowyUrzydgownig Mądrala (5,090 p.)
Wiesz, co na przyszłość pisz krócej i zwięźlej. Ja przeczytałem 1 słowo z tak co 3-4 wersu. I wiele osób zrobi podobnie. Pisz od razu prosto z mostu o co chodzi, a nie owijasz w bawełnę.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
wysłałem maila
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
Druga sprawa jak można być perfekcjonistą na plus? Perkecjonizm to samo w sobie cecha negatywna (wg mnie nawet bardzo). Przesadny perfekcjonizm to jeszcze bardziej negatywna cecha. Negatywnymi cechami nie opłaca się chwalić.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Secrus Nałogowiec (32,880 p.)
Ogolnie to od tego jest forum zeby pomagac sobie nawzajem i zeby nastepni ktorzy beda mieli podobny problem mogli skorzystac z tego co ktos ci tutaj poleci
komentarz 31 sierpnia 2018 przez qpalisci Nowicjusz (120 p.)

Dziękuję wszystkim ; )
już chciałem pisać lakoniczną wersję dla leniwych dup ; D, ale zdążyłem dostać jakąś odpowiedź, więc sobie darowałem. Czyli nie wszyscy czytali po łebkach : )

Perfekcjonizm odnoszę raczej do spostrzeżeń, a nie do definicji, której nie sprawdzałem. Możliwe, że masz rację, że to ogólnie wada. Ale unormowany perfekcjonizm to poszerzanie horyzontów choćby, chęć wiedzy jak najwięcej. Tak uważam, nie znając się na psychologii : D

A problem mam taki bardzo podstawowy, jak wrzucanie rzeczy na hosta i edycja/podmiana plus pogubiłem się w CMSach, PeHaPach, bo to jeszcze dla mnie za bardzo technicznie opisane nawet i jak mówię - to chyba bzdury na tak tematycznym forum i siara ; D

komentarz 31 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
edycja 31 sierpnia 2018 przez jpacanowski

@Aisekai, Steve Jobs był przesadnym perfekcjonistą i stworzył imperium. Dlatego tak komputery Apple się sprzedają, bo wszystko jest w nich perfekcyjne w każdym calu... Chcesz powiedzieć, że perfekcjonizm to cecha negatywna? Ja sobie swój perfekcjonizm chwalę... Ja robię wszystko dokładnie, nigdy nie wybieram najkrótszej drogi.

@qpalisci, Adres email z treści postu radzę usunąć, bo roboty ten adres wyszukają i zaczniesz dostawać spamy.

komentarz 31 sierpnia 2018 przez marcin99b Szeryf (81,480 p.)
Eminem nazywa się perfekcjonistą

według mnie to pozytywna cecha, ale z umiarem
lepiej zrobić coś bardzo dobrze niż byle jak, bo przychodzą z tego fajne korzyści
ale problem się zaczyna, kiedy siedzimy rok nad czymś, aby poprawić szczegół którego nikt nawet nie zauważy

kiedyś słyszałem historie że twórca pewnego frameworka... na 80% Springa, ale mogę się mylić, miał skłonności do testowania wszystkiego na 100%
efekty były takie, że kod był super przetestowany, ale co z tego jeśli prace szły zbyt wolno względem wydatków na życie
w pewnym momencie żona powiedziała mu żeby się ogarnąć i... dalej historii nie słuchałem, ale ostatecznie wyszło fajnie
komentarz 31 sierpnia 2018 przez qpalisci Nowicjusz (120 p.)

@jpacanowski,
dokładnie, kwestia postrzegania tego perfekcjonizmu jednak i kto z tego potrafi coś wyciągnąć i jak to kontrolować, a nie twardych definicji : )

już zdążyłem dostać ; D w amoku szukania pomocy nie pomyślałem o tym, że mogą tu być po prostu wiadomości prywatne. Dzięki : )

komentarz 31 sierpnia 2018 przez Aisekai Nałogowiec (42,190 p.)
@jpacanowski nie zapomnij o tym, że został na początku ze swojego imperium delikatnie mówiąc wyrzucony. O ile dobrze wiem, to też przez to się rozwiódł. Tak wiem, że potem stworzył kolejne i poprzednie (bodajże) wykupił - ale według mnie nie dlatego mu się udało, że był perfekcjonistą tylko dlatego że był bogatszy o doświadczenie oraz spokorniał  Dodatkowo, jest zdecydowanie więcej osób którym perfekcjonizm znacząco przeszkadza niż pomaga. Więc dla mnie - to cecha jak najbardziej negatywna (a na pewno wyniszczająca człowieka).

Eminema nie nazwałbym perfekcjonistą, a raczej profesjonalistą. Polecam wysłuchać podcast  "Wyprawa do wnętrza ego odc. 5: Zabójczy perfekcjonizm", bardzo dobrze wytłumaczona różnica między profesjonalizmem i perfekcjonizmem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 31 sierpnia 2018 przez XDdomino Użytkownik (680 p.)
również chętnie pomogę

Podobne pytania

+2 głosów
1 odpowiedź 246 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 697 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 378 wizyt

92,416 zapytań

141,222 odpowiedzi

318,985 komentarzy

61,831 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...