• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Sprawdzenie jaki obraz zawiera ImageView Java

Object Storage Arubacloud
0 głosów
127 wizyt
pytanie zadane 31 sierpnia 2018 w Java przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Witam,

Próbowałem stworzyć linijkę w stylu if(imageView.getDrawable==obraz), żeby zrobić coś tylko w wypadku jeśli ImageView zawiera konkretny obraz ale nieważne co pisałem po == zawsze podkreślało na czerwono. Próbowałem wpisywać nazwaobazu.png i wtedy proponowało mi importowanie obrazu ale nie działał z kolei znak ==. Jak chciałem stworzyć zmienną przechowującą obraz ( Image zmienna = ImageView.getImage() ) to nie pozwalało mi użyć metody getImage tak jakby nie istniała. Próbowałem też @drawable/nazwaobrazu.png ale już podczas pisania drawable podkreślało się na czerwono. Na koniec próbowałem stworzyć osobny ImageView o wymiarach 1x1 i z visibility==gone i porównywać jeden do drugiego przez imageview1.getdrawable()==imageview2.getDrawable(). Co tez nie działało i dowiedziałem się, że getdrawable chyba zwraca więcej niż sam obraz, więc musiałbym stworzyć identyczny obraz jeśli chce do niego porównywać. I tu moje pytanie - czy jest jakiś prosty sposób na sprawdzenie jaki obraz jest w ImageView i porównanie go do obrazu z R.drawable ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 31 sierpnia 2018 przez RafalS VIP (122,820 p.)
wybrane 31 sierpnia 2018 przez kvbq
 
Najlepsza
Czemu nie użyjesz googla :P

https://stackoverflow.com/questions/37575857/android-compare-imageview-with-image

Pamiętaj też, że typy referencyjne czyli wszystkie poza prostymi porównujemy metodą equals a nie operatorem ==. Operator == porówna Ci czy te referencje wskazują na dokładnie ten sam obiekt. Jeśli mamy dwa obiekty, które akurat mają równe pola to operator == Ci tego nie powie.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez kvbq Obywatel (1,490 p.)
Googla użyłem, ale za wcześnie się poddałem/wpisywałem zła frazę. W każdym razie już działa. Dziękuje za pomoc.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,083 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 302 wizyt
pytanie zadane 6 listopada 2018 w Java przez ShiroUmizake Nałogowiec (46,300 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 87 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2016 w Java przez gab123 Mądrala (5,230 p.)

92,536 zapytań

141,377 odpowiedzi

319,456 komentarzy

61,922 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...