• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie mogę zaktualizować sterownika graficznego do najnowszego.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
5,517 wizyt
pytanie zadane 30 sierpnia 2018 w Systemy operacyjne, programy przez Vexik Nowicjusz (160 p.)
Witam, ostatnio zauważyłem, że kiedy mam odpaloną na full screen'ie gre oraz na drugim monitorze np. oglądam  YT  mam wielkie lagi (przycinki) nawet w menu gier, więc postanowiłem zaktualizować sterowniki do najnowszego. Na początku pobrałem sterownik pobrany ze strony ASUSA przystosowany do mojej karty graficznej (Asus GeForce GT 730 4G3) po próbie zainstalowania tego oraz wcześniejszych/ późniejszych wersji ciągle wyskakuje błąd  ''Ten sterownik graficzny nie mógł odnaleźć zgodnego sprzętu graficznego''. Natomiast w programie GeForce Experience jest dostępna nowa aktualizacja (ta informacja przyda się trochę później) wyskakuję błąd ''Ten sterownik graficzny NVIDIA nie jest zgodny z tą wersją systemu Windows.'' choć posiadam najnowszą wersje Win 10 64x (brak aktualizacji w panelu sterowania). Po tych działaniach spróbowałem użyć programu DriverPack lecz on też nie pomógł bo nawet w konfiguracji nie instaluje się aktualizacja karty. Wspomnę też, że w menagerze zadań również nie ma aktualizacji karty graficznej, oraz wcześniej na tej samej karcie graficznej wszystko działało jak powinno bez żadnego problemu. Za każdą odpowiedź dziękuję. :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

W kwietniu tego roku nVidia porzuciła wsparcie dla kart z serii Fermi. GT 730 występuje pod dwoma nazwami Fermi / Kepler (next gen.). Jeśli twoja 730 to Fermi - masz pecha. 

Na początek spróbuj tak. Odinstaluj całkowicie sterownik przez DDU. Później pobierz ten sterownik: 399.07.

Jeśli wywali błąd podczas instalacji, pobierz sterownik 391.35, który jest chyba ostatnim, albo jednym z ostatnich sterowników dla Fermi.

 

komentarz 30 sierpnia 2018 przez Vexik Nowicjusz (160 p.)
Jak sprawdzić jaką mam wersje ? W tym momecie próbuje zaktualizować windowsa narzędziem znalezionym w internecie, może jakaś pod wersja wyszła.
komentarz 30 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)

GPU-Z pokaże ci dokładna specyfikacje karty. 

Na tej podstawie mógłbyś wygooglować specyfikacje obu GT 730 i porównać ze swoją karta. Teoretycznie Fermi, powinna mieć słabsze rdzenie CUDA względem Kepreli, Maxwelli i Pascali. 

komentarz 30 sierpnia 2018 przez Vexik Nowicjusz (160 p.)
Sprawdziłem dokładnie opakowanie od tej karty i na tej białej naklejce z kodem kreskowym w pierwszej „linijce” ciągu liczb i cyfr na początku jest F, może to ma jakiś związek z wersja ?
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Vexik Nowicjusz (160 p.)

@thryndl,  DOpiero teraz zlaczylem fakty, najprawdopodobniej mam Fermi ponieważ przez driver easy pobrało mi jedynie wersje 391.35 czyli ostatnia wspierana przez Fermi. ;/

Lecz spróbuje zrobić opisane przez ciebie kroki.

komentarz 31 sierpnia 2018 przez thryndl Nałogowiec (30,470 p.)
Odinstalowanie sterownika przez DDU i ponowne zainstalowanie wyeliminuje błędy spowodowane jakaś wadliwa konfiguracja.

Problem z przycinkami youtube na zewnętrznym monitorze, podczas grania, niekoniecznie jest spowodowany przez sterownik.

Podczas korzystania z dwóch lub więcej monitorow, zasada jest taka, ze aplikacje pełnoekranowe odpala się w trybie „windowed fullscreen no border”.

To znaczy ze grę odpalasz w oknie, w pełnym rozmiarze monitora i bez ramek. Aplikacja wyglada tak samo jak na fullscreenie + zyskujesz to co niżej.

Dzieki temu możesz bez minimalizowania gry przenosić kursor myszy z jednego ekranu na drugi oraz aplikacje w tle nie maja przycinanej wydajności. I youtube także powinno przestać się przycinać.
komentarz 31 sierpnia 2018 przez Vexik Nowicjusz (160 p.)
edycja 31 sierpnia 2018 przez Vexik
Po próbie zainstalowania najnowszej wersji wyskoczył jakiś error systemowy wiec znowu zainstalowałem 391.35 który działa i może za parę godzin jeszcze raz spróbuje zainstalować nowa wersje.

Edit: Po ponownym sprawdzeniu wyskakuje ten sam błąd w wersji 398... oraz najnowszej ;/
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez Eliro Stary wyjadacz (12,160 p.)
Programem SlimDrivers się nie da? Pokaż jak to wygląda w menadżerze urządzeń.
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Vexik Nowicjusz (160 p.)
Chwilę temu sprawdziłem z bardzo podobnym programem (Driver Easy) ale niestety nie ma najnowszej wersji Nvidi w nim ;/ https://imgur.com/a/DVtuSw8 A tutaj ss menadżera.

EDIT: w po działaniach w Driver Easy nic nie wyskakuję w SlimDrivers
0 głosów
odpowiedź 30 sierpnia 2018 przez Afropolak Nowicjusz (230 p.)
edycja 30 sierpnia 2018 przez Afropolak
Możesz spróbować olać stery od Asusa i pobrać te z NVIDII -> https://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl

Jeśli instalator się odpali przeklikaj instalację. W trakcie instalacji wybierz "niestandardowa" a następnie "czysta instalacja". Instalator wywali wszystkie stare sterowniki i powiązane z nimi programy od NV, pliki tymczasowe i inny syf i zainstaluje najnowsze na czysto. Jak pyknie to amen, a jak nie to spróbuj jeszcze przez tryb awaryjny. Daj znać jak poszło

@edit

Zapomniałem jeszcze jednego - jak będzie w dalszym ciągu problem, że sterownik jest niezgodny z systemem, spróbuj uruchomić go w trybie zgodności np. do Windows 7 (PPM -> Właściwości -> Zgodność)
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Vexik Nowicjusz (160 p.)
edycja 30 sierpnia 2018 przez Vexik
Alee te stery od asusa to sa instalatory nvidi xd tlko po prostu od razu przygotowane pod moja karte

No i co do tego zeby w trakcie instalacji wybrac niestandardowa itd to tego sie nie na bo na poczatku jest sprawdzanie zgodnosci.

EDIT: Zgodnosc nic nie dała ;/

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 3,022 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 550 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 278 wizyt

92,565 zapytań

141,416 odpowiedzi

319,596 komentarzy

61,948 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...