• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Najlepszy darmowy antywirus

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
3,895 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w Bezpieczeństwo, hacking przez niezalogowany
Witam,

szukam jakiegoś dobrego darmowego antywirusa na 32 bitowego Windowsa 7 i 64 bitowego Windowsa 10. Jednak nie ma on ciągle chodzić w tle zamulając i kasować pliki, lecz jedynie skanować pliki, które mu wskaże, oraz co jakiś czas np. co 3 dni skanować całość na obecność malware, lecz przed ich skasowaniem się pytać.

Polecacie jakiegoś?
3
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Aktualnie wśród darmowych antywirusów najlepszy jest domyślny Windows Defender i nic innego bym raczej nie wybieral.

Inne darmowe oprogramowania nie zapewnają lepieszej ochrony, a wpływają na wydajność kompa i to raczej negatywnie.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Chce zmienić, ponieważ to właśnie Windows Defender mnie zdenerwował. Właśnie napisałem keyloggera, chciałem przenieść go na virtuala do testów, a tu komunikat w rodzaju: system Windows odnalazł złośliwe oprogramowanie i je usunął. Właśnie o to mi chodzi. I nie, nie da się opcji usuwania wyłączyć bez wyłączania antywirusa.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Aaa, to na kompie do "hakingu" nie używał bym właściwe żadnych antywirusów. Ale jak chcesz to w sumie możesz spróbować Avasta, bo on miał podobne opcje o jakie Ci chodzi, albo AVG (teraz żadna rożnica bo to dokładnie 2 te same progrmay). Chociaż teraz chyba wszystkie antywiry pracują w tle (po za Pandą, ale nie dał bym sobie ręki uciąć)
komentarz 29 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Wiem, lecz chodzi o to, że np. pobieram jakiś plik z internetu i chcę sprawdzić czy nie jest zakażony. O taki program mi chodzi.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

albo AVG (teraz żadna rożnica bo to dokładnie 2 te same progrmay)

Co masz na myśli? Czy ja czegoś nie wiem co powinienem wiedzieć?

komentarz 29 sierpnia 2018 przez niezalogowany
Przykład:

Pobieram plik z wirusem. Windows defendet od razu go kasuje i wyświetla komunikat o tym. Idealny program gdy przeskanuje nim ten plik pokazuje, że ma on wirusa i pyta co zrobić.
komentarz 30 sierpnia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)

@jpacanowski,

Avast wykupił w 100% AVG, aplikacje jakie oferuje AVG opieraja się na dokładnie takim samym silniku Avasta, funkcje również są takie same (z tym że AVG ma dodatkowo VPNa, a Avast nie) . Więc różnica jest tylko w wyglądzie GUI. Aczkolwiek widzę że Avast kreuje AVG na markę "premium" a tak naprawdę pod ładnym wyglądem kryje się tam Avast. Dokładnie to po przejęciu przez Avasta połączył swoje technologie z technologiami AVG i teraz jest 1 wspólna "technologia"(bazy wirusów,  detekcja, laby itp) 

komentarz 30 sierpnia 2018 przez Szycha Gaduła (4,650 p.)
Hmm. Mozesz spróbować jedyne to co pisali na dole. Czyli jaki skaner Malwary. Dużo jest tego typu rozwiązań, najpopularniejszy obecnie to właśnie Malwarebytes.
komentarz 30 sierpnia 2018 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)

@Szycha,

Nie miałem pojęcia. Dzięki za info.

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)

Ja od lat używam Avira Free Antivirus i nie narzekam.
A tu masz info o testach i rankingach antywirusów.

komentarz 29 sierpnia 2018 przez niezalogowany
A czy on posiada te opcje o których pisałem w pytaniu?
komentarz 29 sierpnia 2018 przez shotokan Nałogowiec (39,660 p.)
Ma opcję monitora aktywnego. A jak chcesz skanować system w poszukiwaniu malware to polecam albo Malwarebytes albo Zemana AntiMalware.
0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez !!!!!!!! Obywatel (1,010 p.)
Ja polecam Malwarebytes jako program obok jakiegoś antywirusa (odpalasz co jakiś czas i skanujesz). Używam od paru lat i jest dużo skuteczniejszy niż wszystkie darmowe antywirusy jakie miałem.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez niezalogowany
A znasz też coś do skanowania pobranych plików?
komentarz 29 sierpnia 2018 przez !!!!!!!! Obywatel (1,010 p.)
pobrane pliki/strony skanuje za pomocą strony www.virustotal.com
0 głosów
odpowiedź 8 kwietnia 2019 przez nemek Użytkownik (540 p.)
Witam , ja myślę osobiście że najlepszym antyvirusem jest AVG Free , Avira Free oraz Kacpersky Free , świetnie się sprawdzają.

Podobne pytania

+2 głosów
10 odpowiedzi 3,298 wizyt
+3 głosów
28 odpowiedzi 33,085 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2015 w Offtop przez Scyzio Użytkownik (740 p.)
+2 głosów
17 odpowiedzi 2,665 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2016 w Systemy operacyjne, programy przez Ciri Gaduła (3,380 p.)

92,452 zapytań

141,262 odpowiedzi

319,080 komentarzy

61,854 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Akademia Sekuraka 2024 zapewnia dostęp do minimum 15 szkoleń online z bezpieczeństwa IT oraz dostęp także do materiałów z edycji Sekurak Academy z roku 2023!

Przy zakupie możecie skorzystać z kodu: pasja-akademia - użyjcie go w koszyku, a uzyskacie rabat -30% na bilety w wersji "Standard"! Więcej informacji na temat akademii 2024 znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...