• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

[MySQL] Jedna baza czy kilka mniejszych

Object Storage Arubacloud
0 głosów
241 wizyt
pytanie zadane 29 sierpnia 2018 w SQL, bazy danych przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
Mam takie pytanie bo dopiero wchodzę do obsługi baz danych i napotkałem taki problem bo nie wiem czy zrobić jedną tabele czy kilka mniejszych.

Aktualnie robię bazę danych dla graczy na serwerze taka baza musi przechowywać wszystkie informacje o ich wyglądzie, statystykach, login/hasło, pozycja po odłączeniu się od serwera.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
edycja 29 sierpnia 2018 przez DragonCoder
 
Najlepsza
Zakladam ze gra mmo, zreszta nie wazne jaka. Lepiej jest zrobic kilka tabeli i stworzyc miedzy nimi relacje. Nie wiem co dokladnie tam bedzie, ale mozesz np, tabele dla konta "zrelacjonowac" z tabeli dla postaci, gdzie do postaci uzywasz id z tabeli konto, zeby moc przypisac danej postaci konto. Skille tez mozesz przechowywac w bazie itd. Wiec kilka mniejszych baz. Bo zakladajac ze robisz jedna baze danych, to z gory musisz ustalic maksymalna ilosc postaci dla jednego konta itd
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
Tak masz racje jest to MMO chyba zrobię tak jak piszesz czyli parę mniejszych dzięki za pomoc
komentarz 29 sierpnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak juz ktos dal tego minusa, to niech chociaz powie za co... Bo za danie tego minusa chyba Was ktos nie zabije, a jezeli sie myle, to chyba warto to wyjasnic?

Zrobienie kilku miejszych tabeli jest raczej musowe
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
To nie ja dałem minusa :)

Ale wracając lekko do tematu od znajomego programisty dostałem wiadomość że lepiej nie robić relacji jeśli nie muszę.

Hmm to się przekłada na wydajność jakoś?
komentarz 29 sierpnia 2018 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Ale jednak w tym przypadku relacja sie przyda. Wyobraz sobie to tak: masz tabele w ktorej przechowujesz: login, haslo, pin, dta utworzenia, czy postac ma bana, i jakie postacie sa przy danym koncie. Zalozmy, ze kots moze stworzyc nieskonczenie wiele postaci, ile kolumn potrzebujesz, zeby zapisac postacie do danego konta? No  nieskonczenie wiele, wiec musisz stworzyc w takim wypadku dodatkowa tabele. Tam gdzie nie musisz, nie potrzebujesz... Nalepiej rozpisac sobie co chcesz zapisac do bazy i wtedy wybrac mozna powiedziec wiecej
+1 głos
odpowiedź 29 sierpnia 2018 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
skoro korzystasz z bazy mysql to poczytaj o relacjach w bazach danych, a problem sam Ci się wyjaśni. Polecam dobrą książkę Vademecum MySQL.
komentarz 29 sierpnia 2018 przez Piotr Jasiński Bywalec (2,120 p.)
Wiem co to relacje ale dzięki za propozycje książki :)

Podobne pytania

0 głosów
3 odpowiedzi 567 wizyt
pytanie zadane 16 września 2015 w Nasze projekty przez marika Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 14,219 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,330 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2016 w SQL, bazy danych przez paulla Nowicjusz (120 p.)

92,568 zapytań

141,422 odpowiedzi

319,638 komentarzy

61,957 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...